10 knih, které vám pomohou spát

Máte problémy se spánkem? Není nic víc frustrujícího, než ležet v noci v posteli a dívat se na ubíhající hodiny a bát se, jak příští den zvládnete stresy života.

Jak asi víte, problémy se spánkem mohou mít opravdu negativní dopad na naše duševní zdraví. Kvalitní spánek je nezbytný k provonění našeho plného potenciálu a je tak důležitý pro věci, jako je duševní zpracování, paměť a regenerace svalů.

Vzhledem k důležitosti spánku se mnoho výzkumů zaměřilo na pochopení metod, které mohou pomoci spánkovi, který má potíže. Níže uvádíme 10 užitečných knih, které vám pomohou zlepšit váš spánek. Každá kniha má dobré recenze a je k dispozici na populárních stránkách, jako je Amazon, v řadě formátů, včetně některých na Kindle nebo v pevné vazbě.

101 věcí, které dělat, když nemůžete usnout

Tento malý klenot je od Dustyho Sandmana. Je to krátké a snadné čtení na 128 stranách a mluví o nápaditých věcech, které můžete dělat, když se opravdu snažíte utéct. Tato kniha nepojednává pouze o tipech, které vám pomohou spát, ale zaměřuje se také na produktivitu a způsoby, jak snížit úzkost. Pokud hledáte méně stresu a více zábavy během těch bezesných nocí, tato kniha je to pravé pro vás.

Tato kniha vás pošle spát

Jak se říká, ‚nápověda je ve jméně‘, a pokud chcete knihu, která vás pošle spát, je to ta pravá. Kniha je koncipována tak, aby obsahovala co nejméně podnětných témat. Stalo se vám někdy v práci opravdu nezajímavé jednání, na kterém byste určitě mohli usnout? Tato kniha se řídí stejným principem, ale s trochou humoru. Zaměřuje se na témata, jako je měření lineární hustoty vláken nebo politická krize Belgie. Spousta „nudného“ obsahu, který vám pomůže okamžitě vyřadit zs.

Kniha o spánku: Jak dobře spát každou noc

Tato kniha, klasika napsaná doktorem Guyem Meadowsem, vás provede technikami, jako je všímavost a techniky terapie ACT, které vám pomohou spát. Dr Guy má jedinečný pětitýdenní plán, kterým vás provede, aby vám pomohl vyléčit vaše problémy se spánkem. Říká se, že tato kniha je vhodná pro široké spektrum čtenářů, od těch, kteří mají nespavost, až po ty, kteří mají za sebou pár neklidných nocí. Dr Guy se zaměřuje na věci, které se nemají dělat, když se snažíte spát, a cítí, že to je klíčové.

Pět minut večer: Deník pro odpočinek a zamyšlení

Tato kniha je skvělou koupí, pokud zjistíte, že vaše mysl je po celou noc plná negativních myšlenek nebo starostí. „Pět minut večer“ je deník, který vás provede reflexí vašeho dne a emocí, které můžete prožívat. Dát své myšlenky na papír vám může opravdu pomoci dostat je z hlavy, abyste byli v noci méně zahlceni. Tento deník vám může pomoci mít čistou hlavu, abyste mohli jít spát, zvláště pokud si zvyknete dělat to každý večer.

Komfortní kniha

Tento geniální objev, číslo 1 v Sunday Times Bestseller, pochází od Matta Haiga, známého jako ‚král empatie‘. Tato kniha byla popsána jako ‚objetí v knize‘ a je skvělou volbou, pokud procházíte těžkým obdobím a rádi byste zapracovali na své naději nebo vnitřní síle. Někdy je pohodlí přítele to, co potřebujeme, abychom usnuli. Pokud potřebujete nějaké pozitivní připomínky zázraků života, pak je tato kniha pro vás. Toto povznášející čtení je pohodlí, které potřebujete, abyste se cítili bezpečně pro spánek.

Řešení spánku: Proč je váš spánek přerušený a jak to opravit

Tato kniha, kterou napsal Dr Chris Winter, který je známý jako ‚našeptávač spánku‘, je skvělá kniha, která se vás pokusí podpořit, abyste vyzkoušeli jiný přístup, jak pomoci se spánkem. Zima vybízí čtenáře, aby přestali obviňovat výmluvy za špatný spánek a převzali svůj spánek pod kontrolu. Toto brilantní čtení promlouvá o pravidlech vědy o spánku a umožňuje čtenářům vyzkoušet překvapivá řešení, která jim pomohou při problémech se spánkem. Kniha je popisována jako zábavná, ale jasná a obsahuje spoustu tipů, triků a cvičení, které můžete vyzkoušet.

Pohádky před spaním pro vystresované dospělé

Tento oslnivý nález je perfektní čtení, které vám pomůže uklidnit a uvolnit vaši mysl ve stresujících časech. Tato kniha je známá proto, aby vás naladila ke spánku pomocí různých uklidňujících básní, povídek a uklidňujících úryvků. Někdy je vypnutí a útěk do jiného světa přesně to, co potřebujete, abyste mohli usnout. Pokud je vaším cílem ponořit se do nové říše, pak je tato kniha určena právě vám.

Příslib spánku

Toto skvělé čtení vám řekne vše, co potřebujete vědět o spánku, od důležitosti spánku pro vaši pohodu až po tipy a rady týkající se poruch spánku nebo léků. Napsal ji William C. Dement (který má desítky let zkušeností v oblasti vědy o spánku) a předává svým čtenářům informace, které cítí, že potřebuje pro skvělý noční spánek.

Rychlý spánek: Jak si opravdu dobře odpočinout

Tato kniha funguje na principu, že není důležité, kolik se člověk vyspí, ale důležitější je kvalita spánku. Dr. Michael Mosley hovoří o běžných spouštěcích potížích se spánkem a o tom, proč standardní rady zřídka fungují. Mosley ví své věci a zapojil se do různých spánkových studií a experimentů, aby zjistil, jaké léky skutečně fungují. Pro své čtenáře vytvořil čtyřtýdenní program, který mají sledovat, aby jim pomohl lépe spát.

Sleepy Ever After: Pohádky na dobrou noc pro dospělé

Konečně krásná antologie dojemných, inspirativních a vtipných příběhů, které vám pomohou uvolnit se, uniknout a usnout. Perfektní volba pro milovníka knih se sérií brilantních povídek. Tato kniha, která pomáhá uklidnit úzkostnou nebo vystresovanou mysl, obsahuje příběhy od legend, jako je Oscar Wilde, spolu s mnoha dalšími skvělými autory vyprávění.

Matrace Ely

Zde ve společnosti Ely bereme blaho našich zákazníků vážně. Doufáme, že náš průvodce knihami, které vám pomohou spát, vám bude užitečný. Dobrý noční spánek je to, co nás baví. Z tohoto důvodu jsme vytvořili ty nejlepší matrace s celou řadou výhod, které vám poskytnou největší šanci na zlepšení vašeho spánku. Neváhejte a prohlédněte si naše matrace a jejich úžasné výhody prostřednictvím našich webových stránek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *