Jak přírodní matrace zpomalují hoření?

Třetina vašeho života je strávena na matraci. Pokud jste typ člověka, který sleduje televizi v posteli, čte, nebo jen rád tráví čas ve své ložnici, možná tomu věnujete ještě déle. Matrace jsou ústředním bodem v domácnosti. Soustředíme kolem nich spoustu aktivit, takže je důležité, aby vaše matrace byla kvalitní, pohodlná a především bezpečná.

Možná jste si neuvědomili, že matrace mohou být nebezpečné, ale mohou. Nejen, že mohou obsahovat koktejl chemikálií, které by mohly rušit vaše dýchání, ale nemusí také zpomalovat hoření.

V jiných případech koktejl chemikálií slouží právě k tomu. Pokud jsou matrace vyrobeny z materiálů, které přirozeně neodpuzují plameny, přidávají výrobci další látky, aby byly „bezpečné“. Jde o to, že tyto chemikálie mohou způsobovat další problémy, včetně bolestí v krku, podráždění kůže, nosu a očí, potíže s dýcháním a napínání hrudníku.

Nejlepší je tedy koupit si matraci, která neobsahuje žádné z těchto zdravotních varování, ale přesto odpuzuje plameny. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je koupit si matraci, která přirozeně zpomaluje hoření, a proto nepřidává žádné nepříjemnosti, které by mohly mít vliv na vaše zdraví. Věřte tomu nebo ne, existují, je to jen to, že ziskové marže jsou u matrací s přidanými látkami nižší, takže jsou dnes běžnější než ostatní.

Zpomalovače hoření jsou záchranným lanem. Zabrání tomu, aby se věci spálily alarmující rychlostí, což je u matrace důležité. Pokud by váš domov měl spát, když jste spali, matrace zpomalující hoření by mohla být rozdílem mezi šancí uniknout a ne. Nechtěli byste matraci, která nehořlavá. To by bylo hloupé. Ale ne všechny retardéry hoření byly stvořeny sobě rovné a je důležité vybrat ten správný.

Před lety jsme tento problém neměli. Když se matrace vyráběly převážně z bavlny, než průmyslová revoluce vyžadovala levné a hromadně vyráběné výrobky, nebála se, že chemikálie zpomalující hoření způsobí problémy, protože materiály spali na přirozeně odpuzujících plamenech. Má tedy smysl vrátit se do starých časů, kdy byly matrace vyráběny z přírodních materiálů. To je přesně to, co jsme udělali v Ely Matrace.

Přírodní matrace

Matka příroda to ví nejlépe. Dělala nám ty nejúžasnější materiály volně k dispozici a mnoho z nich je pro tento účel perfektní. Kdy jste naposledy viděli hořet koně nebo ovce? Nikdy? Je to proto, že koňské vlasy a ovčí vlna přirozeně zpomalují hoření.

Pokud jsou tedy matrace vyrobeny z těchto materiálů, nepotřebují chemikálie, aby byly samozhášecí, protože jsou již vyrobeny.

Tyto materiály mají také další výhody. Jsou přirozeně prodyšné, což znamená, že odvádějí vlhkost. Jsou také hypoalergenní, takže jsou ideální pro kohokoli alergického na prach. Bojovali byste s nalezením jakéhokoli materiálu, který by byl dokonalejší, aby se během spánku tlačil na kůži.

Které matrace používají nepřirozené zpomalovače hoření?

Syntetické zpomalovače hoření se obvykle nacházejí v syntetických matracích. Ve skutečnosti, pokud není výslovně uvedeno, že vaše matrace je vyrobena z přírodních materiálů, je pravděpodobně z nějakého důvodu přidáno něco nepřirozeného.

Při nákupu pěnové matrace byste měli věnovat zvláštní pozornost, protože v jejich make-upu je někdy velké množství chemikálií. Ve skutečnosti pět až osmnáct procent hmotnosti pěnové matrace obvykle tvoří další chemikálie.

Zákon o chemických látkách jako látkách zpomalujících hoření

Některé země zavedly omezení používání chemikálií zpomalujících hoření na nábytek, včetně Kanady, USA a mnoha v Evropě, ale Spojené království je největším uživatelem těchto látek, které je nám dovoleno dávat do výplně matrace a do vnějšího materiály.

Ve Spojeném království neexistuje žádný zákon, který by výrobce nutil uvádět na obalech chemikálie, které používají na matracích, i když jsou nuceni to dělat na kosmetice a potravinách.

Pokud tedy hledáte matraci bez chemických zpomalovačů hoření, nejlépe budete hledat matraci vyrobenou z přírodních materiálů.

Průmyslové postřehy

Jak tedy zjistíme, zda je matrace netoxická a chemicky nehořlavá? Jakákoli matrace včetně pěny není chemicky prostá, protože aby vyhověla britským požárním předpisům, musí být ošetřena chemikáliemi zpomalujícími hoření.

Matrace, které obsahují lepidla ve spreji, neobsahují chemikálie, ani matrace s chemikáliemi na vnějších materiálech.

Upřímně řečeno, nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše matrace neobsahovala nepřirozené chemikálie, je koupit si ta, která je vyrobena z materiálů, které přirozeně zpomalují hoření, jako jsou tomu u matrací Ely.

Naše matrace jsou vyrobeny ze třinácti vrstev, včetně žíně a vlny. Používají také bavlnu, kterou jsme si vybrali kvůli její odolnosti, což je jedním z důvodů, proč přicházejí s desetiletou zárukou.

Další informace o našich matracích najdete v našich přírodních materiálech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *