15 rad, když jste připraveni koupit novou matraci

Možná nebudete o své matraci moc přemýšlet, dokud na vás doslova nebude křičet, abyste ji změnili, ale po celý život vám dá jemné náznaky, že je téměř čas. Je důležité, abyste poslouchali, protože strávíte zhruba třetinu svého života přitlačeni. Nemít zdravou matraci vás může nechat náchylnými na špatnou noc a ovlivnit váš každodenní život.

Jak tedy poznáte, že je čas na nákup nové matrace? Doufáme, že vám naše nejlepší tipy pomohou určit, kdy je čas.

Neschopnost relaxovat a spát může být známkou toho, že je vaše matrace na cestě ven. Může to být z mnoha důvodů škodlivé pro vaše celkové zdraví, protože spánek souvisí s dobrým duševním zdravím a pohodou. Pokud se probouzíte vyčerpaní, i když jste v posteli doporučených sedm hodin, je to známka toho, že na vaší matraci něco není v pořádku, protože vám to může způsobovat nepříjemné pocity a brání vám v dosažení hlubokého stádia spánku, který je důležitý pro obnovu energie.

Pokud usnete na boku postele nebo se probudíte níž než obvykle, je čas na něco nového. Podpora, kterou jste kdysi dostali, je nyní ztracena, protože se vaše matrace začala opotřebovávat.

Probouzí vás svědění nebo kopřivka. Pokud ano, může být příčinou vaše matrace. Mnoho matrací je postříkáno pesticidy nebo toxickými chemikáliemi, jako je polyuretan nebo lepidla, což vše může způsobit kožní problémy. Mohou také bojovat s dechem, což může způsobit podráždění.

Mnoho výrobců matrací může při výrobě obsahovat potenciálně škodlivé toxické chemikálie. To je běžnější, než byste si mohli myslet. Přírodní matrace neobsahují žádné z těchto látek, což znamená, že nebudete mít nepříjemné pachy, které mohou někdy přicházet se synteticky vyráběnými matracemi.

Vůně je nejmenší z vašich starostí, pokud vaše matrace obsahuje tyto chemikálie, protože jsou spojeny s některými nepříjemnými podmínkami.

Ranní bolest zad znamená, že pravděpodobně nejste dostatečně podporováni, když jste v posteli, a je na čase rozhodnout se pro něco nového.

Známky špatné matrace mohou zahrnovat příznaky alergie. Pokud vaše matrace sbírá prach nebo jiné alergeny a tyto příznaky vyvolávají příznaky alergie, je na čase vyměnit matraci za matraci vyrobenou z přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna a koňské žíně, které přirozeně odpuzují alergeny.

Pokud pocítíte zvuky, jako jsou skřípání pružin a sténání matrace, nebo pokud najednou chrápete, je možné, že už je po datu použití. Je potenciálně stará nebo poškozená a nová matrace je pravděpodobně jediným řešením.

Skvrny lze do určité míry zvládnout, ale pokud je vaše matrace neopravitelně obarvena, nepomůže vám to cítit se pohodlně. Nadměrné skvrny mohou do vaší matrace přilákat nepříjemné látky, například růst plísní a mikrobů. Časem z toho můžete onemocnět.

Problémy s plísní se táhnou od počátečního místa a mohou skončit zaměřením na vaši matraci. Není neobvyklé, že problémy s plísní sežerou matraci, takže pokud máte ve svém domě plíseň a ta se rozšířila na vaši matraci, je na čase pořídit si novou.

Pokud máte neustále problémy s usínáním nebo usínáním, nemusí to být to, co si myslíte. Může to být důsledek vaší matrace, protože vaše polohování, když spíte, vám dělá nepohodlí a vaše tělo to ví a snaží se vám říct, abyste nespali, protože něco není v pořádku.

Hrudní matrace není dobrá. Nikdo neodjíždí do obchodu koupit matraci plnou hrudek. Nerovnoměrný tlak na tělo může vést k bolestem, zvláště pokud cítíte pružiny matrace, což znamená, že podšívka – ta část, která vám nabízí pohodlí – se opotřebovala.

Pod pojmem nasti máme na mysli pořádné nasti. Štěnice a další nechtěná stvoření. Léčba je téměř nemožná. Čím těžší prospívají, tím obtížněji se jich zbavují, proto navrhněte hodit celou matraci a začít znovu.

Pokud máte pocit, že spíte na skákacím hradě nebo se houpáte na lodi, může to být proto, že matrace vykazuje známky přenosu. Vaše matrace by měla být přiměřeně stabilní, aby se vám dobře a zdravě spalo.

Přenos je, když se pohyb pohybuje ozvěnou pružinové jednotky matrace. To se často stává u klecových pružinových a otevřených matrací.

Pokud váš partner nespí dobře, nepokládejte to za osobní problém. Důvodem může být to, že jeden z vás je schopnější vypořádat se s nekvalitní matrací a druhý ne.

Při nákupu nové hledejte kapesní odpružené matrace, které omezují, jak moc se váš partner cítí v pohybu.

Můžete mít pocit, že je vaše matrace v pořádku, ale všechny výrobky mají životnost, a to je stejné pro matrace. Průměrná matrace vydrží minimálně šest let. Některé mohou vydržet i deset let, ale pouze pokud je o ně opravdu postaráno. Vysoce kvalitní matrace může trvat deset let nebo více. Opravdu to závisí na typu matrace, kterou máte, ale pokud vaše matrace tlačí osm let, je pravděpodobně čas to změnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *