5 způsobů Surefire, jak vyléčit silvestrovskou kocovinu

5 způsobů, jak překonat silvestrovskou kocovinuUlehčete si ranní bolest pomocí našich jednoduchých léků na kocovinu zdravého rozumu

Byl to podivný (většinou tvrdý) a někdy podivně úžasný rok 2020. Provedli jsme průzkum – no, jen s lidmi, se kterými žijeme, protože víte … sociální distancování. Převládající shoda spočívá v tom, že všichni jsou připraveni se rozloučit s tímto velmi nezapomenutelným rokem (nenechte se unášet dveřmi na cestě ven z roku 2020…). A chtějí to dělat s konfetami.

Jste připraveni cinkat sklenice na nový začátek, který přinese rok 2021? My také! Potřebujeme večírek s velkým P. Ale myslíme dopředu. S tolika oslavami, které mají brzy začít, se určitě objeví nějaké vážné následky po ránu – bolavá hlava a / nebo rozmanitost žaludku. Víte, ten pocit „Zajímalo by mě, jestli to stálo za to“.

Ach ano. Nový Rok. A nevyhnutelné ráno po …

Pamatujete si, když jste mohli pořádat párty celou noc, vstejte příští ráno a udělejte to všechno znovu? Po jedné noci zábavy vždy následují dny odpočinku a zotavení. To pro nás nebude fungovat. Takže jsme se rozhlédli po nejlepších osvědčených lécích na kocovinu. Probuzení s pocitem roadkillu může být po bláznivé noci nevyhnutelné, ale zůstat tak nemusí být.

Smažené, slané jídlo k snídani

Všimli jste si někdy, že když se vaše tělo cítí nejhorší, toužíte po dřevařské snídani? To je pravda. Existují některá jídla, která byste nikdy jinak nejedli, a přesto si den po binge-festu přejete. Existují pro to důvody.

Proč to funguje: Vejce obsahují velké množství cysteinu, látky, která po nadměrném pití pomáhá vyčistit zbytky toxinů v játrech. Sůl navíc nahrazuje sodík, který z vás chlast vylil. A slané jídlo dává vašemu tělu signál k rehydrataci. Podle NBC News: „Když máte kocovinu, první jídlo dne může být tím nejnáročnějším. udržovat rovnováhu sacharidů, bílkovin a tuků, aby se zabránilo dalším poklesům a výkyvům cukru v krvi, a doplnit ztracené živiny, elektrolyty a vitamíny B. “ Některé možnosti:5 způsobů, jak překonat silvestrovskou kocovinu

  • Dvě vejce s celozrnným toastem a kouskem ovoce nebo avokádovým toastem (na draslík)
  • Omeleta se stranou zeleniny
  • Celozrnný toast s mandlovým máslem, přelitý nakrájeným banánem
  • Celozrnný bagel s vejcem, avokádem a rajčaty
  • Smoothie na kokosové vodní bázi (pro přidané elektrolyty) – přidejte bobule, proteinový prášek, zelenou, kolagen, chia semínka a avokádo

Kapaliny a další kapaliny

5 způsobů, jak překonat silvestrovskou kocovinuAlkohol přirozeně dehydratuje, a proto se po přehnaném pocitu cítíte docela hrozně. Napijte se běžnou vodou, kokosovou vodou nebo nesyceným sportovním nápojem, aby se vaše tělo vrátilo do rovnováhy elektrolytů. A když si myslíte, že už jste dost opilí, dejte si další doušek. Hydratace je klíčem k překonání kocoviny. Ještě lépe, přemýšlejte dopředu a vypijte sklenici dobrého oleje H20, než vaše hlava v noci narazí na polštář – a plnou si nechejte na nočním stolku na později.

Proč to funguje: Voda působí v boji proti dehydrataci a ředí zbytky vedlejších produktů ve vašem žaludku. Zvažte nápoj bohatý na elektrolyty (ujistěte se, že není kofeinovaný) nebo ovocný džus pro další výhody, jako je napnutá rehydratace, přírodní fruktóza nebo vitaminová podpora. Kokosová voda doplňuje elektrolyty mnohem rychleji než sportovní nápoje. Nemáte žádné? Vyzkoušejte dávku šťávy. Ocet, sůl a voda rehydratují a doplňují elektrolyty a sodík.

Banány aka draslík

5 způsobů, jak překonat silvestrovskou kocovinuPokud máte chuť na banány další den, je to proto, že močopudný účinek alkoholu snížil hladinu draslíku. FYI – draslík vám pomáhá zadržovat elektrolyty. Vidíte zde trend?

Proč to funguje: Banány jsou velmi bohaté na draslík, takže jejich konzumace vám pomůže obnovit hladinu a rychleji hydratovat. Nemáte rádi banány? Místo toho zkuste vitamín draslíku. Nebo jiné jídlo bohaté na P, jako je kiwi, avokádo nebo špenát (možná na snídani namíchejte lahodný zelený koktejl).

Dát si šlofíka

5 způsobů Surefire, jak porazit silvestrovskou kocovinuKdyž selžou všechno ostatní, polkněte trochu ibuprofenu (se spoustou vody) a usněte ho.

Proč to funguje: Když se necítíte dobře, spánek je vždy tím nejlepším lékem. Pokud plánujete si zdřímnout den po divoké noci, ujistěte se, že dodržujete naše hlavní pravidla spánku. A co je nejdůležitější, neodkládejte celý den. Té noci budete mít potíže s dobrým spánkem a bude trvat déle, než se vrátíte do bojové formy.

Hýbat se

5 způsobů, jak překonat silvestrovskou kocovinuI když se necítíte tak skvěle, je dobré hýbat tělem – ale jen trochu. Jděte na procházku, procvičte si jógu nebo protahujte.

Proč to funguje: I když vás namáhavé cvičení může ještě více dehydratovat, jemné cvičení vás nabije energií a povzbudí k tomu, abyste pili více tekutin. Pokud můžete, jděte ven na procházku. Čerstvý vzduch je pro vás téměř stejně dobrý jako spánek.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *