5 rostlin, které vám pomohou lépe spát – a 2 nechte na prodejně

Usněte (a dýchejte) snadněji díky síle zeleně ve vaší ložnici

Pokud se probouzíte stejně unavení, jako když jste šli spát, může to být tím, co dýcháte, když spíte. S pokrokem ve stavebních postupech, zlepšením vzduchotěsnosti našich domovů a pracovišť a změnami ve způsobu výroby všeho, co používáme k výrobě a dekoraci našich domů-od stavebních materiálů po výzdobu-může být naše noční kvalita vzduchu nižší než ideální.

5 rostlin, které vám pomohou lépe spát - a 2 nechte na prodejněBez ohledu na to, jak čistě udržujeme domácí prostředí pro spánek, existuje několik toxinů, od kterých se nemůžeme dostat pryč. Těchto 5 je na seznamu:

  • Trichlorethylen. Průmyslový výrobek nacházející se v barvách, lacích, chemickém čištění a lepidlech.
  • Benzen. Běžné rozpouštědlo nacházející se v plynu, olejích, kaučucích a plastech.
  • Formaldehyd. Nalezeno v nákupních taškách, obličejových ubrouscích, čisticích prostředcích a papírových ručnících.
  • Xylen. Tuto chemikálii lze nalézt v tabákovém kouři, gumě, barvách a výfukových plynech vozidel.
  • Amoniak. Společné mnoha domácnostem a vyskytují se v domácích čisticích prostředcích, podlahovém vosku a hnojivech.

Dobrou zprávou je, že podle známé studie NASA existuje snadné (a velmi veselé) řešení kvality vzduchu v domácnosti, které vás může překvapit. Mluvíme o pokojových rostlinách.

Už víte, že rostliny jsou jasným a svěžím doplňkem vašeho domova. Podle výzkumníků z NASA však rostliny mohou být také schopné snížit znečišťující látky v ovzduší, jako je benzen a formaldehyd. Navíc některé super rostliny skutečně dokážou přeměnit oxid uhličitý na kyslík, což dále zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti. Novější studie ukázaly, že přítomnost rostlin může také zlepšit vaši náladu a koncentraci. Zní to jako win-win pro nás.

Takže, ať už máte nebo nemáte zelený palec, je načase udělat si do vaší ložnice nákup rostlin. Zde je 5 rostlin, které je třeba zvážit přidání do plánu designu vaší ložnice – plus dvě, které můžete bezpečně nechat v obchodě.

Hadí rostlinaTopper seznamu – Snake Plant

Tato dramatická svislá rostlina, známá svými listy podobnými meči, je také známá jako Tchánův jazyk (fuj!). Tento poutavý doplněk do vaší ložnice pomůže vyčistit vzduch ve vašem spánkovém prostoru-ale má také další supervelmoc. Snake Plant, jedinečný mezi ostatními rostlinami, dokáže během nočních hodin přeměnit oxid uhličitý na kyslík. Díky své snadné péči a povaze, kterou je těžké zabít, je na prvním místě v našem seznamu nejlepších rostlin pro vaši ložnici.

Rostlina DracaenaČarodějnická rostlina – Dracaena

Milujeme tropický, stromovitý vzhled této rostliny v květináči. Díky dlouhým stonkům zakončeným tenkými špičatými listy je to elegantní přínos pro moderní, čistou estetiku ložnice. Dlouho nabízená jako dokonalá rostlina do ložnice pro kuřáky (vlastnosti čištění vzduchu), je zahrnuta do studie NASA o čistém vzduchu pro její schopnost odstraňovat různé toxiny. Zdá se, že tato krása si zaslouží své místo na seznamu super rostlin. Dracaenas může růst až 3 stopy vysoký a miluje středně světlou a mírně vlhkou půdu, takže se ujistěte, že jste místo u okna se spoustou prostoru k růstu.

Areca PalmTen, kdo potřebuje lásku – Areca Palm

Tropická atmosféra tohoto exotického stromu dodá vaší ložnici krásný a svěží pocit. Areca Palm, stejně jako hadí rostlina, dokáže ze vzduchu odstraňovat oxid uhličitý, což vám usnadní dýchání. Je také skvělý pro čištění toxinů, jako je formaldehyd, benzen a trichlorethylen, ze vzduchu. Trochu jemnější, Areca Palms vyžadují jasnou a nepřímou lehkou a rovnoměrně vlhkou půdu, zejména na jaře a v létě.

Aloe Vera Léčitel – Aloe Vera

Pokud jste těžili z výhod Aloe pro odlehčení pokožky, nejsou vám cizí léčivé síly této rostliny. Věděli jste však, že rostliny Aloe Vera také plní dvojí povinnost, aby uzdravily váš spánek? Kromě léčby spálenin, vyrážek, suché kůže a štípanců uvolňuje tato léčivá rostlina v noci také kyslík a čistí vzduch jak od benzenu, tak od formaldehydu. Jelikož je šťavnatý, potřebuje velmi málo zalévání a udržuje vlhkost v listech. Pro optimální zdraví a růst rostlin udržujte na slunném místě.

Mír LilyMožná to stojí za to – Peace Lily

Rostliny Peace Lily jsou víc než jen hezká tvář. Díky svěžím zeleným listům a krásným bílým květům potřebují málo světla a zálivku jen jednou týdně. Stejně jako Hadí rostlina čistí vzduch, jak dokazuje studie NASA. Další výhodou těchto snadno udržovatelných rostlin je jejich schopnost zvýšit vlhkost v místnosti až o 5%, takže mohou usnadnit dýchání, když spíte, a potenciálně snížit vaši náchylnost k nachlazení a respiračním chorobám. Mírová lilie je při požití jedovatá, takže ji držte vysoko a mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Zz PlantZamyslete se dvakrát – Zz Plant

Tato sladká a trvanlivá rostlina má lesklé listy a jedinečný vzhled. Přestože je ideální pro váš noční stolek nebo malý koutek v pokoji, může být jedovatý pro děti a domácí zvířata, při požití může způsobit bolest nebo ucpání a vyrážka už při dotyku. Ano, je velmi snadné se o ni starat, protože vodu potřebujete pouze tehdy, když je půda suchá a málo světla – jen si nejsme jisti, jestli to stojí za to riziko.

závod dieffenbachiaTa, která má odejít v obchodě – Dieffenbachia

Přestože jde o velmi běžnou domácí rostlinu, nedoporučujeme umisťovat do vaší ložnice rostlinu Dieffenbachia. Je snadné se o něj starat a vyplnit prázdné místo ve vaší ložnici, ale míza obsahuje krystaly, které mohou dráždit sliznice a může být toxické pro lidi i domácí zvířata.

Dobře odpočívejte a probuďte se!

Lepší spánek dává přednost lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte hlad po dalších informacích o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Matrace na spaní Scott Living Shippable

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *