Pomůže vám nástroj pro sledování spánku lépe spát?

Pomůže vám nástroj pro sledování spánku lépe spát?Chytré hodinky, aplikace a nositelná zařízení jsou všude – ale mohou zlepšit váš spánek?

Zdá se, že spotřebitelům je neustále k dispozici nová zařízení zaměřená na zdraví, včetně stále pokročilejších sledovačů spánku. Pokud jste odhodláni lépe spát – a optimalizovat své zdraví v tomto procesu – vyhlídka na získání přehledu o kvalitě spánku je atraktivní vyhlídka. Sledování spánku nelze popřít. Mohou být užitečné při signalizaci závažných problémů, jako je spánková apnoe nebo nespavost. Ať už uvažujete o koupi trackeru spánku, nebo jste jen zvědaví, co pro vás mohou udělat, je to důležité čtení.

Co mohou sledovače spánku udělat

Funkce se u jednotlivých trackerů liší, ale většina z nich se zaměřuje na dvě podobné funkce:

  • Doba spánku, založená na tom, kdy usnete a na době, kdy se začnete připravovat vyskočit z postele
  • Kvalita spánku, měřená podle toho, kolik hodíte a otočíte, než se usadíte do hlubšího spánku

Některá zařízení mohou sledovat vaše spánkové cykly, což vám umožní nastavit budík během nejlehčí fáze spánku ráno. Chovatelské typy sledovačů mohou zaznamenávat faktory prostředí, jako je množství světla v ložnici a teplota v místnosti. Tato zařízení s většími vstupenkami vás mohou také požádat, abyste zadali životní styl chování, které by mohlo ovlivnit kvalitu vašeho spánku, například kolik kofeinu nebo alkoholu jste konzumovali, jak dlouho před spaním jste jedli a zda pociťujete vysoký stupeň stresu. Čím více zvonků a píšťal má váš sledovač spánku, tím vyšší je cena.

Typy sledovačů spánku

Výzvou pro každého, kdo hledá sledovač spánku, je najít ten pravý (pro vás) za spravedlivou cenu, který bude dělat vše, co chcete, s přesností.

Pomůže vám nástroj pro sledování spánku lépe spát?Nositelné trackery. Mnoho z těchto zařízení se nosí jako hodinky, ale dělají mnohem víc. Jsou vybaveny funkcemi, které vykreslují obraz vašeho celkového zdraví a monitorují věci jako srdeční frekvence, počítadlo kroků, počet kalorií a doba spánku. Některé nositelné sledovače spánku přicházejí ve formě prstenu, který si před spaním sklouznete na prst, abyste získali data. Nebo je lze nosit dokonce jako čelenku se senzorem. Existují dokonce i „chytrá pyžama“ navržená s propojením navzájem propojených náplastí, které shromažďují údaje o srdeční frekvenci, dýchání a držení těla.

Sledovače senzorů. Pokud vám není příjemné nosit cokoli kolem zápěstí, rozhodněte se pro jedno z těchto plochých zařízení, která žijí na matraci (pod prostěradly). Používají-li se ve spojení s aplikací pro chytré telefony, pomohou vám rozpoznat vzorce spánku a vlajky, když chrápete nebo máte potíže s dýcháním.

Sledovače aplikací. Pokud se chcete ponořit do světa sledovačů spánku, aniž byste investovali spoustu peněz, vyzkoušejte bezplatnou aplikaci, jako je Sleep Cycle nebo Sleep Watch, staženou do vašeho smartphonu.

Co říkají odborníci o spánkových trackerech

Celkově jsou odborné odpovědi smíšené, pokud jde o hodnotu sledovačů spánku. Existuje několik aspektů sledovačů spánku, které zdravotníci opravdu milují, a další, které považují za znepokojující.

Martin Reed, certifikovaný pedagog v oblasti klinického zdraví spánku a zakladatel insomniacoach.com, často léčí lidi, kteří trpí nespavostí. „Pokud má někdo chronickou nespavost, zařízení pro sledování spánku může být neužitečná, protože často přináší více pozornosti a pozornosti spánku a riskuje zvýšení starostí a úzkosti souvisejících se spánkem,“ říká, „všechny věci, které mohou spánek ztěžovat.“

Reed se také obává přesnosti sledovačů spánku, zejména u nespavců. Vytvoření lepších spánkových návyků vyžaduje práci, která by podle jeho názoru měla být skutečným zaměřením. „Klíčem k lepšímu spánku u lidí s chronickou nespavostí je v konečném důsledku řešení myšlenek a chování, které udržují narušení spánku,“ vysvětluje. „To zahrnuje snahu o spánek, probíhající výzkum související se spánkem a myšlenky a starosti spojené se spánkem.“ Poukazuje také na to, že jeho klienti s chronickou nespavostí často uvádějí, o kolik lépe se cítí, když přestanou používat zařízení pro sledování spánku.

„Nakonec, pokud jde o spánek, záleží jen na tom, jak se cítíš,“ říká Reed. „Pokud se po noci spánku cítíte svěží a zvládnete den, je pravděpodobné, že spíte v pohodě.“ Pokud jste v pokušení dát více úsilí do spánku nebo se vědomě snažit zlepšit svůj spánek, může to vést k narušení spánku, protože spánek nelze ovládat. “

Rodinný lékař Dr. Waqas Ahmad Buttar (který pracuje se společností Sachet Infusions, společností nabízející konopí a prášky s obsahem CBD, které lze přidávat do teplých a studených nápojů), říká, že sledovače spánku nezlepšují váš spánek. „Poskytnou vám jen pár informací o tom, kolik času strávíte v posteli (ne nutně spaním) a jestli jste se hodně hýbali.“ Je to zajímavý pohled, ale nemá nic společného se zlepšením kvality spánku, “poznamenává.

Pomůže vám nástroj pro sledování spánku lépe spát?Problémem je také přesnost. Obecně lze říci, že odborníci doporučují interpretovat data shromážděná ze sledovačů spánku s rezervou. Zařízení prodávaná spotřebitelům nejsou zdravotnická a nejsou určena k diagnostice. Pro jasnou diagnózu je vaším nejlepším místem pro zahájení léčby váš lékař nebo specialista na spánek.

Mohou nastat problémy, když uživatelé sledovače spánku důvěřují této technologii. „I přes některé nepřesnosti, které tracker vlastní, uživatelé věřili, že jejich data jsou vyšší než u profesionálních monitorů spánku,“ říká Dr. Buttar. „I když zažívali dobrý spánek, uvěřili by, že tomu tak nebylo, kdyby to nositel řekl.“ Zadruhé, podezřelá data mohou ve skutečnosti způsobovat úzkost, což může spíše znesnadnit spánek než méně. “

Přesto, pokud jste jen zvědaví a chcete vidět, jak spíte, může vám být užitečný sledovač spánku, který vám poskytne obecnou představu. Ale jak zdůrazňují odborníci, nejprve poslouchejte své tělo. Pokud se probudíte s pocitem čtení, abyste využili den, můžete si být jisti, že jste se pravděpodobně dobře vyspali.

Pravděpodobně nepotřebujete zařízení pro sledování spánku, abyste to řekli.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *