Tipy pro lepší spánek během těhotenství

Těhotenství je tak zvláštní doba. Roste život uvnitř vás. Je to doslova zázrak a vy jste hrdina. Možná nemáte pocit, že si zasloužíte takovou úroveň úvěru, ale máte.

Dokonce i lékaři a vědci jsou ohromeni neuvěřitelnými výzvami, kterým naše těla čelí, když jsme těhotné. Neměli bychom být schopni zvládnout nepohodlí, stres a bolest, ale děláme to! Děláme to každý rok v milionech a je to neuvěřitelné.

Jak již bylo řečeno, běžná stížnost na těhotenství spí. Dítě bere část vaší energie, takže potřebujete tolik spánku, kolik můžete získat. A každý trimestr je jiný, takže váš spánek může být ovlivněn různými způsoby v závislosti na tom, jak daleko jste. Možná budete někdy potřebovat více spánku a jindy méně spánku.

Jsme tu, abychom vám pomohli. Zde jsou naše hlavní tipy, jak lépe spát během těhotenství.

● Investujte do kvalitní matrace

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak moc jejich matrace ovlivňuje kvalitu spánku, dokud ji nevymění za novou.

Pokud jste těhotná, vaše tělo již tolik zatěžuje. Potřebujete matraci, která vás podepře, a staré matrace mohou mít uvolněné pružiny nebo jiné poškození, což znamená, že to již nedělají.

Pokud je vaše matrace vyrobena ze syntetických materiálů, můžete najednou zjistit, že je příliš horká. Je to proto, že umělé materiály nejsou prodyšné, a proto zachycují teplo.

Pokud hledáte novou matraci, doporučujeme matraci vyrobenou z přírodních materiálů, jako je vlna, žíně nebo bavlna. Tyto materiály jsou prodyšné, což znamená, že jim umožňují proudit vzduch. To neznamená pouze to, že jsou v pohodě, to znamená, že odvádějí vlhkost, což znamená, že pokud se potíte, tento pot rychle schne, takže vám bude příjemně a vaše teplota bude regulována.

Matrace Ely jsou vyrobeny ze 100% přírodních materiálů. Náš dvoučlenný tým je může doručit do místnosti podle vašeho výběru a my vám starou matraci odneseme a recyklujeme.

Další informace najdete v našem sortimentu Ely.

● Snažte se udržovat pravidelný cyklus spánku / bdění

Může se vám to zdát obtížné, ale je to opravdu důležité. Pokud vaše tělo ví, kdy je čas spát, je mnohem pravděpodobnější, že vydrží čas na spánek, než je tomu, když podlehnete a dáte mu spát, kdykoli to vyžaduje.

Nenavrhujeme, abyste se vyčerpali, ale navrhujeme, abyste se pokusili zajistit, abyste silně neovlivnili kvalitu vaší plné noci spánku ve prospěch spánku po celý den. Vaše tělo potřebuje ve spánku dlouhou dobu, aby se o sebe postaralo, a je přirozeně pevně zapojeno, aby sledovalo přirozený vývoj slunce. Jakýkoli pokus vytlačit jej z tohoto vzorce může mít negativní dopady. To je důvod, proč lidé, kteří pracují v nočních směnách, pravděpodobně onemocní.

Snažte se – co nejvíce – dostat své tělo do pravidelného cyklu spánku / bdění, i když to znamená několik krátkých zdřímnutí po celý den.

● Cvičení

Může to znít kontraproduktivně, ale cvičení ve skutečnosti zvyšuje energii. Krátká procházka na čerstvém vzduchu jednou denně vám udělá svět dobrého. Pokud venku není vaše věc, možná přemýšlejte o zaměstnávání osobního trenéra nebo o rezervaci třídy vhodné pro těhotenství ve vaší místní tělocvičně.

Pokud plánujete cvičení, ujistěte se, že váš trenér ví, že máte dítě, aby mohl přizpůsobit vaše cvičení způsobem, který vašemu dítěti neškodí.

● Spánek na levé straně

Zní to náhodně, víme, ale doporučuje se těhotným lidem spát na levé straně během třetího trimestru, protože to zvyšuje tok krve a živin pro vaše dítě, stejně jako pro vaši dělohu a ledviny. To může být jen velmi dobrá věc.

● V noci omezte příjem tekutin

Možná jste v noci, když jste těhotná, hodně běháte tam a zpět na toaletu. I když to neuděláte, plný měchýř může skutečně ovlivnit kvalitu vašeho spánku, protože vaše tělo registruje něco, co je třeba napravit, a následuje bitva o sílu mezi potřebou spánku a potřebou ulehčit si.

Dobrým způsobem, jak tomu zabránit, je snížit v noci tekutiny.

Pít hodně vody je velmi důležité, abyste zůstali hydratovaní, takže toho příliš neomezujte, a pokud máte žízeň, doporučujeme vám, abyste pili, ale pokud dokážete zkrátit své hodiny pití do rána a odpoledne, možná tam najdete není tolik tlaku na váš močový měchýř a budete mít lepší noc spánku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *