10 netoxických náhrad za věci, které používáte denně

Vzhledem k tomu, že se okolní podmínky globálního oteplování stále zhoršují, je stále důležitější než kdy dříve, aby spotřebitelé mysleli na budoucnost, když kupují své výrobky a místo běžných a nehospodárných věcí používají ekologické možnosti. Zatímco drtivá většina spotřebitelů dává své peníze tam, kde mají ústa, pokud jde o změnu klimatu, stále jich je mnoho.

Pokud máte zájem o dosažení nižší uhlíkové stopy, možná budete chtít zvážit nákup těchto deseti skvělých ekologických alternativ k předmětům, které používáte každý den.

1. Matrace – Využijte udržitelnou ekologickou značku, jako je Ely Matrace

Začneme naší specializací – Pokud si chcete koupit novou matraci, hledejte udržitelnou matraci, která je vyrobena ze všech přírodních materiálů. Naše matrace Ely je 100% přírodní a 100% biologicky odbouratelná. Matrace jsou objemné a na skládkách vydrží roky – ne matrace Ely. Pomůžeme vám také zlikvidovat vaši starou matraci tím, že ji nabídneme recyklovat za 100 liber.

2. Opakovaně použitelné lahve s vodou

Vyhoďte plast a kupte si opakovaně použitelnou láhev s vodou, která vám vydrží dlouho. Není žádným překvapením, že jednou z největších hrozeb pro naše oceány je směšné množství plastů, které se v nich hromadí. I za přítomnosti celorepublikového recyklačního programu se odhaduje, že více než 90 procent lahví s vodou se každoročně ukládá na skládky.

3. Dobíjecí baterie

Přechod na NiMH dobíjecí baterie šetrné k planetě snižuje počet baterií, které končí na skládce. Moderní výzkumy ukazují, že kadmium používané v tradičních bateriích je škodlivé pro životní prostředí a pro naše zdraví. I v malém množství může expozice kovům kadmia způsobit mnoho zdravotních problémů. To je způsobeno jeho nebezpečnými toxickými sloučeninami.

4. Bambusové zubní kartáčky

Miliardy plastových zubních kartáčků jsou likvidovány každý rok a každému z nich trvá rozklad až tisíc let. Plastové zubní kartáčky obsahují nylon 6; škodlivá chemická látka, která představuje hrozbu pro naše přátele vodních živočichů. Musíme udělat vážnou změnu.

Bambusové zubní kartáčky jsou skvělou alternativou. Jsou také dobré pro vaše zdraví. Bambus má přirozené antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají zastavit růst bakterií.

5. Opakovaně použitelné látkové nákupní tašky

Kolik igelitových tašek máte pod umyvadlem? Jak často je zapomenete vzít do supermarketu? Opakovaně použitelné látkové nákupní tašky šetří životní prostředí a jsou levnější alternativou k plastům. Udržitelné látkové nákupní tašky, které jsou udržitelné a vyrobené z materiálů pocházejících z etických zdrojů, jsou také odolné. Můžete je koupit ve většině supermarketů.

6. Nerezová a bambusová brčka

Plastová brčka jsou plasty na jedno použití a je třeba je z každodenního života vyloučit. Skončí v oceánu, kde jsou nebezpečné pro mořský život. Polypropylen v plastových brčcích uvolňuje sloučeniny při kontaktu s UV zářením a některé výzkumy ukazují, že to může mít vliv na hladinu lidského estrogenu.

Nerezová a bambusová brčka jsou opětovně použitelná a přátelštější k planetě. Navíc se snadno nacházejí – najdete je ve většině domácích obchodů.

7. Přírodní čisticí prostředky

Dezinfekční spreje a gely se dotýkají každého povrchu ve vaší domácnosti, od vašich podlah až po desky. To znamená, že potenciálně škodlivé toxiny se šíří po celém rodinném prostoru. Vyměňte chemické čisticí prostředky za ty, které jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí. Mezi dobré příklady značek patří Ecover, Method a ECOS.

Můžete si také vytvořit svůj vlastní. Přírodní produkty, jako je citron, bílý ocet, kastilské mýdlo, olej z čajovníku a levandulový olej, jsou skvělé pro čištění a dezinfekci a mnoho receptů najdete online.

8. Biologicky odbouratelné pytle na odpadky

Pytle na odpadky jsou obvykle plastové a často končí na skládkách. Na celém světě se dnes recykluje pouze 1% plastových tašek. Biologicky odbouratelné pytle na odpadky jsou dostupné ve většině obchodů a jsou vyrobeny z rostlinných škrobů, které příroda snadno vstřebává. Mají další výhodu v podpoře růstu rostlin a udržují divokou zvěř a oceány v bezpečí.

9. Místo přilnavého filmu obalte včelí vosk

Tradiční potravinářská fólie se často používá k balení potravin smíchaných s jiným odpadem, což znamená, že je nelze recyklovat.

Nedržme se starých zvyků. Včelí voskové proužky by mohly být odpovědí na vaše povědomí o životním prostředí. Zábaly z včelího vosku neobsahují toxiny a rozkládají se rychleji než běžný přilnavý film, takže pokud se dostanou na skládku, nemá to pro životní prostředí takové vážné důsledky.

10. Látkové ubrousky

Papír není nejhorším problémem životního prostředí na světě, ale papírové ubrousky jsou na jedno použití a samozřejmě pocházejí ze stromů. Musí příroda vyčistit naše špinavé povrchy? Abychom vyrobili jednu tunu papírových ručníků, ztratili jsme sedmnáct stromů a 20 000 galonů vody.

Látkové ubrousky jsou opakovaně použitelné, což znamená, že jsou méně náročné na životní prostředí. Také absorbují více tekutiny a vydrží déle.

Hledejte netoxické bavlněné ubrousky – bez olova, PVC a ftalátů.

Napadají vás již udržitelné a netoxické náhrady? Sdělte nám to v komentářích níže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *