Výhody koňských žíní používaných v matracích

Koňské žíně jsou výplní do matrací po mnoho stovek let, dnes se však nacházejí pouze v těch nejlepších a luxusních matracích na trhu. Existuje mnoho důvodů, proč se společnosti rozhodnou používat ve svých matracích žíně, a často je to na jedinečnosti vlastností žíně v porovnání s méně přírodními výplněmi, které se dnes používají častěji.

Matrace musí být dvě věci, pohodlné a podpůrné. Koňské vlasy přináší oba prvky. Pokud jste někdy hladili nebo hladili koně, budete vědět, jak se cítí hladce, a to přináší pohodlí. Ale koňské žíně, přestože jsou hladké, jsou také velmi robustní a nabízejí skvělou podporu.

Koňské žíně jsou ručně škádleny, což mu umožňuje působit jako velmi malé prameny. Když si lehnete na matraci, přizpůsobí se a přizpůsobí tělu člověka. V běžnějších matracových výplních, které se hromadně zpracovávají prostřednictvím továrních strojů, jsou uniformnější a nevýraznější vlastnosti. S ručně škádlenými žíněmi se to nestane.

Koňské vlasy se zcela liší od ostatních výplní v matraci, protože se nesrovnávají. Zatímco mnoho jiných syntetických materiálů se časem srovná, vlastnosti v koňských vlasech se ukázaly jako trvanlivé a odolné, což znamená, že si zachovávají formu a strukturu po mnoho let.

Koňské žíně, které používáme v matracích zde v Ely, jsou před vložením do našich matrací sterilizovány. Tím se zbavíte všech škodlivých bakterií.

Koňské žíně jsou zázrakem přírody, protože přirozeně odpuzují jakoukoli formu roztočů, a vytvářejí tak zdravější spací prostor. Věřte nám, když říkáme, že roztoči jsou rozhodně problém, pokud je dostanete na matraci.

Vzhledem k tomu, že žíně nejsou pro roztoče běžné, jako jsou roztoči, lákadlem, znamená to, že je přirozeně hypoalergenní.

Všichni během noci uvolňujeme z těla vlhkost, a ta se často zachytí v naší matraci, která pak přitahuje protivníky. Fyzicky je rozpoznán jako žlutá skvrna na vaší matraci a polštářích, která nevypadá moc hezky a dostat se ven může být obtížné. Může také cítit.

Koňské vlasy tomu pomáhají tím, že odvádějí vlhkost. Tato přírodní vlastnost pomáhá koním odolávat venkovním živlům.

Vlákna žíně jsou dutá, což pomáhá volnému proudění a větrání vzduchu. Jeho přirozené vlastnosti zvyšují cirkulaci vzduchu, což také pomáhá vaší matraci schnout mnohem rychleji než jiné syntetické materiály, které se dnes v matracích běžně používají.

Pokud vaše matrace nemůže dýchat, můžete po delší době z látek vyzařovat zatuchlý zápach. To neznamená, že nejste čistí – je pro nás všechny přirozené, že se v noci potíme – ale není hygienické mít matraci tak nasycenou potem, že páchne.

Regulace teploty je velmi důležitá, pokud chcete zdravý spánek. Matrace, které jsou prodyšné, regulují vaši tělesnou teplotu a v první řadě vás zastaví pocení.

Protože žíně jsou přírodní materiály, nebyly přírodou navrženy tak, aby zachytávaly teplo, jinak by koně měli skutečné potíže.

Tyto vlastnosti v koňských žíních podporují chladný a pohodlný spánek.

Pokud jde o vlastnosti zpomalující hoření, příroda to opět ví nejlépe. Nevidíte příliš mnoho koní, kteří hoří, a to je téměř jistě částečně proto, že jejich vlasy odpuzují přírodní oheň.

Opravdu chcete, aby vaše matrace odolávala ohni, a proto používáme nejen žíně, ale také vlnu a bavlnu, které jsou ve své přirozené formě samozhášivé.

To znamená, že nemusíme používat toxické materiály, abychom zajistili bezpečnost vaší matrace.

Spousta lidí se obává, jak se žíně získávají z koně, v případě, že se to dělá nelidsky. Lidé, kteří mají koně a starají se o ně, vám řeknou, že proces stříhání je pro ně dobrý.

Jako etický výrobce matrací vás chceme ujistit, že naše procesy sběru žíně jsou humánní a bez krutosti. Vlasy, které používáme, jsou vedlejším produktem procesu péče, který by kůň každopádně podstoupil, aby byl zdravý.

Po péči o koně jsou vlasy odvezeny k čištění. Poté se ručně škádlí do miniaturních pružin pro uklidňující a podpůrnou vrstvu.

Prostřednictvím ručního škádlení jsme schopni rovnoměrně rozložit vrstvu v matraci a provádět naše kontroly, abychom zkontrolovali integritu a kvalitu žíně.

Trvá to déle než strojově zpracovaný způsob provádění věcí, ale to znamená, že jsme schopni poskytnout našim matracím tu nejlepší možnou kvalitu. Tento proces je řemeslo a my používáme řemeslníky, kteří strávili mnoho let prováděním tohoto postupu.

Pokud si koupíte matraci obsahující žíně, získáte více než jen pohodlí a podporu. Získáte matraci, do které bylo investováno spoustu času a dovedností. Pokud si vyberete takovou, jako je matrace Ely, která obsahuje i jiné přírodní materiály, získáte to nejlepší, co může příroda nabídnout.

Naše matrace jsou:

  • přirozeně prodyšný
  • úžasné při odvádění vlhkosti
  • přirozeně ohnivzdorný
  • hypoalergenní
  • pohodlné a přirozeně pružné.

Chcete -li procházet naše produkty, navštivte naše webové stránky. Pokud chcete více informací o třinácti vrstvách, které používáme v naší matraci, navštivte naši vyhrazenou stránku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *