Lehká váha v Těžká váha – Má vaše tělesná hmotnost vliv na to, jakou matraci byste si měli koupit?

Lidé přicházejí ve všech různých tvarech a velikostech. Vysoký, nízký, tlustý, hubený, máme různé rozložení hmotnosti, a proto různé potřeby. Takže pokud jde o něco jako matrace, něco, na čem trávíme spoustu času, je důležité, abychom nebrali jako samozřejmost, že se hodí všechny velikosti. Mnoho matrací je navrženo a testováno na mužech a ženách s průměrnou hmotností, ale to neznamená, že jsou vhodné pro všechny. Spánek je pro zdraví velmi důležitý a nevhodná matrace může být pro to škodlivá. Může také způsobit zranění.

Matrace jsou určeny k podpoře naší váhy, zatímco jsme v našich nejzranitelnějších. Jsou nezbytné pro naše pohodlí. Spánek na nesprávné matraci může negativně ovlivnit naši pozici vpřed a v době, kdy si uvědomíme, že něco není v pořádku (obvykle když projevíme příznaky), může být příliš pozdě na nápravu škod, které jsme způsobili.

Abychom vám pomohli, zde je naše rada, jak vybrat nejlepší matraci pro váš typ těla.

Nejprve si vytvořte BMI

Abyste zjistili, která matrace nejlépe vyhovuje vašemu typu těla, měli byste si zjistit BMI. Víme, že BMI nejsou přesná věda, někdo s vysokou svalovou hmotou bude mít vyšší BMI, aniž by byl obézní, ale do této kategorie se nehodí mnoho lidí, takže pokud jste „normální“ člověk, měli byste být schopni používat BMI k určení nejlepší matrace pro vás.

Chcete-li zjistit své BMI, použijte tuto praktickou kalkulačku BMI.

Pokud jste větší, podívejte se na tloušťku

Pokud máte BMI 25 nebo vyšší, je důležité vzít v úvahu tloušťku matrace. Matrace jsou k dispozici v různých tloušťkách, od 6 palců do 16 palců nebo více. Čím jste těžší, tím je pravděpodobnější, že se vaše matrace potopí, když na ní budete, takže pokud chcete mít dlouhodobý a odolný komfort, budete potřebovat matraci, která je na silnější straně.

Pravidlem je, že čím těžší jste, tím silnější by měla být vaše matrace. Lidé vážící mezi 250 a 400 liber by měli hledat matraci o výšce nejméně deset palců. Ty těžší než 400 liber by se měly zaměřit na matraci o 14 palcích nebo silnější.

Jaký typ matrace bych si měl koupit?

Online existuje celá řada rad o tom, jaký typ matrace by si měli koupit větší lidé. Latexové matrace, paměťová pěna a nastavitelné nafukovací matrace jsou oblíbenou volbou pro těžší soupravu. Měli byste si uvědomit, že spousta matrací s taštičkovými pružinami má hmotnostní limit tři sta liber.

Měli byste hledat matrace, které jsou pevné a odolné. Pevné matrace jsou nejlepší pro větší lidi, ale pokud dáváte přednost měkčí matraci, můžete vždy přidat měkkou topper do pevné matrace.

Pokud vám je během spánku teplo, hledejte matrace, které regulují vaši teplotu. Matrace vyrobené z přírodních materiálů jsou prodyšné a regulují tělesnou teplotu. Jsou také obvykle odolné proti vlhkosti, což vám pomůže, když se potíte. Hledejte matrace vyrobené z vlny a žíně.

Matrace s dlouhou životností

Pokud jste trochu těžší, můžete se obávat, že vaše matrace nevydrží tak dlouho. Dobrým způsobem, jak zmírnit tyto starosti, je vyhledat matraci, která nabízí dlouhou záruku. Společnosti, jako je tato, věří ve své výrobky a vyrábějí své matrace tak, aby vydržely dlouhou dobu bez ohledu na typ těla jejich pražců.

Co když jsem hubený?

Pokud jste hubení, pravděpodobně potřebujete měkčí matraci. Těžší matrace se může cítit měkčí pro těžší osobu, ale pokud jste lehká, možná budete potřebovat trochu pohodlí. Lehčí lidé se nemusí příliš starat o tloušťku své matrace, takže si můžete vybrat matraci na základě úrovně měkkosti.

Jelikož lehčí lidé nemají tolik rozloženého hmotnosti, budete muset přemýšlet o měkčí vrstvě pohodlí, která podpoří mezery mezi tělem a matrací. Váha vašich částí, které přicházejí do kontaktu s matrací, jako je vaše zadek a ramena, nestačí k tomu, aby materiál tlačil nahoru, aby podporoval vaše záda, takže budete potřebovat tenčí a měkčí horní vrstvu.

Dobří lidé

Pokud jste křiví, je možné, že mezi matrací a zády jsou mezery. Pokud spíte na boku, může být také mezera, kde je váš pas. Naše rada je stejná, hledejte měkčí vrstvu pohodlí, která vám usnadní potopení.

Při uvažování o koupi matrace je třeba vzít v úvahu tělesnou hmotnost, zejména pokud jste lehčí nebo těžší než průměrný člověk. Hledejte silné, pevné matrace, pokud jste na těžší straně, a měkčí matrace, pokud máte podváhu. Ať už máte jakýkoli tvar nebo velikost, kvalitní spánek má zásadní význam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *