Jaká je nejlepší poloha spánku pro vaše zdraví?

Zajímá vás, jak vaše preference spánku přejdou na vaše srdce, trávení nebo vznik vrásek?

Jaká je nejlepší poloha spánku pro vaše zdraví?I když byste mohli házet a otáčet se celou noc, je pravděpodobné, že máte preferovanou výchozí polohu pro spaní. Někteří lidé si v raném věku vyvinou pozici spánku, a pak se jí jen držet. Jiní se stárnutím posouvají a tíhnou k tomu, co jim připadá pohodlné, když se jejich těla mění. Ale co říkají zdravotničtí pracovníci a věda o tom, jak byste měli trávit čas spaním? Vládnou vedlejší pražce? A co bříško nebo zadní pražce? Také jsme zvědaví, takže jsme se ponořili, abychom našli nějaké odpovědi.

Podle průzkumu Rady pro lepší spánek 47% Američanů spí na svých stranách, kolena zvednutá a ohnutá, aby zaujala polohu plodu – kterou si užíváme od kojenců. Ženy s největší pravděpodobností dávají přednost takovému spánku – 54% oproti 39% u mužů. A je to pozice, kterou většina lidí (37%) považuje za nejlepší. Ale je to tak?

Dobrá zpráva pro boční pražce

Existuje spousta důvodů, proč se cítit dobře z postranního spánku. Pokud vy nebo váš spolubydlící máte tendenci chrápat, pak je to pozice, kterou chcete zaujmout. Snižuje řev a celkově snižuje napětí na dýchací soustavě. Pokud máte problémy se zády nebo jste těhotná, vyhraje se boční spánek, protože pomáhá zmírnit napětí v dolní části zad. Pro ty, kteří mohou jíst pikantní burritos nebo těžké občerstvení před spaním, je to také dobrá volba. Je ideální pro snížení pálení žáhy a zažívacích potíží.

Další velká a důležitá výhoda bočního spánku? Pomáhá vyčistit mozek z mozku, což vědci nazývají intersticiální odpad. Dobré noční čištění mozku při spánku na vaší straně může pomoci snížit riziko vzniku neurologických onemocnění, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Jen pár upozornění pro oddané spící…

Dobrá zpráva pro boční pražcePokud jste jedním z těch fanoušků fetální polohy, budete chtít držet uvolněnou pozici a ne příliš pevně stočenou. Riziko probuzení s bolavými, ztuhlými klouby se zvyšuje, což vám prvních pár kroků znepříjemní, jakmile se rozhýbete. Abyste zabránili pevnému zastrčení jako olympijský potápěč, zkuste si mezi nohy položit polštář, aby kolena zůstala mírně natažená. Pokud máte problémy s rameny, boční spaní nemusí být pro vás tou nejlepší pozicí.

A ještě jeden důvod pro další hádání vaší volby spát na vaší straně? Ti, kdo každé ráno hledí do zrcadla při hledání vrásek, je mohou snadněji vidět. Existují výzkumy, které naznačují, že boční spánek podporuje tvorbu obličejových linií. Quelle horreur!

Ale počkejte, co debata na levé / pravé straně? Jedna studie zkoumala, jak účastníci, kteří jedli jídlo s vysokým obsahem tuku těsně před spaním, měli požitek. Zjistilo se, že ti, kteří spali na pravých stranách, měli vyšší hladinu refluxu kyseliny. Většina vědecky podložených výsledků říká, že spánek na levé straně je způsob, jak jít. A možná vám poděkují i ​​vaše útroby. Gravitace pomáhá odpadu cestovat volněji do vzestupného tlustého střeva, pak dále dolů do vašeho sestupného tlustého střeva, připraveného na návštěvu koupelny přijít ráno.

Pokud jde o zdraví srdce, debata mezi levou a pravou zuří dál. I když existuje spousta teorií o tom, která strana je nejlepší, neexistuje žádný jednoznačný vítěz, takže očekávejte, že vědci budou pokračovat v provádění studií o této problematice, dokud nenajdeme definitivní odpovědi.

Dobrá zpráva pro zadní pražce

Dobrá zpráva pro zadní pražce Zde je přímé zboží pro zadní pražce. Vaše preferovaná poloha usnadňuje udržování páteře rovnější. Také zmírňuje tlak na rameno a čelist, což může pomoci snížit napětí hlavy. Některé další podmínky, které jsou dobře obsluhovány v poloze na břiše, zahrnují sníženou bolest kyčle, artritidu, ucpání nosu, bolest kolena, bursitidu a fibromyalgii. „Krásu“ také udržíte v krásném spánku, protože váš obličej nebude zasypán polštářem, což může přispět k vráskám.

Pokud máte spánek na přenášení karet, mějte na paměti, že to můžete ještě zlepšit tím, že zvednete hlavu alespoň o šest palců pomocí spánkového klínu nebo polštáře. Pokud to způsobí, že se brada dotkne vaší hrudi, jste příliš vyvýšeni. Snižte napětí v dolní části zad roztažením nohou na šířku boků nebo použijte polštář ke zvednutí kolen.

Břišní pražce pozor

Břišní pražce pozorVětšina odborníků na spánek není fanouškem spaní na břiše. Ležení na břiše může zbytečně zatěžovat vaše klouby a svaly a zvyšovat namáhání krku a zad – nemluvě o tom, jak podporuje linie obličeje. Možná to je důvod, proč jen 17% populace z něj dělá preferovaný způsob spánku.

Odborníky zajímá především to, jak spánek na břiše ovlivňuje páteř. U většiny lidí je převážná část jejich váhy kolem středu těla, takže poloha na břiše je vhodnější k tomu, aby způsobila vychýlení páteře, případně problémy se zády. Přidejte k tomu ostré zkrocení krku a je to recept na budoucí bolest. Pro břišní pražce to ale nejsou všechno pochmurné zprávy. Mají snížení spánkové apnoe a chrápání.

Je těžké se rekvalifikovat a zaujmout novou polohu spánku, takže pokud zjistíte, že se vám nejlépe spí na břiše, pokuste se snížit rizika. Použijte velmi měkký nebo plochý polštář, nebo vůbec žádný, abyste nezhoršili vychýlení krku. Polštář pod boky může také pomoci minimalizovat namáhání dolní části zad. A když je čas povstat a zářit, věnujte několik minut jemným a pomalým úsekům, abyste si znovu narovnali páteř a pomohli vám posílit svaly.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Nakupujte Scott Living Living Matrace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *