Může teplota ovlivnit váš spánek?

Je mi horko, ale ona ne – a ani jeden z nás nemůže spát!

Může teplota ovlivnit váš spánek?Co vás drží v noci vzhůru? Stres? Hrudkovitá matrace? Nemocné dítě? Možná vás překvapí, když zjistíte, že teplota je často jedním z nejdůležitějších faktorů mezi dobrým spánkem a tím, který vás příští den zanechá nevrlým a unaveným. Každou noc napříč tímto velkým národem syndrom „Jsem horký, ona není“ okrádá Američany o spánek.

Spánek příliš horký vede k zpoceným prostěradlům. Když spíte příliš studeně, třese se vám. Ani pěkný – nebo pohodlný – způsob, jak přenocovat.

Odborníci se shodují, že teplota vaší spánkové oblasti (mikroklima) a to, jak pohodlně se v ní cítíte, ovlivňují jak kvalitu, tak kvantitu vašeho spánku. Proč? „Když jdete spát, nastavená hodnota tělesné teploty – teplota, kterou se váš mozek snaží dosáhnout – klesá,“ říká H. Craig Heller, PhD, profesor biologie na Stanfordské univerzitě, citovaný v WebMD. „Představ si to jako svůj vnitřní termostat.“ Pokud je příliš chladno nebo příliš teplo, tělo se snaží dosáhnout tohoto nastaveného bodu. “

Věříme, že spánek je právo, nikoli výsada. A co víc, také věříme, že to všechno potírání teploty přes noc je zbytečné plýtvání časem – spánek je pro hraní her příliš důležitý. Pokud hrajete na schovávanou se spánkem, je na čase začít se svým spánkovým zdravím myslet vážně.

Je pro vás spaní ve studené ložnici lepší?

Když se vaše tělo přehřívá nebo je chlazené, tvrdě pracuje na regulaci teploty, aby zajistilo, že vaše orgány budou pokračovat v práci a vy zůstanete naživu (za extrémních okolností). Pokud však nedokáže interně regulovat teplotu, přejde to na agresivnější taktiku, jako je pot, chvění nebo zvýšení (nebo snížení) srdeční frekvence. Pokud spíte, když váš termostat stoupá, čeká vás neklidná noc a ne tak skvělé ráno, když hodíte a otočíte se, abyste se ochladili. Pokud váš termostat klesne nízko, váš spánek bude v pořádku – pokud máte dostatek přikrývek, aby vaše mikroklima bylo neutrální. Potíž je v tom, že naše vnímání teploty je stejně jedinečné jako naše otisky prstů – dva lidé ve stejné posteli mohou mít mikroklima velmi odlišně.

Ovlivňuje ale opravdu spánek tolik spánek? Zeptejte se každého nespavce, jestli dává přednost chladnému nebo horkému polštáři. Výzkumy ukazují, že když spíme, náš mozek touží po chladu. Studie z University of Pittsburg zjistila, že chladicí čepice může pomoci lidem se spánkovými problémy lépe spát.

Během běžného dne vaše tělesná teplota mírně stoupá a klesá. Tento vzor je vázán na váš spánkový cyklus. Jak jste ospalí, vaše teplota klesá a dosahuje nejnižší úrovně kolem 5:00. Když se vaše tělo připravuje na probuzení, začne znovu stoupat. Pokud je vaše ložnice příliš teplá, vaše tělo se bude snažit tyto přirozené teplotní rozdíly udržovat. Studie ve skutečnosti naznačují, že některé formy nespavosti jsou spojeny s nesprávnou regulací tělesné teploty. Samozřejmě každý z nás má mírně odlišnou optimální teplotu pro spánek, takže experimentujte s udržováním pohody ve svém pokoji a najděte to, co vám nejvíce vyhovuje.

Dosažení teplotní neutrality během spánku

Pokud vám teplota v ložnici nedává vzhůru v noci, vyzkoušejte tyto tipy, abyste získali zpět své právo na zdravý noční spánek.Porazte horko toto léto a spíte lépe.

  • Prozkoumejte svou matraci. Stejně jako vaše běžecké boty jsou výkonnostní vybavení pro cvičení, vaše matrace je výkonné vybavení pro spánek. Pokud spíte na starší matraci, možná vám budou chybět nově vyvinuté technologie chladicích matrací.
  • Podívejte se pozorně na své prostěradla, polštáře a deky. Prodyšné, měkké povlečení ještě zvýší vaši skvělou matraci. Naučte se, jak najít nejlepší prostěradla pro vaši postel.
  • Přehodnoťte své oblečení na spaní. Silné, fleecové pyžamo může být při sledování Netflixu útulné, ale po celou noc způsobí přehřátí. I zde je důležité prodyšné – nebo prostě jděte nahý. Za spaním v buffu je solidní věda.
  • Ochlaďte se před spaním. Cvičení vám může pomoci lépe spát, ale namáhavé cvičení těsně před spaním zvyšuje teplotu vašeho těla. Vyřešte problém cvičením ráno nebo odpoledne. Pokud si předtím užíváte horkou koupel, sprchu nebo saunu, zajistěte, aby vaše tělo mělo čas na samoregulaci teploty před spaním.
  • Otočte termostat dolů. Ale ne příliš daleko. Ideální teplota v ložnici se liší od člověka k člověku, ale vědci zabývající se spánkem souhlasí s tím, že teploty mimo 12-23 ° C negativně ovlivňují váš spánek.

Příliš teplá nebo příliš chladná místnost znamená, že se s největší pravděpodobností probouzíte celou noc, protože vaše tělo bojuje s udržováním teplotní neutrality. Podpůrná matrace, která je určena k regulaci teploty, stejně jako správné prostěradla, polštáře a přikrývky do postele, to vše vám pomůže zlepšit vaše šance na zdravý, teplotně regulovaný spánek.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Chcete více informací o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v konverzaci.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší jednotlivé okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a nemělo by se na něj spoléhat při rozhodování o vašem
zdraví. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc při hledání léčby kvůli něčemu, co jste
četli na webu Restonic.com. Pokud si myslíte, že můžete mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *