Jak zlepšit kvalitu vzduchu ve vašem domě

Kvalita ovzduší je důležitá, zejména pokud žijete v rušném a rušném městě. Není žádným tajemstvím, že potřebujeme kyslík. Přitahují nás ale také čerstvé, čisté vůně, díky nimž se cítíme v klidu. To je důvod, proč milujeme vůni čistého praní, čerstvého vzduchu a vonných olejů nebo svíček.

Může být obtížné vědět, jak zlepšit kvalitu vzduchu ve vašem domě. Možná si myslíte, že máte omezený výběr, zvláště pokud žijete v přetížené oblasti a v budově s okny s jedním zasklením.

Ale myslíme si, že můžeme pomoci. Zde jsou naše hlavní tipy pro zlepšení kvality vzduchu ve vašem domě.

Používejte přírodní materiály

Použití přírodních materiálů je důležité téměř všude, od pohovky, na které sedíte, přes matraci, na které spíte, až po izolaci, kterou používáte ve stěnách.

Nedávné studie ukázaly, že kvalita ovzduší má zásadní vliv na duševní a fyzickou pohodu lidí, a proto musíme omezit používání neudržitelných a toxických materiálů, abychom omezili odplyňování a znečišťující látky v budovách.

Pěna je například vyrobena z těkavých organických organických sloučenin, které jsou náchylné k odplyňování. Když to udělají, dokonce uvolní legrační zápach. Pěna se nachází v mnoha měkkých nábytcích, jako jsou pohovky a matrace.

V boji proti nim si vyberte nábytek z přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna a žíně.

Ely přírodní matrace jsou vyrobeny ze třinácti vrstev přírodních materiálů a jsou dobrým místem pro začátek. Jedná se o rostoucí hnutí, takže pro své domácí potřeby najdete přirozené náhrady, pokud se budete chtít podívat. Jen se ujistěte, že své nepřirozené materiály správně recyklujete, jinak se dostanou na skládku, takže budeme ještě dlouho znečišťovat širší prostředí.

Kupte si čistič vzduchu

Čističky vzduchu jsou skvělý způsob, jak se zbavit vnitřního znečištění, které může být pětkrát vyšší než znečištěný vzduch venku. Je to proto, že znečištění ve vašem domě necirkuluje tak, jak znečištění venku.

Čističky vzduchu osvěžují zatuchlý vzduch. Pokud jste někdy byli v místnosti s čističem vzduchu, okamžitě poznáte svěžest vzduchu. Dokážou odstranit 99,7% všech znečišťujících látek ve vzduchu ve vaší domácnosti a pomáhají zmírňovat příznaky astmatu, eliminovat škodlivé chemikálie, neutralizovat nepříjemné pachy a zlepšovat kvalitu spánku.

Přeneste čerstvý vzduch dovnitř

To se může zdát kontraproduktivní, pokud žijete v oblasti s vysokou úrovní znečištění, ale znečištění je již pravděpodobně ve vašem domě. Cirkulace vzduchu otevřením oken je dobrý způsob, jak uvést věci do pohybu a odstranit z místností zatuchlé a zaseknuté znečišťující látky.

Otevřete okna a nechejte trochu čerstvého vzduchu. Zabráníte tak usazování stojatého vzduchu, poté budete sedět ve svém měkkém nábytku a páchnout.

Pokud je venkovní vzduch příliš hrubý na to, zvažte vonné svíčky nebo čistič vzduchu, jak je uvedeno výše.

Svíčky na čištění vzduchu

Svíčky na čištění vzduchu jsou skvělá rychlá oprava. Svíčky z včelího vosku existují už velmi dlouho. Včelí vosk je z nějakého důvodu známý jako „čistič přírody“. Mají spoustu zdravotních výhod, včetně zlepšení příznaků alergie a astmatu. Svíčky z včelího vosku fungují stejným způsobem jako čističe vzduchu, protože uvolňují negativní ionty, které neutralizují částice ze znečišťujících látek ve vzduchu a činí je neškodnými.

Obvykle jsou lehce vonící, což znamená, že vás nepřemůže silně parfémovaná vůně. Svíčky ze včelího vosku čistící vzduch místo toho fungují a zanechávají ve vašem domě vůni svěží nicoty.

Svíčky na čištění vzduchu jsou obnovitelné, což znamená, že nepoškozují životní prostředí. Vyzařují stejné světelné spektrum jako slunce, což znamená, že nebudou rušit váš cirkadiánní rytmus. To jim dává příjemnou atmosféru, takže jsou ideální pro vaši ložnici.

Kupte si více rostlin

Už dlouho se diskutuje o tom, zda rostliny mohou čistit vzduch nebo ne, ale některé studie naznačují, že patnáct rostlin v okruhu 1 800 metrů čtverečních stačí k ovlivnění kvality vzduchu ve vaší domácnosti.

Nejsou to samotné rostliny, které čistí váš vzduch, ale také špína, do které jsou zalévány. Špinavé mikroby hrají při čištění vzduchu velkou roli.

A rostliny jsou krásné. Vyrábí kyslík, který potřebujeme. Hlasujeme tedy pro více rostlin!

Jděte přirozeně

Jedna věc je jistá; jak se svět změnil na nepřirozenější způsob života, naše duševní a fyzická pohoda se zhoršila. Naší klíčovou radou je přejít k přirozenějšímu způsobu života.

Ely může pomoci. Naše matrace jsou vyrobeny ze všech přírodních materiálů, což znamená, že jsou pružné, pohodlné a zdravé pro vaše zdraví. Další informace najdete v našich třinácti vrstvách dobroty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *