Lekce o udržitelnosti jsme se naučili během pandemie

Dopad pandemie byl klíčovou hnací silou udržitelného myšlení. Jak se svět, jak jsme ho znali, zastavil, brzy jsme si uvědomili, jaký dopad budeme mít na životní prostředí. Bylo jasné, že abychom se pohnuli vpřed, potřebovali jsme chránit svůj domov a naše podniky musely najít způsob, jak se tomu přizpůsobit. Abychom se vzpamatovali z pandemie a dalších strašných věcí, které jsme Zemi udělali, museli jsme se naučit změnit.

Jaké konkrétní poučení jsme si však z pandemie vzali, pokud jde o udržitelnost?

Jsme hrdí na to, že jsme se vždy soustředili na udržitelnost. Nabízíme služby odvozu a recyklace, abychom zajistili správnou likvidaci starých matrací a vyrobili naše nové matrace z plně recyklovatelných a přírodních materiálů.

Minimalizace uhlíkové stopy

Při posuzování naší uhlíkové stopy musíme nejprve pochopit, co to znamená. Udává množství skleníkových plynů emitovaných během daného období. To může být způsobeno aktivitami člověka, včetně produktů, které si koupí, a dopadu výroby a přepravy tohoto výrobku na životní prostředí.

Při diskusi o skleníkových plynech často slýcháme o oxidu uhličitém, ale není to jediná látka poškozující svět. K dispozici je také oxid dusný, metan a další fluorované plyny.

Chápeme, že uhlíková stopa jednoho člověka je mnohem menší než výrobní podnik, jako jsme my, ale vaše rozhodnutí ohledně toho, koho si koupíte, mají zásadní význam, protože vy rozhodujete, komu se daří a kdo nepřežije.

V Ely si vážíme svého životního prostředí a díky pandemii jsme si uvědomili, že chceme, aby bylo co nejzdravější. Pracujeme na změně způsobu, jakým je nakládáno s odpady.

Skládkování je obrovský problém u nás i na celém světě. Je to globální noční můra. Výzkum provedený například v roce 2020 ukázal, že pouze USA vyhodí 18,2 milionu matrací za rok, ale existuje pouze 56 zařízení, která je mohou recyklovat. Ve Velké Británii míří na skládku ročně 7,5 milionu matrací. To stačí na to, aby se stadion ve Wembley zaplnil pětkrát. Vzhledem k tomu, že se každá matrace rozkládá potenciálně stovky let, není divu, že existují vážné obavy, že do roku 2022 dojdeme na místo na skládce. To bude příští rok!

Když uvážíme, že tyto matrace jsou potenciálně naplněné škodlivými chemikáliemi, které mohou představovat obrovskou hrozbu pro živé bytosti, začíná to být ještě děsivější, zvláště když si pamatujeme, že nebereme v úvahu ostatní položky, které vyhodíme do koše které poškozují životní prostředí.

Planeta dostala zasloužený odpočinek, ale to nestačí.

Naštěstí pandemie obecně zvýšila ekologické vědomí veřejnosti. Naši lidé trpí. Už nechceme vidět. Nyní víme, že musíme udělat vážné kroky, abychom něco změnili.

Všechno přirozené

Žádná z našich matrací Ely neobsahuje toxické chemikálie. Jsou také vyrobeny z odolných přírodních materiálů, což znamená, že jsou navrženy tak, aby vydržely déle, čímž se sníží uhlíková stopa, která přichází s častými dodávkami věcí, a že se při skládkování rozpadnou.

Přestože cena a pohodlí hrají důležitou roli, když lidé zvažují nákup matrace, víme, že udržitelnost, používání chemikálií a dopad na životní prostředí jsou pro popandemickou populaci velmi důležité, a jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout všechny tyto prvky.

To přináší mnoho výhod jak pro zdraví jednotlivce, tak pro planetu. Čím více nakoupíte, tím více produktů šetrných k životnímu prostředí se přidá na trh a tím cenově dostupnější pro nás bude tyto položky vyrábět. Jak se tento způsob života stane populárnějším, ostatní, méně ekologické podniky budou vytlačeny z procesu nebo nuceny změnit své metody a cyklus pokračuje.

Naše práce se skupinou pro recyklaci nábytku (skupina TFR)

Spolupracujeme se společností The Furniture Recycling Group, která odebere vaši starou matraci a opatrným a zodpovědným způsobem ji úplně odizoluje. Poté recykluje její součásti.

Skupina TFR poskytuje udržitelné řešení pro obtížný tok odpadu a dosud recyklovala více než 1 milion matrací, aby pomohla s katastrofálními problémy skládek, s nimiž se v současné době setkáváme jako globální populace. Práce, kterou TFR Group dělá, umožňuje odklon 100% matrací, které zpracovávají, mimo skládky ve Velké Británii. Je nám ctí být součástí tohoto druhu reality.

U mnoha z nás pandemie obrátila naši pozornost na krutý způsob života. Spousta z nás už nechce žít životním stylem, který nedbale využívá zázraky matky přírody. Chceme žít pečlivěji, způsobem, který je pro nás zdravý a pro planetu, na které žijeme.

Bylo to v mnoha ohledech stresující, ale také poučné.

Další informace o matracích Ely a o tom, jak pracujeme na tom, aby byl svět lepším místem pro život, si přečtěte náš příběh. Pokud jste připraveni k nákupu, prohlédněte si náš sortiment.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *