5 zlatých pravidel pro nejlepší spánek všech dob

Navrhněte si svou ložnici tak, abyste měli dobrý spánek

Koluje spousta rad ohledně různých způsobů, jak zajistit dobrý noční spánek. A chápeme, že může být trochu ohromující zjistit, kterým z nich se řídit a které ignorovat. Chcete-li věci zjednodušit, zvažte těchto 5 zlatých pravidel, která vám pomohou vytvořit ložnici vašich snů – a spát lépe, počínaje dnešním večerem!

Začněte s dobře navrženou ložnicí

5 zlatých pravidel pro nejlepší spánek všech dob Nebudete tu bavit rodinu a přátele, ale vaše ložnice by měla být vaší útočištěm, soukromou uklidňující oázou od zbytku světa. Ve své ložnici strávíte více času než v jakémkoli jiném prostoru ve vaší domácnosti, a pokud budete mít štěstí, mnoho z těchto hodin bude věnováno sladkému regeneračnímu spánku. To dává vaší posteli – a vaší ložnici – hlavní roli ve vašem životě.

Věnujte trochu času tomu, aby se vaše ložnice stala příjemným a relaxačním prostorem a nastavila tón pro dobrý spánek. Pamatujte na výběr barev, ložní prádlo, koberce, závěsy a nábytek hrají roli při vytváření vaší ložnice relaxační oázou. Přemýšlejte o struktuře, měkkých a luxusních látkách, které vytvářejí útulný a intimní prostor. Udržujte svůj pokoj přehledný, čistý a bezprašný pro snadné dýchání.

Nechť je tma

5 zlatých pravidel pro nejlepší spánek všech dob I když někteří lidé tvrdí, že mohou spát kdekoli a světlo jim nevadí, ve zdravém spánku hraje klíčovou roli tma. Brandon Peters, M.D., který je vyškolen v klinické spánkové medicíně a neurologii na Lékařském středisku University of Minnesota v Minneapolis, věří, že se náš přirozený cirkadiánní rytmus mysli a těla přiklání k sledování temného světelného cyklu noci a dne. Když váš mozek obdrží signál, že existuje světlo, interpretuje to jako znamení, že je čas se probudit – ať už máte dost spánku nebo ne.

Pečlivě vybírejte závěsy. Pokud v noci vidíte ruku před obličejem, je ve vašem pokoji příliš mnoho světla. Dejte si pozor na další zdroje světla, včetně budíků, mobilních telefonů, nabíječek atd.

Snack moudře

5 zlatých pravidel pro nejlepší spánek všech dob Snažíte se v noci usnout? Důvodem může být setkání v noci v Ben & Jerry. Nebo mastná buvolí křídla, která zbyla z večeře. Tváří v tvář, váš spánek bude stejně špinavý jako skvrny od jídla na vašich povlečeních.

Jak vaše snacky před spaním obstojí proti spánku? Jednoduchou (ale ne tak snadno proveditelnou) odpovědí je výběr zdravějšího jídla před zasažením sena. Vyzkoušejte tyto jednoduché nápady na svačinu před spaním pro velikost:

Odpojte na maximum

5 zlatých pravidel pro nejlepší spánek všech dob Jaký je nejjednodušší trik, jak se dobře vyspat? Vypněte gadgety a vypněte napájení. Ať už jde o odpovídání na e-maily, hraní her, surfování na webu nebo sledování televize, jsme obklopeni elektronikou a gadgety, které nás odvádějí od soustředění na náš spánek. Cena, kterou platíme za vedení plně propojených životů, je vysoká.

„Když zůstanete trvale vzhůru, znovu nastavíte své vnitřní hodiny a nastane syndrom zpožděné fáze spánku,“ říká Mark Rosekind, PhD. „Teď vaše tělo fyzicky nemůže usnout, dokud nebude nový, nastavený čas, ať už je půlnoc nebo 2 hodiny ráno.“

Lekce? Numero uno způsob, jak získat lepší spánek, je vypnutí technologie v posvátnosti vaší ložnice.

Vytvořte mistrovské dílo matrace

5 zlatých pravidel pro nejlepší spánek všech dob Je čas se rozloučit s matrací, která je hrudkovitá, hrbolatá a nemá tvar. Mít správnou matraci je doslova základem pro skvělou noc spánku.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Toužíte po dalších informacích o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v konverzaci.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší jednotlivé okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a nemělo by se na něj spoléhat při rozhodování o vašem
zdraví. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc při hledání léčby kvůli něčemu, co jste
četli na webu Restonic.com. Pokud si myslíte, že můžete mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *