6 TED Talks About Naps

Zdřímněte si, změňte svůj život

6 TED Talks About NapsLékaři, vědci a vědci se shodují: kvalitní spánek je zásadní pro dobré zdraví. A pravidelné spánkové režimy vám mohou pomoci doplnit spánek, který potřebujete, pokud v noci nemáte dost.

Naše těla potřebují spánek, aby se vzpamatovaly z každodenního života, zatímco naše mozky spoléhají na spánek, aby si utřídily a uložily vzpomínky a vyřešily problémy. Pod rouškou spánku jsou naše žíly zaplaveny věkově se vzpírajícími lidskými růstovými hormony, zatímco armádní T-buňky jsou zvedány a posílány do boje v boji proti nachlazení a infekci. A co víc, spánek snižuje riziko téměř každého děsivého zdravotního problému, jak stárneme.

Co se stane, když uspáváte a budujete spánek? Jednoduše řečeno, cena, kterou zaplatíte za deficit spánku, je víc než jen ztráta produktivity. Spánek uzdravuje vaše tělo před zneužíváním dne, načerpá ho do dalšího dne a posiluje vaše orgány v boji proti budoucímu stresu a nemocem. Přeskočte spánek a vaše schopnost zvládat stres (fyzický, duševní a emoční) a učit se nové dovednosti se výrazně sníží. Lidé, kteří spí méně než 6 hodin v noci, netráví dostatek času v nejhlubších fázích spánku a je u nich vyšší riziko srdečních infarktů a mozkových příhod než u těch, kteří mají hodiny alespoň 7 hodin. Spánková deprivace je nákladný zvyk.

Místo toho, abyste považovali spánek – a zdřímnutí – za prázdnotu nicoty, použijte jej jako cestu k delšímu a zdravějšímu životu. Nemyslíte si, že je čas se probudit a zjistit, proč je spánek tak důležitý?

Popadněte sluchátka, protože jsme shromáždili ta nejlepší (podle našeho názoru) videa TED Talks, která se zaměřují na zdřímnutí – splácení spacího dluhu v menších částech, spíše než celou noc. Tato videa jsou krátká, chytrá a nabídnou vám něco, co byste měli zvážit, až si budete příště myslet, že je v pořádku šetřit spánkem.

Nemáš zač.

Vzdejte to pro Down State – Sleep: Sara Mednick

Dr. Sara Mednick je odbornou asistentkou na katedře psychologie na Kalifornské univerzitě v Riverside. Její práce na výzkumu spánku nadále formuje způsob, jakým chápeme důležitost zdravé hygieny spánku. Ve svém proslovu tvrdí, že si musí každý během dne zdřímnout.

Inženýr spánku: vylepšete svůj život manipulací se spánkem – Penny Lewis

1/3 svého života trávíme spaním, což naznačuje, že je to důležité. Ale na co to všechno spí a dřímá? A proč se zdá, že každý živočišný druh potřebuje spánek? Na základě nejnovějšího neurovědeckého výzkumu ukazuje Penny Lewis, proč je spánek zásadní pro kombinování a restrukturalizaci vzpomínek a jak tvoří základní kreativitu.

Předefinování odpočinku, zpomalení a zrychlení – Bec Heinrich

Bec Heinrich studuje, vyvíjí se, trénuje a konzultuje s vůdci všech věkových skupin. V této přednášce sdílí, jak nemoc zaneprázdněnosti koroduje naše životy a proč je odpočinek zásadní pro inspirativní a udržitelné vedení. Bec zkoumá, jak podřimování změnilo její život a vedení, a ze svého výzkumu sdílí informace o dopadu spánku na výkon lidí.

Síla odpočinku a reflexe – Daniel Rubin

Změnou způsobu, jakým chápeme pojem času, můžeme získat zpět kontrolu nad svým časem. Daniel bude diskutovat o důležitosti oceňování odpočinku a zdřímnutí jako příležitosti k reflexi a rozjímání nad časem a životem, což je téma, které v dnešním moderním, rychle se měnícím životním stylu často postrádá.

Ještě jeden důvod pro více spánku | Jeff Iliff

Mozek využívá čtvrtinu celého zásobování těla energií, přesto tvoří pouze asi dvě procenta jeho tělesné hmotnosti. Jak tedy tento jedinečný orgán přijímá a možná ještě důležitěji se zbavuje životně důležitých živin? Spát!

Fakta o podřimování

Bill Clinton, Ronald Reagan, JFK a John D. Rockefeller byli všichni oddaní pleny – každý den. Pokud uvažujete o výměně kofeinu za odpolední rychlovku, toto video by vám mělo poskytnout veškerou potřebnou motivaci. Produkoval v roce 2013 „Dream Class“ Stanfordské univerzity.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *