5 přírodních prostředků, jak porazit nespavost

Není nic horšího než nespavost. Spánek je naprosto nezbytný pro naše zdraví a pohodu a jeho nedostatek může vážně ovlivnit vaše duševní zdraví, vaši schopnost soustředit se a vaše fyzické zdraví.

Lezení každý večer do postele a vědomí, že budete bojovat s usnutím, je mučení.

Aby to bylo ještě horší, mnoho lidí uvádí, že jejich lékaři neberou tento problém vážně, a spousta lidí, kteří trpí nespavostí, chce přirozený způsob, jak vyléčit nedostatek spánku.

V tomto článku probereme 5 přírodních prostředků, které vám pomohou překonat nespavost.

Všímavost a meditace

Víme, že všímavost a meditace jsou dnes uváděny jako léky na nejrůznější věci a možná si myslíte, že je to módní záležitost, ale důvodem, proč jsou tak často navrhovány, je to, že skutečně fungují.

Všímavost je umění žít v přítomném okamžiku a může být velmi užitečné, zvláště pokud je vaše nespavost způsobena stresem. Všímavost by vás přiměla soustředit se přesně na to, co právě děláte, spíše než na věci, které by vám mohly způsobovat stres a úzkost.

Meditace je praxe, která vyžaduje, abyste každý den věnovali malé množství času vypnutí mysli. Místo toho se zaměříte na zvuk nebo zvonkohru a donutíte svůj mozek, aby se přestal bát nebo se zabydlovat, což ho zase uvolní. Lidé hlásí obrovské zlepšení nálady a produktivity tím, že do své rutiny každý den přidají jen pár minut meditace. Nejlepší čas na to je ráno, když se probudíte, než vás napadne stres a tlak dne.

Pokud si nejste jisti, kde začít, existují aplikace, které vám mohou pomoci, nebo můžete někde poblíž najít místní meditační kurz.

Jóga

Jóga, která se drží starodávných praktik, je odvěkým lékem na mnoho nemocí, včetně nespavosti. Bylo prokázáno, že má pozitivní vliv na kvalitu spánku. Také zmírňuje stres a zlepšuje kognitivní funkce.

Možná budete v pokušení spojit čas věnovaný józe se spalováním kalorií, ale to není dobrý nápad, pokud jste ve stresu. Existuje mnoho druhů jógy a měli byste si vybrat takovou, která se zaměřuje na meditaci a dýchání, pokud trpíte nespavostí.

Dvacet minut jógy večer může vážně pomoci s problémy se spánkem.

Cvičení

Cvičení nejen zlepší vaše celkové zdraví, může zlepšit vaši náladu a pomůže vám s dalšími problémy, jako je přibírání na váze.

Lidé, kteří cvičí 150 minut týdně po dobu šesti měsíců, pociťují výrazně méně příznaků nespavosti a také méně deprese.

Cvičte dvacet minut denně, jak chcete. To bude fungovat pouze v případě, že se rozhodnete dělat něco, co se vám líbí. Možná budete muset vyzkoušet cvičení několikrát denně, abyste zjistili, který časový úsek vám nejlépe pomůže spát.

Hořčík

Hořčík je přirozeně se vyskytující minerál, u kterého bylo prokázáno, že snižuje nespavost a zlepšuje spánek.

Můžete si ho vzít jako pilulku, nebo si můžete koupit hořčíkové vločky a přidat si je do koupele. Tímto způsobem se hořčík vstřebává pokožkou.

Měli byste si uvědomit, že někteří lidé mají problémy se žaludkem, pokud berou příliš mnoho hořčíku, takže jej přidejte do svého jídelníčku v malých dávkách a postupně se zvyšujte.

Nikdy neužívejte více, než je doporučená dávka, a ujistěte se, že si každých pár týdnů uděláte přestávku v užívání.

Máte-li jakékoli pochybnosti, promluvte si se svým lékařem.

Levandulový olej

Levandule je nádherně vonící olej, který zlepšuje náladu, snižuje bolest a v podstatě podporuje spánek.

Levanduli můžete začlenit do svého života tím, že si koupíte rostlinu nebo si dáte levandulový olej do koupele nebo na polštář.

Levanduli můžete koupit i ve formě čaje.

Užívání levandule orálně je také prospěšné, zvláště pokud jste v depresi. Bylo prokázáno, že levandule zlepšuje spánkový režim u lidí s depresí, když se užívá spolu s antidepresivy.

Nepřehánějte to však. Příliš mnoho levandule může způsobit bolesti hlavy, zácpu nebo nevolnost.

Jděte přirozeně

V tomto světě výroby má smysl jít přirozeně, jak jen můžete. Je to proto, že matka příroda nám dala vše, co potřebujeme ke zdravému a šťastnému životu.

Před návštěvou lékaře rozhodně doporučujeme prozkoumat přírodní léky na nemoc, pokud se nevystavujete nebezpečí.

Pokud vaše nespavost způsobuje extrémní depresi nebo úzkost, je důležité, abyste okamžitě vyhledali lékařskou intervenci, protože ty se mohou časem zhoršovat.

Pokud je vaše nespavost mírná, není na škodu pokusit se problém vyřešit sami. Doufáme, že vám našich pět oblíbených přírodních léků na nespavost pomůže. Na internetu je mnohem více, pokud jste nenašli přírodní lék pro vás.

Vezměte prosím na vědomí, že nejsme lékaři a nemůžeme poskytovat lékařskou pomoc při nespavosti. Rady v tomto článku jsou obecné rady, které jsou zobrazeny a podpořeny důkazy, které jsme našli na webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *