Jak lépe spát, když cestujete

Jak lépe spát, když cestujetePokud už je to nějaký čas, co jste cestovali, díky osvěžení lepšího spánku a zdravého zdraví bude vaše dovolená mnohem zábavnější

Pro většinu z nás je cestování pozdrženo příliš dlouho. Před námi je ale spousta zábavných dní – a chceme, aby tyto dny byly pro vás a vaši rodinu co nejzdravější. Pokud jde o cestování, spánek je často první obětí, která může negativně ovlivnit váš imunitní systém. Není to něco, s čím bychom se chtěli pohrávat poté, co jsme rok žili s COVID, že?

S několika úpravami vašich denních (a nočních) zvyků může být cestování opět bezpečné a zábavné.

Jak lépe odpočívat (a případně spát) na letišti

Pokud jde o spánek a cestování, prostor je luxus – a nutnost. I když cena prvotřídní může být nedosažitelná, je třeba hodně říci o hledání místa, kde se můžete protáhnout.

 • Zabezpečte své věci. Cítit se v bezpečí je prioritou číslo jedna pro spánek. Pokud je místo, kde můžete zamknout své věci, použijte ho. Pokud ne, ujistěte se, že jsou vaše peníze, kreditní karty a cestovní pas zastrčené v košili, kde by je někdo těžko odstranil, aniž by vás probudil.
 • Natáhněte to. Máte-li zpoždění letu, je pravděpodobné, že nejste uvolněni. Vyzkoušejte jógu nebo jednoduché úseky k prodloužení páteře a uvolnění napětí. Pokud to pomůže, nasaďte si sluchátka a nechte své oblíbené melodie relaxovat při protahování.
 • Převleč se. Navlékněte se do volného oblečení, které vám umožní volný pohyb (a usnadní se vám zdřímnutí). Možná doma spíte horko, ale dlouhé kalhoty, svetr a ponožky vás zahřejí na chladném letišti.
 • Vyrobte si polštář. Vaše hlava potřebuje k odpočinku měkké místo, takže si vyhrňte sako nebo šátek. Samozřejmě budete chtít židli otřít, než si na ni lehnete. A pamatujte na to, aby byla maska ​​na místě, i když spíte.

Jak lépe spát, když cestujeteJak relaxovat, když jste ve vzduchu

Pokud plánujete cestovat napříč časovými pásmy, zvažte, jak zvládnete tryskovou nohu před odjezdem z domova. Pokud jedete na západ k východu, očekávejte, že jet lag bude horší. Existují ale neléčivé způsoby, jak snížit narušení spánku. Začněte tím, že si asi 6 dní před odjezdem odložíte spánek – stačí to jen 15 minut. Pak 3 dny ven, zatlačte zpět ½ hodiny.

Když nastoupíte do letadla, upravte si hodinky, notebook a mobilní telefon a hned začněte žít v novém časovém pásmu.

Zatímco ve vzduchu:

 • Snažte se zdřímnout. Zdřímnutí může zmařit potřebu vašeho těla pro delší spánek té noci. Pokud musíte spát, omezte se na 25 minut.
 • Zůstaňte hydratovaní vodou. Ne káva, alkoholické nápoje ani sódové nápoje. Po příchodu dehydratované látky se budete cítit mizerně a bude také pro vaše tělo těžké přizpůsobit se novému rytmu.
 • Pokud si musíte po příjezdu zdřímnout. Omezte si zdřímnutí na 90 minut, dostatečně dlouho na to, abyste dobili baterie, ale ne tak dlouho, že nebudete moci později spát.

Cestovní doplňky, které fungují jako pomocníci při spánku

Pro většinu z nás neexistuje místo jako doma, pokud jde o dobrý spánek, a nelze popřít, že sedadla v letadle jsou pravým opakem pohodlí. Přidejte hluk od ostatních cestujících nebo oznámení a spánek v letadle se cítí jako herkulovský úkol. Mluvte o receptu na nevrlý!

Jak lépe spát, když cestujeteBalení několika doplňků na spaní může zmírnit některé noční můry cestování letadlem a zajistit, že dorazíte odpočatí a připravení na dovolenou.

 • Noste teplé ponožky. Letadla mohou být směšně horká nebo studená – ale nikdy mezi nimi. Zabalte si nebo noste ponožky, které vás udrží v teple (nebo je lze sundat, aby vám pomohly vychladnout).
 • Hedvábná vložka do spacáku. Většina letadel není vybavena dekami – ne že bychom je stejně používali ve světě COVID. Vložka do spacáku je (v zásadě) povlak na polštář lidské velikosti. Jsou omyvatelné, odolné a jako bonus jsou znamením, že jste na vážné misi spát.
 • Oční maska. I když doma nespíte s maskou na oči, sbalte si jednu na cesty. Nedostatek světla na očních víčkách vám pomůže uvolnit se do hlubšího spánku. Vzhledem k tomu, že si budete muset nechat obličejovou masku zapnutou na spaní, může být příliš omezující nosit dvě masky, takže nejprve zkuste tento tip doma, abyste posoudili úroveň svého pohodlí.
 • Sluchátka s potlačením hluku. Od spolujezdců, kteří mluví příliš hlasitě, přes letušky rozdávající nápoje až po náhodná oznámení, jsou letadla hlučná. Sbalte si sluchátka s potlačením hluku a vydejte se do spánkové zóny.
 • Polštář na krk. To je v našich knihách nutností. Přenášení polštáře na letišti vám může způsobit, že se budete cítit jako dítě na cestě do letního tábora, ale tento malý svazek překypování může NAKLÁDAT jakýkoli výlet.
 • Opakovaně použitelná láhev s vodou. Pamatujete si, když povolili kapaliny prostřednictvím letištní bezpečnosti a my jsme nemuseli kupovat láhev vody za 4 dolary navíc k našemu extra biču na frappuccino za 5,50 $? Uložte si do kufru prázdnou láhev, projděte bezpečností a vydejte se k nejbližší vodní fontáně.
 • Vazelína. Toto přenášení vám nepomůže spát, ale udrží vás zdravé. Letušky používají tento trik, aby zůstaly zdravé: trochu si otřete vnitřek nosních dírek, abyste zabránili choroboplodným zárodkům, které visí v letadlech. Je to dobré i pro vaše rty.

Zarezervujte si odpočinek a relaxaci ve svém hotelu

Pokud je pro vás při cestování prioritou klidná noc, promluvte si při rezervaci pokoje. Jste odborníkem na to, co vám pomůže uvolnit se a dostat spánek, který potřebujete. Pokud se chystáte do Vegas, přeskočte na další část – stejně nebudete spát …

 • Jak lépe spát, když cestujetePožádejte o klidnou místnost. Požádejte o pokoj mimo výtah, schody a stroj na výrobu ledu.
 • Nesledujte slunce. Pokud překračujete časová pásma, požádejte o pokoj na západní straně hotelu, abyste se vyhnuli budíčku při východu slunce.
 • Aktualizujte svůj profil online. Některé řetězce umožňují prioritním zákazníkům zadávat osobní údaje, které hotelu pomohou lépe sloužit, když přijedete.
 • Sbalte si spací soupravu. Oční stíny, meditační hudba, aromaterapeutické spreje (levandule nebo heřmánek) a noční světlo, takže se nemusíte probouzet naplno, pokud potřebujete uprostřed noci použít koupelnu. Váš domov mimo domov, lázně na spaní…
 • Zkuste sprchu nebo koupel před spaním. Studie ukazují, že zvýšení tělesné teploty (horkou vodou) a její rychlé snížení (vzduchem o pokojové teplotě) hodinu před spaním uvolní vaše svaly a připraví vaše tělo na spánek.
 • Zaklapněte závěsy. Pece a větrací otvory jsou často přímo pod závěsy. Oříznutí jim zabrání, aby se během noci oddělili a nechali dovnitř ranní slunce.
 • Zkontrolujte termostat. Spánek může být narušen, pokud je v místnosti teplejší než 65 ° F nebo chladnější než 54 ° F.
 • Zkontrolujte hodiny. Budík může být stále nastaven od posledního hosta.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Toužíte po dalších informacích o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v konverzaci.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší jednotlivé okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a nemělo by se na něj spoléhat při rozhodování o vašem
zdraví. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc při hledání léčby kvůli něčemu, co jste
četli na webu Restonic.com. Pokud si myslíte, že můžete mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *