Na co si dát pozor při nákupu přírodní matrace

Pravděpodobně budete na matraci trávit sedm až osm hodin denně. Budete mu nablízku a zhluboka dýcháte, takže se chcete ujistit, že je zdravé spát. Možná je to něco, o čem jste nikdy předtím neuvažovali, ale věděli jste, že ne všechny matrace byly stvořeny rovnocenně, pokud jde o zdraví a bezpečnost? Tradiční matrace, jako je paměťová pěna nebo matrace vyrobené z průmyslových materiálů, často obsahují chemikálie. Někdy dokonce vydávají legrační pachy. Nejedná se o skryté informace, mnoho společností nebo maloobchodů s matracemi vás bude otevřeně informovat, že vaše matrace může prvních pár dní páchnout, zatímco propouští plyny uvězněné uvnitř. To je to poslední, co chcete, když se těšíte, až budete spát na své nové matraci.

Někteří výrobci matrací dokonce prohlašují, že někteří pražci hlásí potíže se spánkem a dýcháním, stejně jako astma a nevolnost, a navrhují, aby se lidé od matrace drželi dál, pokud se u nich objeví příznaky omezující účinky.

Přírodní matrace jsou tedy lepší volbou, ale spousta lidí neví, že existují, nebo, pokud ano, jak vybrat nejlepší typ. Abychom vám pomohli, sestavili jsme tuto příručku pro nákup perfektní přírodní matrace.

Hledejte spánkové zkoušky

Měli byste to dělat s opatrností, protože tisíce vrácených matrací končí na skládce, takže matraci kupujte pouze tehdy, když jste si naprosto jisti, že se vám bude pravděpodobně líbit, abyste omezili dopad, který máte na životní prostředí, ale společnosti, které nabízejí spánkové testy jsou si obvykle docela jistí, že se vám jejich produkt bude líbit, zvláště pokud mají spoustu dobrých recenzí a ohlasů.

Hledejte materiály, které se přizpůsobují teplotě

Pokud hledáte přírodní matraci, chcete se ujistit, že je vyrobena z materiálů, které vám poskytnou všechny výhody plynoucí z názvu, včetně přizpůsobení se teplotě. Z tohoto důvodu byste měli hledat materiály, jako je vlna. Vlna je prodyšná, odvádí vlhkost a izoluje tělo. Když je zima, vlněné vrstvy obklopují teplý vzduch a udržují pražce v klidu. V létě vrstvy vlny umožňují, aby se další vlhkost rozptýlila, když se potíte, abyste se ochladili.

Přírodní matrace by měly zahrnovat materiály, které tímto způsobem regulují tělesnou teplotu.

Hypoalergenní materiály

Další výhodou přírodních matrací jsou hypoalergenní materiály. Kromě přizpůsobení teplotě je vlna hypoalergenní a má schopnost absorbovat látky znečišťující ovzduší. Zachytává také částice prachu, takže pokud jste na ni alergičtí nebo máte sennou rýmu, přírodní matrace vyrobené z materiálů, jako je vlna, vám pomohou usnout.

Přirozená pružnost

Pokud se téměř každého zeptáte, co chce na matraci, řekne vám pohodlí. Část tohoto pohodlí obvykle pochází z pružnosti, obvykle spousty malých pružin uspořádaných jako vrstva nebo větších pružin v krabici. Přírodní matrace obvykle získávají svoji pružnost ze spousty vrstev pružného materiálu, jako je žíně. Je to jako spát na milionech drobných pramenů. Koňské žíně se neustále odráží Ely a nikdy se nevyrovná, což znamená, že vaše matrace by měla zůstat měkká a poskakující déle.

Ohnivzdornost

Mezi mnoha výhodami přírodních materiálů by jednou z nich měla být požární odolnost. Mnoho přírodních materiálů používaných pro matrace má tuto další výhodu. Pokud tradiční matrace používají k výrobě ohnivzdornosti umělé výrobky, měly by přírodní matrace používat materiály s přirozenou požární odolností, například vlnu.

Materiály, které jsou přirozeně odolné

Matrace vyrobené z přírodních materiálů mohou být někdy dražší než matrace vyrobené z umělých materiálů, ale obvykle mají vyšší kvalitu, což znamená, že by měly vydržet déle, a proto stojí za investici. Přesto je dobré zkontrolovat, zda je vaše přírodní matrace vyrobena z odolných materiálů.

Mezi nejodolnější z přírodních materiálů patří bavlna, která bývala klíčovou ingrediencí matrace před celosvětovou dostupností levnějších materiálů. Mnoho výrobců tyto materiály nadále používá, protože zvyšuje jejich ziskové marže, přestože nevydrží tak dlouho a nejsou tak pohodlné.

Pokud se ujistíte, že je vaše matrace vyrobena z materiálů, jako je bavlna, znamená to, že ji nebudete muset měnit každých sedm až osm let.

Matrace Ely jsou přirozené

Matrace Ely jsou vyrobeny z přírodních materiálů a třinácti vrstev, včetně vlny, žíně a bavlny. Jsme si tak jistí, že se vám budou líbit, přicházejí s 30denní spánkovou zkouškou a desetiletou zárukou. Jsou šetrné k životnímu prostředí a lze je zakoupit s 0% financování. Přicházejí v různých velikostech, včetně naší dětské matrace Ely do postýlky.

Další informace najdete v části „Náš příběh“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *