Teplota a spánek – Jak spolu souvisejí?

Mohlo by se to zdát jako jiná dimenze, ale ne tak dávno jsme se házeli a otáčeli a snažili se spát v příliš vysokých teplotách. Toto léto bylo jedno z nejžhavějších v historii, ale pokud letos ještě něco bude, můžeme zaručit, že zima bude stejně krutá. Už nás nic nepřekvapuje. Pokud jste něco jako my, odložíte letní peřinu a rozjedete to.

Možná vás překvapí, že to může šokovat váš systém. Když se teplota změní, může to ovlivnit kvalitu našeho spánku, zvláště pokud si nedáme pozor, abychom dělali vše, co je v našich silách, abychom neutralizovali prostředí, aby naše tělo dostalo to, na co je zvyklé. To není jen pozorování, to je věda. Existuje důvod, proč se snažíme spát, když je příliš teplo nebo zima, a to proto, že teplota má fyzický dopad na to, jak naše tělo působí, a tedy na kvalitu našeho zavřeného oka.

Ve skutečnosti má spánek vliv na teplotu vašeho těla ze své podstaty. Ti dva jdou ruku v ruce. Když vaše tělo uvolní melatonin, ztratí vaše tělo další jeden až dva stupně tepla ve srovnání s denní normou. Proces začíná téměř okamžitě, jakmile se uklidníte, a zrychluje nástup spánku.

Schopnost spánku má ve skutečnosti prokázanou souvislost se schopností těla termoregulovat. Pokud nespíte, bude ovlivněna vaše teplota a pokud je teplota špatně, možná zjistíte, že nemůžete spát. Ti dva jsou pro sebe životně důležití. Teplota těla, známá také jako jádro, pracuje v cyklu vedle rytmu spánku / bdění vašeho těla. Během noční fáze spánku vaše tělesná teplota klesá, poté se ve fázi probuzení opět zvyšuje a pokračuje opakovaně v 24hodinovém cyklu. Tento vztah mezi denním světlem a tělesnou teplotou je důležitý pro kvalitu spánku. Pokud se to pokazí, možná zjistíte, že máte špatný noční spánek.

Tělesná teplota a spánek

Primární silou způsobující pokles Tcor je teplota periferní kůže, známá jako „Tsk“. To hraje ústřední roli úpravou průtoku krve do pokožky, což umožňuje větší příliv zahřáté krve z jádra, což usnadňuje tepelné ztráty do životního prostředí povrchem kůže. Vaše tělo v podstatě funguje tak, že vás ochladí před spaním tím, že rozšíří vaše cévy.

Když se cévy rozšíří, říká se tomu vazodilatace. Tento proces podporuje rychlý nástup spánku podporováním sekrece melatoninu. Pokles tělesné teploty během této doby také pomůže automatizovat váš srdeční rytmus.

Teplota v ložnici

Boj o spánek může být známkou toho, že je vaše ložnice příliš horká nebo příliš studená, což může nechat vaše tělo toužit po úpravě teploty. Ideální teplota pro vaši ložnici, pokud chcete dobře spát, je osobní od člověka k člověku, ale vědecký výzkum ji uvádí někde mezi 60 – 80 stupni Fahrenheita.

Lidé si vyvinuli řadu neurologických a behaviorálních mechanismů, které koordinují cykly termoregulace a spánku, takže byste neměli mít problém s regulací vlastní teploty, i když je váš pokoj na váš osobní vkus příliš horký nebo studený, ale vztah mezi teplotou a teplotou spánek je zásadně důležitý. Udělejte maximum, abyste svému tělu pomohli tím, že mu nastavíte správnou teplotu zapnutím topení, pokud je příliš chladno, nebo otevřením okna, pokud je vám teplo. Můžete také upravit tloušťku peřiny nebo uvažovat o matraci, která reguluje vaši tělesnou teplotu. Jsou ideální pro páry, kde možná jeden z vás má rád teplejší ložnici a druhý má rád věci trochu chladnější.

Výhody prodyšné matrace

Dříve byly matrace vyráběny z přírodních materiálů, ale průmyslová revoluce a touha korporací vydělat co nejvíce peněz znamená, že nyní jsou všude k dispozici levnější syntetické matrace.

Problém se syntetickými matracemi spočívá v tom, že často nejsou prodyšné, což znamená, že vaše tělo je, pokud jde o termoregulaci, samo. Pokud jste dva a pokud dáváte přednost různým teplotám spánku, může to ztěžovat, protože vaše matrace vyrobená člověkem je naprosto nepodporující, pokud jde o pomoc při zahřívání nebo ochlazení.

Matrace vyrobené z přírodních materiálů – jako jsou matrace Ely – pomáhají regulovat tělesnou teplotu. Jsou prodyšné, umožňují výrazné proudění vzduchu a odvádějí vlhkost, což vám pomůže, když se potíte.

Pokud máte rádi spánek, vyhýbejte se umělým materiálům, jako je polyester, které zachycují teplo, a místo toho se rozhodněte pro vlnu, bavlnu a prádlo.

Matrace Ely z přírodní bavlny neobsahují chemikálie, jsou přirozeně izolační, prodyšné a přirozeně hypoalergenní. Neobsahují nepřirozené látky a přirozeně zpomalují hoření. Neobsahují žádné chemické postřiky.

Materiály matrace Ely se chovají jako kapesní pružiny. Zahrnují organickou vlnu, která reguluje tělesnou teplotu. Představují bezpečné a pohodlné řešení spánku a snadnou a zdravou léčbu vašich problémů se spánkem souvisejících s teplotou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *