5 způsobů, jak zajistit udržitelnější Vánoce

I malé kroky k udržitelnosti vedoucí ke svátečnímu období mají velký rozdíl a pomáhají vám začít rok 2021 s motivací pomoci naší krásné planetě.

Udělejme z toho zelené Vánoce – Co na to říkáš? Moderování není často spojeno se svátečními pocity, protože lidé se připravují na nakupování, cestování a stravování, jako by zítra nebylo, ale přemýšleli jste o tlaku, který tento tlak vyvíjí na planetu Zemi, a uhlíkových stopách, které kvůli tomu zůstávají?

Jak tedy můžeme mít zelenější, udržitelnější, ale velkorysé Vánoce? Zde je pět úžasně kruhových věcí, které vám pomohou prokázat vaši oddanost planetě:

1. Kupujte eticky, když se rozhodujete o vánočních dárcích

Stále můžete darovat svým blízkým krásné předměty, ale mějte na paměti, od koho nakupujete, a po celý životní cyklus produktu. Dokážete vyrobit nějaké vánoční dárky z věcí, které již máte? Máte možnost koupit dárky z některých charitativních obchodů? Nebo ještě lépe, pokud si chcete koupit něco úplně nového, přemýšlejte o tom, co se s ním stane na konci jeho životního cyklu. Je to eticky vyrobené? Má značka udržitelné hodnoty?

  • Matrace Ely je 100% přírodní, ekologická a netoxická. Je vyroben pouze z biologicky rozložitelných materiálů. Můžeme také recyklovat vaši starou matraci.

Nakupujte matraci Ely zde.

2. Snižte plýtvání potravinami

Množství potravin promarněných o Vánocích má obrovskou uhlíkovou stopu. Spíše než házet přebytečné jídlo do koše, proč je nevložit do mrazničky, abyste je nemrhali? Je také dobré vědět, že vařené Turecko vydrží při správném skladování v chladničce až tři dny.

Nejlepším způsobem, jak omezit plýtvání potravinami, je odhadnout přesné množství, které budete potřebovat k pobavení celé rodiny, a ne vydělat víc než dost.

Pokud jste o Vánocích velkým milovníkem krocana a tradic, zkuste si koupit organický organismus v přiměřené velikosti, který by, kdybychom to udělali všichni, měl obrovský vliv na emise skleníkových plynů a snížil by celkovou spotřebu.

3. Použijte recyklovaný balicí papír

Ve Velké Británii domácnosti každý rok spotřebují neuvěřitelných 227 000 mil balicího papíru, který by v případě rozvinutí obletěl svět téměř 10krát. Potenciálně byste mohli papír znovu použít, pokud je zabalený bez příliš velkého lepicího pásku, a dárek otevřete opatrně, čímž si ušetříte papír na příští rok. Pokud však nemáte starý papír uložený z loňského roku, zkuste sehnat společnost, která vyrábí vánoční dárkové obaly, které jsou stoprocentně recyklovatelné nebo udržitelné.

4. Vyrobte si vlastní vánoční ozdoby

Letos přeskočte pozlátko a rozhodněte se pro přirozeně nalezený vánoční dekor. Proč se nevydat na procházku do parku a zjistit, zda nenajdete padlé šišky a žaludy a nenastříkáte je na zlato nebo stříbro?

Další myšlenkou je, že můžete použít sušené ovoce, například pomeranče. A pokud kupujete světla na vánoční stromky, rozhodněte se pro solární nebo pro ty s LED žárovkami, abyste snížili spotřebu energie.

5. Pití udržitelným způsobem

Předpokládá se, že během vánočního období se prodá 500 milionů konzervovaných nápojů, takže pokud pijete plechovky, ujistěte se, že jsou správně recyklovány, nebo ještě lépe kupujte skleněné nápoje.

Napadají vás způsoby, jak udělat sváteční období udržitelnějším?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *