10 důvodů, proč jsou vlněné matrace nejlepší

Vlna se v dnešní době stala opravdu populární volbou nejen pro matrace. Nárůst používání přírodních materiálů pro všechny typy výrobků znamená, že tento přirozeně savý a prodyšný materiál se stal pevným favoritem. To ale neznamená, že je nový.

Vlna se používala již ve starověkém Egyptě (přibližně 3000 př. N. L. Až 1 000 př. N. L.), Kdy Egypťané vynalezli vyvýšenou postel. To mělo pomoci udržet lidi mimo chladnou zem a ztěžovat hmyzu, hadům a hlodavcům procházení po spících lidech. Původní postele byly vyrobeny ze dřeva a kvalita závisela na vašem bohatství, postele s vysokým sociálním postavením pokrývaly jejich postele klenoty, ebenem a zlatem. Pokud jde o matraci, byla nejčastěji vyrobena z vlněných polštářů a pro větší pohodlí bylo použito plátěné prostěradlo.

Průmyslová revoluce přinesla snadné způsoby výroby levnějších syntetických materiálů a jejich tvarování na výrobky, a tak se vlna stala jakýmsi druhotným výrobkem. Pěny a latex dlouho vládly. Ale tyto „pokroky“, zdaleka ne krok vpřed, byly krokem zpět pro lepší pohodlí a podporu. Byli tam ti z nás, kteří vždy věřili, že vlna a jiné přírodní materiály jsou lepší. Bezpečnější, hygieničtější a pohodlnější.

Nyní je vlna znovu používána jako oblíbená výplň matrace, protože výhody používání přírodních materiálů v matracích jsou stále jasnější. Opět je to považováno za luxusní.

Zde je našich deset nejlepších důvodů, proč je použití vlny v matracích tou nejlepší volbou.

Víme, že vlna je teplá a útulná, protože ovcím není nikdy zima. Ne, pokud se počasí opravdu, opravdu špatné. A přiznejme si to, ve vaší ložnici je velmi nepravděpodobné, že byste se mohli postavit teplotám, kterým ovce čelí, když sedí na poli nebo venku ve stodole v zimní noci (nebo v létě!).

Ale díky prodyšným vlastnostem vlny se v ní také nepřehřejete. Je to proto, že prodyšné vlastnosti vlny znamenají, že vás v zimě zahřeje a v létě ochladí. Vzduch prochází přímo svými přírodními vlákny, aby dokonale reguloval vaši teplotu.

Už jste někdy viděli nepříjemně vypadající mokrou ovečku? Ne? Je to proto, že vlna je přirozeně odolná vůči vlhkosti. Ve skutečnosti to odvádí pryč, což znamená, že se nikdy nebudete cítit zalití svým vlastním potem. Vlněné matrace přesouvají vlhkost ze středu matrace ven a vypařují se. Na rozdíl od jiných plniv, jako je pěna, vlna pomáhá udržovat matraci v suchu, což zastavuje vývoj plísní a plísní.

Už jste někdy viděli hořet ovečku? Chci říct, pravděpodobně se to stalo, ale vlna je přirozeně odolná proti ohni, na rozdíl od některých jiných nepřirozených materiálů, které ve skutečnosti vyžadují přidání toxických zpomalovačů hoření, aby byly v případě nejhoršího bezpečné.

Část úžasných ohnivzdorných vlastností vlny pochází z její schopnosti vyhladovět kyslík, který požáry potřebují prospívat.

Vlna je udržitelný materiál, což znamená, že je šetrná k životnímu prostředí. Jeho biologická rozložitelnost nepřispívá k rostoucímu znečištění odpadem, na rozdíl od jiných syntetických materiálů, jejichž rozpad a smrt může trvat roky. Miliony matrací jsou všude ukládány na skládky a jak naše populace roste, už to nedokážeme udržet.

Pokud chcete podpořit britské farmáře, vlna je dobrou volbou materiálu, ze kterého můžete čerpat zdroj. Tady v Ely používáme vlnu z The Dorset Horn, jednoho z nejstarších britských plemen ovcí. Jeho vlna je výjimečné kvality, protože je hustá a obsahuje krátká vlákna, což znamená, že je pružná. Tato krásně měkká hejna se nacházejí v jihozápadní Anglii a jejich vlna se používá pouze v těch nejlepších výrobcích.

S mnoha alternativami plastů k vlně na dnešním trhu existuje mnoho potenciálních nebezpečí pro zdraví toxických chemikálií. Vlna díky svým přirozeným vlastnostem nepotřebuje další chemikálie, což znamená, že nedochází k odplyňování ani k obavám z blízkosti.

Vlna má pro alergiky řadu výhod. Jeho schopnost absorbovat vlhkost znamená, že se jedná o suché prostředí, které je nepříznivé pro bakterie, plísně a roztoče, což vše může alergie ještě zhoršit. Tito nasties milují kolonizaci v teplých a vlhkých podmínkách. U vlny není u těchto škůdců u vašich dveří vítaný znak.

Matrace Ely jsou zcela přírodní, takže si nemusíte dělat starosti s těkavými organickými sloučeninami, které mohou způsobovat alergické reakce kvůli částicím a dráždivým látkám uvolňovaným v rámci procesu.

To znamená, že vlněné matrace jsou skvělé pro lidi s astmatem nebo ekzémy.

Matrace Ely se skládají z 5000 výkonných kapesních pružin Zone VP ActivEdge®Perimeter a vnořených kapesních pružin pro tablety. Skládá se z různých zón, což umožňuje nejtěžším částem těla zůstat v jedné linii se zbytkem těla po celou noc, což je důležité pro držení těla.

Tyto vrstvy a zóny jsou navrženy tak, aby poskytovaly jasnou podporu a pohodlí pro klíčové části vašeho těla.

Vlna se velmi snadno čistí a udržuje. Vlákna obsažená ve vlně generují velmi malé množství elektřiny, která odpuzuje špínu, prach a vlákna, takže vaše matrace bude déle čistá.

Vlna je při správné péči odolná proti roztržení a ohybná. Věděli jste, že vlna je silnější než ocel? Vlna se navíc dokáže ohnout zpět více než 20 000krát, aniž by se zlomila.

Pokud jste přesvědčeni, že je čas investovat do přírodní matrace s vlnou, nakupte náš sortiment ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *