Jak správně čistit a udržovat matrace s pratelným potahem

1. Pravidelné vysávání a očištění

Prvním krokem k udržení matrace s pratelným potahem v čistotě je pravidelné vysávání. Použijte návlek nebo ochrannou podložku, abyste chránili matraci před prachem a skvrnami. Potom můžete potah smíchat s vodou a jemným pracím prostředkem a otřít ho hadříkem nebo houbičkou.

2. Praní potahu v pračce

Potah na matraci by měl být pravidelně prán v pračce. Pamatujte, že každý potah má odlišné pokyny na praní, takže se vždy dívejte na štítek s pokyny od výrobce. Většinou je doporučeno prát potah na nižší teplotě a s jemným pracím prostředkem. Po vyprání potahu nechte volně viset, aby se dobře usušil.

2.1. Ochrana matrace během praní potahu

Při praní potahu v pračce je důležité chránit samotnou matraci před dostatečným zvlhčením. Můžete si koupit speciální ochranný přípravek, který ochrání matraci, nebo použít staré froté osušky, které položíte pod matraci.

3. Odstranění skvrn z potahu

Pokud se na potahu objeví skvrny od mokrého ovoce, kávy nebo jiných tekutin, je důležité je co nejdříve odstranit. Skvrny můžete zkusit odstranit ručně mýdlovou vodou nebo speciálním odstraňovačem skvrn. Vždy je důležité potah důkladně opláchnout a nechat zaschnout.

3.1. Prevence skvrn

Aby se předešlo vzniku skvrn, doporučujeme používat ochranný návlek na matraci nebo podložku, která ochrání potah před nečistotami a tekutinami. Tím prodloužíte životnost potahu a matrace jako celku.

4. Pravidelné otočení a promytí matrace

Navzdory čištění potahu je důležité pravidelně otáčet a občas promývat samotnou matraci. Tím se zabrání tvorbě skvrn a bakterií uvnitř matrace. Pokud je to možné, nechte matraci někdy odpočívat na slunci, což pomůže zabít bakterie.

4.1. Profesionální čištění matrace

Pokud máte podezření na roztoče nebo jiné nečistoty uvnitř matrace, můžete zvážit profesionální čištění matrace. Existují speciální služby, které dokáží důkladně promýt a vyčistit matraci od všech nečistot.

5. Závěr

Udržování matrace s pratelným potahem v čistotě není tak složité, jak by se mohlo zdát. S pravidelným čištěním a udržováním matrace v dobrém stavu prodloužíte její životnost a zlepšíte kvalitu vašeho spánku. Sledujte pokyny od výrobce týkající se praní a postaráme se o vaši matraci tak, jak si zaslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *