Důsledky nedostatku spánku podle Dr. Matthewa Walkera

Pokud jste něco jako my, máte rádi dobrou řeč TED. V roce 2019 vystoupil Dr. Matthew Walker na jeviště, aby diskutoval o důsledcích deprivace spánku pro člověka. Zdůraznil dopady, které může mít na zdraví a životní styl. Mysleli jsme si, že jeho zvýrazněné body by vás mohly zajímat, a proto jsme zde sestavili několik důležitých bodů.

Kdo je Dr. Matthew Walker?

Dr. Matthew Walker je profesorem neurovědy na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Promoval v oboru neurovědy v Nottinghamu, poté získal doktorát z neurofyziologie na Lékařské radě v Londýně. Poté šel na Harvardskou lékařskou školu, kde byl profesorem na psychiatrii.

Dr. Walker je zakládajícím členem a ředitelem Centra pro vědu o lidském spánku. Jeho dosavadní výzkum zahrnuje zkoumání vlivu spánku na zdraví člověka. Získal řadu ocenění, mimo jiné od National Institutes of Health a National Science Foundation.

Provedl více než sto výzkumných studií o vlivu spánku na lidi.

Nedostatek spánku poškozuje naše zdraví

Dr. Walker říká, že spánek je nevyřešitelná biologická nutnost. To znamená, že pokud jej nemáte, zemřete. Národní spánková nadace doporučuje dospělým spát osm hodin a říká, že cokoli pod šest může být škodlivé pro naše zdraví a pohodu. Dr. Walker, považovaný za evangelistu spánku, řekl Terrymu Grossovi na „čerstvém vzduchu“, že „každá nemoc v rozvojových zemích, která nás zabíjí, má příležitostné i významné souvislosti s nedostatkem spánku“.

Mezi výhody dobrého spánku patří zvýšená koncentrace, nižší krevní tlak, vyšší imunita a vyšší plodnost spolu s pozitivní regulací nálady a mnoho dalšího. Nedostatek spánku způsobuje mnoho problémů pro naše zdraví, včetně zvýšení rizika rakoviny, Alzheimerovy choroby a infarktu. Spánková deprivace je tak škodlivá, že Světová zdravotnická organizace prohlásila práci na noční směny jako pravděpodobný karcinogen.

Dopad deprivace spánku na naši kvalitu života

„Pro mnoho dospělých byl spánek stigmatizován jako označení lenivosti, ale proč tomu tak je?“ Nikdy bychom neuvažovali o pohledu na spící děti a považovali jsme je za líné, ve skutečnosti říkáme, že ten spánek pravděpodobně potřebují. “ – Dr Walker.

Dr. Walker si myslí, že spánek je tak důležitý, že bychom měli naslouchat svému tělu, když nám říká, že je čas se trochu zavřít.

Nedostatek spánku může ovlivnit způsob, jakým vedeme svůj život. Proč to tedy propadáme, když jsme zaneprázdněni, když to znamená, že nemůžeme dělat ostatní věci, které musíme dělat správně? Potřebujeme posun mysli. Spánek by měl být prioritou, nikoli „příjemným mít“.

Váš centrální nervový systém je dálnicí pro informace ve vašem těle. Režim spánku udržuje provoz v provozu a funguje. Nedostatek spánku způsobuje přetížení. Abyste správně fungovali, musíte dálnici udržovat v pohybu a mít dobrý spánek.

5 věcí, které by mohly ovlivnit náš spánek

Dr. Walker zdůrazňuje pět klíčových věcí, které by mohly ovlivnit váš spánek. Jsou to vše, co můžete změnit, abyste zlepšili kvalitu spánku.

  • Vaše úroveň technologické spotřeby může mít vliv na váš spánek, protože bylo prokázáno, že její použití pomáhá člověku trpět v souvislosti s kognitivním, fyzickým, emocionálním a psychologickým stresem, který může ovlivnit spánkové vzorce.
  • Osvětlení může docela významně ovlivnit spánek. Vaše tělo potřebuje tmu, aby produkovalo melatonin, který spouští nástup spánku. Je třeba zvážit osvětlení několik hodin před tím, než jdete spát, a určitě nejpozději hodinu před tím. Pokud je to možné, vyměňte běžné žárovky za žárovky, které odfiltrují modré světlo.
  • Dr. Walker také zmiňuje teplotu. Vaše ložnice by měla být pokud možno v pohodě. Dobrým způsobem, jak se během spánku ochladit, je nákup prodyšné matrace.
  • Pokud se snažíte spát déle než dvacet minut nebo pokud se probudíte brzy a házíte se a otáčíte, Dr. Walker doporučuje vstát. Chvíli se projděte nebo zapněte tlumené světlo a zaměřte se na něco jiného. Když se cítíte unavení, zkuste se vrátit spát. To změní a znovu spojí spojení vašeho mozku s postelí. V podstatě jste stiskli tlačítko reset.
  • Vyvarujte se kofeinu. Standardní dávka kávy snižuje množství hlubokého spánku, který zažijete, o dvacet procent. To odpovídá stárnutí od deseti do patnácti let. Kofein zůstává ve vašem systému dvanáct hodin. Možná si myslíte, že vás to neovlivní, ale pokud se toho vzdáte, možná vás překvapí, o kolik se vaše kvalita spánku zlepší.

Dobrý spánek začíná u vaší matrace. Matrace Ely pomáhají regulovat tělesnou teplotu a jsou hypoalergenní. Matrace jsou opatřeny desetiletou zárukou a můžete využít třicetiminutového spánku. Další informace najdete v našich třinácti vrstvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *