Co skutečně funguje v boji proti tmavým kruhům pod očima?

Od osvědčených triků po plastickou chirurgii objevte nesčetné množství způsobů, jak vypadat dobře odpočatý

krásná dobře odpočatá žena bez kruhů pod očima

Silný šálek kávy dokáže po ránu zázraky, aby kompenzoval špatný spánek – alespoň pokud jde o dočasné zvýšení energie. Ale ani ten nejlepší šálek kávy nedokáže napravit tmavé kruhy pod očima, zjevné známky nedostatku spánku. Vysílají skutečnost, že vám chybí odpočinek. A pravděpodobně také trpělivost.

U některých lidí chronické tmavé kruhy vypadají unaveně, i když nejsou. Ano, krásný spánek nabývá s TENTO problémem zcela nového významu.

A jak zdůrazňuje Dr. Tanya Kormeili, dermatologka s certifikací na palubě se sídlem v Santa Monice v Kalifornii, tmavé kruhy pod očima jsou složité téma. Zatímco nespavost je jednou z příčin, existují i ​​jiné příčiny. „Tmavnutí může být způsobeno alergiemi, etnickými odlišnostmi pokožky, stárnutím a hlavně ztrátou objemu.“ Jak stárneme, ztrácíme velkou část tukových polštářků, díky nimž je náš obličej objemný a mladistvý. Se ztrátou tuku dochází k prohlubujícímu se efektu. Podobně jako voda ze studny, která vypadá temně, mají i tyto prohlubně temný vzhled. “

Dobrou zprávou je, že existuje mnoho způsobů léčby tmavých kruhů pod očima, bez ohledu na to, jak jsou způsobeny, z low-tech krása opravné prostředky, které již ve své kuchyni možná máte, na strategie špičkových technologií s dlouhodobými výsledky.

Rychlé a snadné opravy v boji proti tmavým kruhům očí

Někdy není ráno dostatek času na řádné ošetření tmavých kruhů pod očima. Přiznejme si to, mezi přípravou dětí do školy a pokusem připravit se vyrazit ze dveří je život zaneprázdněn.

Tyto snadné, rychle proveditelné kosmetické hacky vám pomohou.

šťastná, odpočatá žena po dobrém spánku

 • Chill čajové sáčky. Vložte pár použitých čajové sáčky v lednici nebo mrazničce dostatečně dlouho, aby se důkladně ochladily. Umístěte je na oči (samozřejmě před nanesením make-upu) a nechte je 2–3 minuty sedět. To je obzvláště dobré pro otoky a je to dobrý způsob, jak chytit pár dalších mrknutí, než dostanete děti z postele.
 • Naneste studené mléko. Nemáte čas chladit čajové sáčky? Jednoduše navlhčete vatu studenou mléko přímo z lednice a potírejte kruhy pod očima. Voila, otoky a tmavé kruhy se spojily.
 • Lžíce plus ledová voda. Tento trik je oblíbený mezi módních modelů. Umístěte kovovou čajovou lžičku do sklenice ledové vody na minutu nebo dvě, poté jemně přesuňte zadní část lžíce přes nafouklé oblasti a tmavé kruhy. Představte si to jako chladnou žehličku na obličej.
 • Použijte dobrý korektor. Kosmetické společnosti nabízejí velké množství formulovaných možností uklidňující přísady jako heřmánek a vitamín E. Trik je v pečlivé aplikaci. Neaplikujte je přímo na tmavé kruhy. To je jen zvýrazňuje. Na tmavých kruzích uhlaďte tenkou vrstvu korektoru se žlutým podtónem, který působí proti zarudnutí. Naneste korektor těsně pod oblast. Pomocí prsteníku oblast masírujte a jemně promíchejte. Sada s práškovým minerálním make -upem pro dlouhodobější krytí.
 • Promluvte si se svým lékařem o alergiích. „Tmavé kruhy mohou být ještě horší.“ alergici nebo pro ty, kteří jsou unavení, “říká plastická chirurgie se sídlem v New Yorku doktorka Monica Tadros. „Je chytré zjistit, zda jsou alergie viníkem toho, co se běžně nazývá“ alergické zářivky „. Ty mohou někdy napodobovat purpurový odstín slabé modřiny.“ Určitou úlevu může pomoci antihistaminikum doporučené lékařem nebo lékárníkem.

Vážnější strategie pro déle trvající krásně obnovené oční výsledky

Když chlazené čajové sáčky a dokonce ani klidný spánek nedrží tmavé kruhy na uzdě, může nastat čas pro různé taktiky. Začněte konzultací a lékařský odborník.

 • ošetření kruhů pod očima kosmetickými vylepšenímiDermální plniva. „Umístění v této oblasti může naštěstí pomoci vyplnit objem a zlepšit vzhled tmavých kruhů,“ říká Dr. Kormeili. Upozorňuje však, že se jedná o velmi komplikované umístění výplně a je třeba ji provést správně. Špatně provedené umístění může vést ke slepotě. „Pokud si to chceš nechat udělat, zajdi za odborníkem – vždy!“ radí.
 • Laserové ošetření. Tmavé kruhy mohou být způsobeny hyperpigmentací. Některá etnika a tóny pleti musí být náchylné ke změně barvy kůže, ale určité typy laserů jsou účinné pro zesvětlení těchto tmavých oblastí.
 • Blepharoplastika. Dr. Tadros to pacientům nabízí jako dlouhodobější chirurgické řešení. „Je to možnost pro ty, kteří jsou ochotni podstoupit operaci versus dočasné opravy s dermálními výplněmi a určitým laserovým ošetřením,“ říká. Tato operace zahrnuje odstranění přebytečné tkáně, svalů nebo tuku v oblasti horního nebo dolního víčka. Obvykle se provádí ambulantně. Modřiny a otoky obvykle odezní do 10 až 14 dnů. Výsledky mohou být dramatické, protože pacienti vypadají mladistvěji, odpočatěji a cítí se sebevědoměji.

Pokud chcete vypadat co nejlépe, začněte svou noční rutinou

Na konci dne naše pohodlná postel láká. A naše touha vlézt do toho útulného kokonu přikrývek nás může odradit od toho, abychom strávili vzácné minuty péčí o svoji pokožku. Přestože je lákavé jít si lehnout, nestojí to za to. Noc je pro naši pokožku ideálním obdobím, kdy může využívat přirozené mechanismy obnovy našeho těla, které během hlubokého spánku nabírají vysokou rychlost.

 • Vyčistěte se. Dopřejte své pokožce odpočinek a šanci na nový začátek zítra bez přirozeně se vyskytujících nečistot a olejů. Jít spát bez řádného čištění může vést k problémům s pokožkou, včetně všeho od akné po podráždění. Univerzální radou mezi kožními lékaři je umýt si obličej před spaním. Dr. Cynthia Bailey, dermatoložka v severní Kalifornii, říká: „Je důležité vyčistit si obličej přípravkem, který odpovídá vašemu typu pleti, abyste odstranili make -up, opalovací krém a denní špínu a olej. To pomáhá předcházet ucpaným pórům a hromadění odumřelých kožních buněk, které způsobují lesklý odstín pleti. “

Spropitné: V těch pozdních nocích, kdy se dostat do umyvadla na umytí obličeje je příliš mnoho, vyzkoušejte předem navlhčené čisticí ubrousky určené k odstranění smetí a nečistot.

 • Chraňte svoji pokožku. Jakmile se zbavíte veškeré špíny a make -upu na pokožce, je na čase vytvořit zdravou lokální bariéru aplikací zvlhčovače určeného speciálně pro noc. Přestože denní zvlhčovače obličeje bývají lehčí a mohou obsahovat opalovací krémy, které nechcete nebo nepotřebujete používat před spaním, ty určené na večer bývají těžší a formulované s přísadami určenými k opravě.

Dr. Tsippora Shainhouse, dermatologka z Raapaport Dermatology v Beverly Hills a klinická instruktorka z University of Southern California, doporučuje aplikovat antioxidační sérum, které pomůže při odstraňování škod (myslím na UV paprsky a znečištění ovzduší), ke kterým dochází v průběhu den. „U podrážděné pokožky naneste vrstvu zklidňujícího hydratačního krému s ceramidy, která dodá pokožce určitou hydrataci.“ Nejlepší je aplikovat to hned po umytí a poklepání, aby se tato voda udržela ve vaší pokožce. “

 • muž používající krém pod oči pro péči o pleťZaměřte se na opravu. Se sluncem a dalšími prvky mimo mix jsou produkty proti stárnutí nejúčinnější před spaním a mohou využít to důležité noční období, kdy se tělo soustředí na obnovu a regeneraci, včetně obnovy kožních buněk. To je také hlavní čas, abyste získali maximum ze svých sér proti stárnutí, naplněných přísadami zpevňujícími pokožku, jako je kolagen, a exfoliačními produkty obsahujícími alfa-hydroxykyseliny (AHA), které jsou účinné v boji proti jemným liniím a vyhlazení pokožky.

„Večer můžeme být liberálnější s produkty zaměřenými na opravy,“ říká kosmetický dermatolog z Miami, Dr. Christopher O’Connell. „A nemusíme se obávat slunečního záření, které může rozbít určité typy krémů proti stárnutí, které obsahují retinol (přírodní vitamín A) nebo retin-A (syntetický vitamín A).“ Jsou užitečné pro zlepšení účinku poškození sluncem, akné, jemných linek a vrásek. Musí být vždy použity v noci. “

 • Miluj své rty. Než vypnete noční světlo, naneste bohatý balzám na rty, abyste zabránili vysychání rtů při dýchání z úst při spánku. Vynechejte všechny produkty, které vytvářejí bodavý pocit, s potenciálně dráždivými přísadami, jako je kafr, mentol nebo máta peprná. Jděte do staré školy a namočte si na rty vazelínu, abyste získali pečeť, která vydrží celou noc.
 • Baby své oči. Oční krémy mohou být velmi bohaté a nemusí se dobře mísit s denním líčením. Jejich změkčovadla mohou způsobit sesuvný efekt, což způsobí, že se vaše řasenka přitáhne na místa, kde to nechcete. Lepší možností je namazat si oční krémy před spaním. Klíčem je jemně je bodkovat pomocí špiček prstenů.

Změny životního stylu, aby se bránily proti tmavým kruhům a zlepšily váš spánek

V některých případech může přijetí několika dobrých návyků zabránit unavenému vzhledu, který zahrnuje tmavé kruhy a otoky, díky nimž vypadají ještě hůře.

 • Dietní vychytávky. Snižte příjem soli a alkoholu, což může vést k zadržování vody a oteklým očím.
 • Povídání o polštáři. Použijte další polštář, abyste trochu zvedli hlavu, když spíte, což pomůže hromadění tekutiny pod očima. Navíc si pravidelně perte alespoň jednou týdně povlak na polštář, aby byla vaše tvář svěží. Nevidíte to, ale váš povlak na polštář může obsahovat špínu a oleje produkované během spánku, což může způsobit praskliny.
 • Žádná technická zóna. Nechte mozek přirozeně zpomalit vypnutím zařízení – včetně telefonů a televize – a zkuste si místo toho přečíst knihu.
 • Omezit káva. Pokuste se vypít méně své milované jávy. I když to vypadá, že to potřebujete, přetížení vašeho těla kofeinem může způsobit zmatek. Zkuste vypít jeden šálek a jen ráno trvá přibližně 6 hodin, než se z vašeho systému úplně vyloučí polovina kofeinu.
 • Více se hýbat. Studie ukázaly, že cvičení alespoň 150 minut nebo 2,5 hodiny týdně může výrazně zlepšit váš spánek. Cvičení neprospívá jen vašemu zdraví, ale vyčerpá vaše svaly a tělo do té míry, že usnutí usnadníte.
 • Vzhůru do spánku. Jedním z nejmocnějších nástrojů k zastavení tmavých kruhů v jejich stopách je skvělá noc odpočinku. Udělejte z toho prioritu svého života a sklízejte výhody! Nejste si jisti, jak to udělat? Může být těžké se dostatečně vyspat, když je tolik rozptýlení a povinností. Průměrný člověk potřebuje 7-9 hodin spánku za noc, v závislosti na vašem věku. Zkuste optimalizovat své spánkové návyky nebo se je alespoň naučit hacky spánku aby vás dostal přes dny, kdy nemáte dostatek spánku.
 • Zkontrolujte matraci. Pokud spíte lépe mimo domov než ve své vlastní posteli nebo se probouzíte unavení a bolaví více než několikrát týdně, možná je načase jít nakupovat matrace. The průměrná matrace má průměrnou životnost 7–10 let, ale to může záviset na řadě faktorů, například na tom, kolik lidí spí na matraci, na hmotnosti a výšce těchto lidí a na tom, zda používáte ochrana matrace nebo ne.

Dobře odpočívejte a probuďte se!

Lepší spánek dává vzniknout lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte hlad po dalších informacích o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Nakupujte matrace Scott Living

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *