Kvalitní matrace

Pestrý výběr, spoustu různých materiálů, různorodá míra tvrdosti a nosnosti. Jistě, kvalitní matrace jsou dnes na trhu fenoménem. Bez nich by se usínalo mnohem hůř, zapomeňte proto na dříve vyhledávaný molitan a dopřejte svým zádům úlevu, o jaké se jim ještě v minulé generaci asi vůbec nesnilo. Doba jde kupředu, užijte si proto rozkoš spojenou s nepřetržitým osmihodinovým spánkem, kdy se probudíte dokonale odpočatí a připravení do dalšího pracovního dne.

Kvalitní matrace nerostou na stromech, musíte si umět dobře vybrat

Dobrý poměr ceny a kvality? Ale jistě, na dnešním trhu s doplňky do ložnice je to přímo nutnost. Nekupujete si estetický kousek, který budou obdivovat návštěvy, nýbrž kupujete si pohodlí doslova na jedničku. Opravdu jakostní matrace se sestává z několika různých vrstev a nezaměnitelnou roli tu hrají hlavně přírodní materiály – bambus, kokos nebo koňská žíně – a samozřejmě také celá řada dalších.

Nezapomeňte navolit odpovídající tvrdost. Pro penzisty a starší osoby obecně bude třeba vyšší matrace, ze které se dobře vstává – a je také dostatečně měkká, protože jedině tak dokáže eliminovat problémy s klouby, trápící snad každého šedesátníka. Naopak lidé s nadváhou by neměli váhat nad pořízením tvrdší matrace z přírodních materiálů, několik pevných vrstev na sobě s průduchy zajistí nejen pohodlí, jaké jste dosud nezažili – ale také antibakteriální prostředí, kde nebudou armády roztočů. Kvalitní matrace se vybírá i podle dalších kritérií. Důležité je zvážit nejen věk a míru zdravotních problémů, ale také pečlivě měřit. Ideální matrace je o čtvrt metru vyšší než spáč a nabídne mu dostatečnou šířku, doslova zákonným minimem je zde totiž osmdesát centimetrů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *