Chcete vytvořit dokonalý pokoj pro hosty na svátky?

Vytvořte dokonalý pokoj pro hosty na svátkyZeptali jsme se odborníků na design, jak sestavit ty nejlákavější pokoje pro hosty přes noc. Tohle řekli.

Společnost přijede na prázdniny. Jsi připraven? Nyní, když se více scházíme s přáteli a rodinou, budete chtít být připraveni je přivítat u vás doma. Ať už jsou na návštěvě jen na noc nebo na delší pobyt, příjemný a pohodlný pokoj pro hosty je důležitou součástí rovnice. Nedostatek prostoru, času nebo zdrojů? Máme pro vás důvtipné odborné tipy.

Kde začít s výzdobou pokoje pro hosty

Začněte samozřejmě skvělou postelí. Aby bylo jasno, vaše ložnice pro hosty není místo, kde by vaše stará matrace měla zemřít, až s ní skončíte. „Zacházejte se svým pokojem pro hosty jako s pokojem, který najdete v luxusním hotelu,“ říká Sarabeth Asaff South, expertka na bytový design z fixr.com. „Udělejte z něj místo, kam se budou chtít vaši hosté na konci každého dne uchýlit. Investujte do kvalitního prostěradla s počtem nití alespoň 400. Budete také chtít poskytnout alespoň několik různých typů polštářů – vyberte si několik různých úrovní tuhosti a velikostí.“

Vyberte si novou vysoce kvalitní matraci, na které budete chtít spát. Pak postel oblékněte do přepychových bavlněných, lněných nebo bambusových prostěradel s vysokým počtem nití, nadýchanou přikrývkou a řadou polštářů, včetně možností nepéřového pro ty, kteří mohou mít alergii na peří.

Vybudujte prostor kolem největší postele, kterou můžete pohodlně ubytovat. Stále byste měli mít dostatek prostoru, abyste se mohli projít, aniž byste do něčeho naráželi.

Jak udělat pokoj pro hosty příjemným

vytvořit dokonalý pokoj pro hosty na prázdninyVětšina hostů má během pobytu ráda určitý druh autonomie. „Ujistěte se, že zůstanou trochu soběstační,“ radí South, „spíše než aby se museli zcela spoléhat na čas a trpělivost svých hostitelů.“

Navrhuje umístit do pokojů pro hosty minikávovar, kvalitní hrnky, kávové kapsle, čajové sáčky a několik kvalitních hrnků, aby si hosté mohli ráno pomoci sami. Můžete jim také zařídit malý košíček s jejich oblíbeným ovocem a svačinkami (jako jsou proteinové tyčinky a mix stezek), aby si mohli dopomoci k půlnoční svačině, místo aby se snažili prodírat se vaší kuchyní.

South také doporučuje košík s toaletními potřebami a předvídá, co si možná zapomněli doma – věci jako zubní pasta, nit, vysoušeč vlasů a dokonce i nabíječka na telefon navíc. Pokud jste na svých cestách sbírali toaletní potřeby a pantofle z hotelů, je skvělý čas je použít. Mít vlastní mini mýdlo je pro hosty příjemnou výhodou.

Vytvořte si na prázdniny krásnou ložnici pro hostyZakrytí náležitostí pokoje pro hosty

Jaké další vybavení by kromě pohodlné postele mělo být v pokoji pro hosty? Měl by mít alespoň jeden noční stolek s lampičkou na čtení. Je také dobré mít noční světlo aktivované pohybem, aby byly tyto půlnoční výlety do koupelny pro hosty bezpečnější. Vaši návštěvníci přijdou s kufry a vlastními věcmi, takže na to budete muset mít místo v komodě (alespoň s jednou prázdnou zásuvkou), skříni nebo šatní skříni. Pokud to není možné, zvažte pořízení hotelového nosiče zavazadel nebo křesla pro uložení zavazadel.

Ujistěte se, že máte v místnosti také alespoň jedno zrcadlo. Je to užitečné pro vaše hosty a vytváří iluzi, že místnost je větší, než je.

Důležité je také to, proč ho v pokoji pro hosty udržovat minimálně

„Méně je více v pokoji pro hosty, takže pokoj důkladně vykliďte a odložte osobní věci,“ říká Richard Petrie, odborník na design z britského prodejce dekorací Thomas Sanderson. „Tím zajistíte, že vaši hosté budou mít v místnosti dostatek místa pro své vlastní věci a budou se cítit jako doma.“

Dekorativní vkus je vysoce osobní, takže odborníci doporučují používat neutrální barevnou paletu (vzpomeňte si na špinavě bílé, šedé a pastelové odstíny) a omezit drobnosti nábytku na minimum.

Pokud doma nemáte volný pokoj, ale chcete vytvořit prostor pro své hosty, Petrie navrhuje investovat do rozkládací pohovky. „Je to opravdu dobrý způsob, jak změnit váš obývací prostor na ložnici na večer – a jejich nastavení a používání je snadné. Alternativně lze pomocí volně stojící obrazovky rozdělit stávající pokoj na další a vytvořit další pokoje pro více hostů.“

Co stojí za marnotratnost v pokoji pro hosty?

Mark Cutler a Nichole Schulze, spoluzakladatelé cutlerschulze.com, firmy zabývající se interiérovým designem se sídlem v Los Angeles, se shodují, že prioritou je pohodlná postel, ale říkají, že můžete natáhnout svůj rozpočet tím, že přeskočíte na peřinu a použijete faux. místo toho kožešinový přehoz nebo tlustý vlněný úplet. „Při rozhodování o tom, čím utrácet v pokoji pro hosty, myslete na to, čeho se vaši hosté vlastně dotýkají,“ říkají. „To zahrnuje lůžkoviny, přikrývky a ručníky. Začněte tam a budete mít dlouhou cestu k úspěchu.“

Pokud jde o konečné úpravy, zvažte tyto sladké doplňky:

  • Vonná svíčka
  • Zařízení s bílým šumem, které pomáhá lidem s problémy se spánkem
  • Materiály ke čtení, možná průvodce nebo brožury s místními zajímavostmi
  • Sklenice s karafou vody na nočním stolku
  • Ventilátor nebo malý ohřívač v závislosti na ročním období

A nezapomeňte nechat na posteli ručně psaný uvítací vzkaz s pokyny, jak se pro případ nouze dostat k vaší domácí internetové síti a číslu vašeho mobilního telefonu (pokud ho ještě nemají).

Pro sváteční hosty zvažte přidání několika sezónních dekorací, které umocní sváteční náladu během jejich pobytu. Možná girlanda, mini vánoční stromeček nebo punčochy zavěšené na sloupech postele nebo krbu.

Nejste si jisti, že jste zvládli všechny základy? Cutler a Schulze říkají, že byste sami měli strávit noc v pokoji pro hosty. „Toto je jediný způsob, jak získat skutečnou představu o tom, jaká bude zkušenost vašeho hosta.“

Dobře si odpočiňte a probuďte se připraveni vyrazit!

Lepší spánek vede k lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte chuť na další informace o spánku? Mrkni do těchto příspěvků:

Obchod Scott Living Matrace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *