Pomstít otálení před spaním – opakovaně, účelově oddalovat spánek…

Nový vedlejší produkt COVID? Stresovaní lidé místo spaní získávají volný čas pozdě v noci

Když se blíží čas usínání, ignorujete hodiny a potřebu spánku? Možná si vyberete čas pro volný čas a zábavu, které jste si během dne neměli šanci užít. Čtete, surfujete po internetu, procházíte sociální média, hrajete hry, sledujete streamovací služby nebo nakupujete online? Na úkor spánku? Možná si uvědomujete, že vaše „odkládání před spaním na pomstu“ není příliš dobrým zvykem a může zítra negativně ovlivnit váš den-ale s tím jste v pořádku. Možná vás překvapí, že tento trend obětování spánku roste. Pomstít otálení před spaním

Ačkoli se mu dostalo velké pozornosti médií s úzkostí a stresem z COVID, „prokrastinace pomsty před spaním“ byla poprvé identifikována v roce 2014. Vědci si začali všímat, že někteří lidé, kteří pracovali dlouhé hodiny, zpozdili spánek jako prostředek k převzetí kontroly nad svými čas. Myslelo se, že tito lidé to považují za způsob, jak znovu získat pocit svobody v pozdějších večerních hodinách – druh pomsty za to, že si nemohli vybrat, jak stráví většinu svých dnů.

Je důležité si uvědomit, že odklad před spaním před spaním je volbou, zatímco nespavost často není a může být způsobena mnoha příčinami. A může se plazit pomalu – stačí odložit spánek o 15 nebo 20 minut, abyste udělali něco bezduchého, a pak se to zvyšuje, až z toho budou hodiny. Brzy jste zjistili, že vaše okno pro spánek je docela úzké, protože jste tolik otáleli, což vedlo k úzkosti a pak možná k nespavosti ohledně toho, jak málo času vlastně musíte spát.

Kdo bude s největší pravděpodobností pomstitelem před spaním?

Všichni jsme později zůstali vzhůru s vědomím, že zábavnou daň zaplatíme ospalým, podrážděným a ne mentálně ostrým dnem. Život se stává, že? Když se naše „odklad před spaním na pomstu“ stane zvykem, může to vést k vážnějším problémům spojeným s nedostatkem spánku, od všeho od zvýšeného rizika demence až po oslabený imunitní systém a deprese.

Prokrastinace pomsty před spaním je častější u těch, kteří pracují velmi dlouho, mají stresující zaměstnání a nemají čas na to, aby se během dne nadechli. Ženy, studenti a rodiče malých dětí jsou jejími primárními kandidáty. Maminky a tatínkové někdy nemají na nestrukturovaný volný čas jiný čas, než ten, který zbyl poté, co byly děti v posteli.

Pokud jste někdo, kdo neustále dochází pozdě – kvůli práci, zadávání úkolů a plnění úkolů včas, jste také náchylnější k pomstě za otálení před spaním. Studie z roku 2014 také zjistila, že pokud jste někdo, kdo obecně bojuje se samoregulací, jste náchylnější. To zahrnuje schopnost ovládat své myšlenky, chování a emoce, zejména v náročné situaci. Je to jako diabetik, který říká ne jídlům, o kterých ví, že jsou špatné pro hladinu cukru v krvi. Nebo je odřízli řidiči, kteří se vyhýbali ječení a řvaní po jiném vozidle.

Překonání odkladu pomsty před spaním začíná tím, že můžete vypnout světla, jít spát a vypnout všechna svá elektronická zařízení, protože je to nejzdravější volba.

Co způsobuje pomstu před spaním a proč na tom záleží?

Pomstít otálení před spaním Občasná pozdní noc nebude pro většinu lidí problém. Když se ale odkládání spánku stane normou, otevře dveře k dlouhému seznamu emocionálních a fyzických zdravotních problémů, které nedostatek spánku způsobuje, nemluvě o tom, že druhý den nebudete moci být plně funkční.

A pokud již pociťujete úzkost a deprese nebo máte bipolární poruchu, pozvat si do života nedostatek spánku je jako přilít benzín do ohně.

Jak se vyhnout pádu do pasti na otálení před spaním

  • Přehodnoťte svůj denní rozvrh. Odklad před spaním je obrovská červená vlajka, že něco není v pořádku a nároky, kterým čelíte, předčí čas strávený užíváním života. Dobrou zprávou je, že vás to nutí se pořádně podívat na svůj rozvrh. Zastavte se a zbavte se všeho, co můžete. Snižte čas strávený aktivitami, které vás nenaplňují ani nepřidávají na štěstí.
  • Upřednostněte mi čas. Zmáčkněte během chladného času, kdykoli můžete. Jezte oběd venku obklopeni přírodou, udělejte si krátké procházky, když máte přestávku, proveďte nějaké zprostředkované vedení u stolu pomocí aplikace nebo cvičte pomalé a hluboké nádechy po dobu 5 až 10 minut, když jste zaparkovaní v autě. Rodiče se mohou střídat ve sledování dětí, zatímco táta si dává bublinkovou koupel nebo maminka dohání její oblíbenou kriminální show.
  • Rozvíjejte strategie samoregulace. Psychologové často doporučí všímavost, aby pomohla se samoregulací. Je to ideální způsob, jak zpomalit myšlení, abyste měli čas na vědomá a zdravá rozhodnutí. Přeformulujte také způsob, jakým přemýšlíte o spánku. Připomeňte si, že je to důležitá součást zdravého života. Další den můžete vždy hrát videohry, používat streamovací služby nebo procházet sociální média. Upravte svůj život tím, že se budete co nejvíce vyhýbat stresovým situacím a toxickým lidem.
  • Cvičte dobré spánkové návyky. Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, je nastavit si pravidelný čas na spaní a držet se ho. Než se do toho pustíte, začněte svou rutinu-šálek čaje, pomalé protahování, čtení (fyzická kniha, nikoli něco digitálního) nebo psaní do deníku. Abyste se vyhnuli otálení před spaním, dopřejte si dostatek času na to, abyste se zařadili a zahájili svou noční rutinu dříve, pokud potřebujete. A nakonec vypněte telefon nebo přinejmenším všechna oznámení a upozornění a poté jej umístěte tam, kde se nemůžete jen převrátit v posteli a chytit ho. Neotálejte s přípravou na úspěch ve spánku.

Dobře odpočívejte a probuďte se!

Lepší spánek dává vzniknout lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte hlad po dalších informacích o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Matrace na spaní Scott Living Shippable

Toužíte po dalších informacích o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v rozhovoru.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší individuální okolnosti. Nenahrazuje profesionály
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a neměli byste se na ně spoléhat při rozhodování o vás
zdraví. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc při hledání léčby kvůli něčemu, co vy
přečíst na Restonic.com. Pokud si myslíte, že byste mohli mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
doktor nebo volejte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *