10 nejlepších tipů pro noční vypínání pro zaneprázdněné lidi

Pokud jste něco jako my, máte rádi dobrou noc spánku. A tak byste měli. Pokud spíte správně, budete spát celou třetinu svého života.

Ale už jste někdy měli jeden z těch dnů, kdy strávíte téměř každou minutu od chvíle, kdy se probudíte, čekáním na návrat do postele, jen abyste zjistili, že když se tam dostanete, nemůžete? Stává se to mnoha lidem. I když tam ležíte s pocitem vyčerpání, může být velmi obtížné usnout.

Je to proto, že svět je plný stimulantů a ty mohou působit proti našemu tělu, i když je unavené. Pokud jste zaneprázdněni, může být obtížné vypnout tělo, když je čas na zavření oka.

V tomto článku vám poskytneme našich 10 nejlepších tipů pro noční vypínání pro zaneprázdněné lidi.

  • Ujistěte se, že jste v pohodlí pro nejlepší možný spánek

Jedním z klíčových prvků života, které ovlivňují váš spánek, je vaše úroveň pohodlí. Nejlepší způsob, jak to vyřešit, je ujistit se, že máte pohodlnou matraci. Hledejte přírodní a prodyšné materiály, aby byla vlhkost odváděna a vy jste v létě chladní.

Matrace Ely jsou vyrobeny z koňských vlasů, bavlny a vlny. Jsou pohodlné a cenově dostupné.

  • Začleňte do svého života rutinu spánku

Lidé jsou stvoření zvyku. Víme, kdy je čas jíst, protože jíme každý den ve stejnou dobu. Měli bychom tedy rozdávat tělům údaje o tom, kdy je čas jít spát.

Vytvoření řady rituálních aktivit, které dokončíte před spaním každou noc, může vaše tělo připravit na spánek. Zvažte koupání, čtení knihy, meditaci nebo sprchu. Pokud to uděláte dostatečně dlouho, vaše tělo pozná, že tyto události postupně znamenají, že je čas spát.

Modré světlo, které vychází z televizorů a telefonních obrazovek, je podobné světlu, které získáváme ze slunce, a může přimět naše těla, aby si myslely, že venku je stále světlo. Protože naše těla sledují rytmus slunce – známý jako náš cirkadiánní rytmus – trávit příliš mnoho času před obrazovkou před spaním nás může zastavit ve spánku, protože naše mozky jsou zmatené, co je denní doba.

Technologie nouzového přistání na vodě asi hodinu před spaním vám pomůže snáze usnout.

  • Snižte spotřebu kofeinu

Kofein je skvělý stimulant, pokud chcete zůstat vzhůru. Pokud pijete čaj, kávu nebo jiné nápoje s kofeinem odpoledne nebo večer, možná si myslíte, že jste na ně zvyklí, ale možná si neuvědomíte, jak špatně to ovlivňuje váš spánek, dokud se ho nevzdáte.

Pokud se snažíte v noci spát, zvažte snížení spotřeby kofeinu od třetí hodiny.

  • Cvičení, které vám pomůže spát

Cvičení je skvělý způsob, jak zvýšit energii, ale také dobrý způsob, jak se unavit. Pokud nejste dostatečně aktivní – zvláště pokud pijete hodně kofeinu – možná zjistíte, že v noci bojujete se spánkem.

Začlenění uklidňujících cvičení, jako je jóga, do vašeho každodenního života vám může pomoci usnout, když je čas jít spát.

  • Používejte éterické oleje, které vám pomohou odložit

Esenciální oleje jsou skvělé pro navození spánku. Najdete je ve svíčkách nebo si je můžete koupit v syrové formě a nakapat si pár kapek na polštář. Jen se ujistěte, že na svůj hřích nedáváte surový éterický olej, protože to může dráždit.

Doporučujeme levanduli, která je známá svými vlastnostmi napomáhajícími spánku.

  • Dávejte si pozor, co jíte, abyste si lépe odpočinuli

Když jste zaneprázdněni, možná zjistíte, že popadáte vše, co je v nabídce, ale těžká, mastná jídla vám mohou ležet na břiše a dělat vám nepříjemné, což může mít vliv na vaši schopnost usnout a kvalitu spánku, který máte, když to zvládnete .

Snažte se jíst dobré, zdravé, syté a přírodní potraviny, jako je ovoce a zelenina.

  • Vyzkoušejte meditaci pro blažené noci

Meditace je praxe používaná lidmi po celém světě, při které na určitou dobu vypnete mozek. Může to chvíli trvat, než si zvyknete – a při prvních pokusech to pravděpodobně nebudete zvládat příliš dlouho – ale ukázalo se, že meditace má uklidňující účinek, který může pomoci se spánkem.

Nemusíte to dělat před spaním. Pokuste se nejprve o deset minut, kdykoli budete mít nejprve čas. Na YouTube je spousta aplikací nebo videí, které vám pomohou.

  • Snažte se nestresovat – víme snadněji, než uděláte!

Důraz na nedostatek spánku situaci jen zhorší, proto zkuste potlačit své zoufalství, abyste spali, a akceptujte, že se to stane, až se to stane.

Meditace je dobrý způsob, jak se o to pokusit.

Pokud usnete na pohovce před televizí, váš energetický spánek může být vše, co si vaše tělo myslí, že potřebuje, takže v době, kdy se valí čas před spaním, váš mozek touží znovu jít.

I když je těžké po náročném pracovním dni zůstat vzhůru, zkuste se vyhnout spánku, dokud není čas spát. Správná spánková rutina je životně důležitá, jinak vaše tělo neví, co od toho očekáváte.

Pokud vám to připadá obtížné, zkuste jít spát brzy ráno a vstávat brzy ráno, poté pomalu měňte svou rutinu, dokud to nebude praktické.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *