10 zajímavých faktů o spánku

Spát. Dělají to všichni. Je tedy překvapivé, že většina z nás o tom moc neví, zvláště když si uvědomíte, že asi polovinu svého života strávíme odkládáním.

Spánek je neodmyslitelně spojen s naším zdravím a pohodou. Pokud jste někdy měli nedostatek spánku, budete vědět, co máme na mysli. Nedostatek spánku může negativně ovlivnit naše duševní i fyzické zdraví. Je pro nás těžké se soustředit. Je pravděpodobnější, že onemocníme nebo budeme mít nadváhu. Nedostatek spánku nás může skutečně zabít.

Je tedy důležité, abychom se o spánku naučili co nejvíce. V tomto článku vám dáme deset zajímavých faktů o spánku, které vás, jak doufáme, povzbudí k tomu, abyste udělali vše pro to, abyste získali co nejlepší kvalitu zavřených očí.

12 % lidí sní černobíle

Pokud sníte pouze černobíle, možná si neuvědomujete, že ostatní lidé sní barevně, ale je pravděpodobnější, že vy sníte barevně a netušili jste, že někteří lidé sní pouze černobíle.

Kupodivu, než byla vynalezena barevná televize, jen 15 % lidí snilo barevně, takže někde v našich snech určitě existuje prvek sledovanosti.

Starší lidé častěji sní černobíle než mladší lidé, možná proto, že si pamatují černobílé televize.

Rekord v nejdelší době strávené bez spánku byl 11 dní

To se nedoporučuje. Randy, gentleman, který vydržel tak dlouho bez spánku, byl extrémně nevyspalý. Ve skutečnosti se tak dlouho bez spánku používá jako metoda mučení a zabíjí lidi.

Pocit pádu v polospánku a trhání v bdělém stavu má své jméno

Říká se jim hypničtí hulváti. Nikdo vlastně neví, proč k nim dochází, ale jsou zdravé. Stávají se spíše mladším lidem a zřejmě je zhoršuje kofein.

Nedostatek spánku vás zabije rychleji než nedostatek jídla

Možná nepovažujete spánek za nebezpečnější než nedostatek jídla, ale pokud byste se obešli bez obojího, nedostatek spánku vás zabije rychleji než nedostatek jídla.

Lidé, kteří se narodili jako slepí, sní spíše v emocích, zvuku a čichu než zrakem

Možná vás nikdy nenapadlo, o čem sní lidé od narození slepí, ale sní spíše jinými smysly než v obrazech. Načasování slepoty ovlivňuje to, o čem člověk sní.

Do 5 minut po probuzení je 50 % vašeho snu zapomenuto

Po dalších 5 minutách je 90 % paměti pryč. Freud se domnívá, že je to proto, že sny představují potlačené myšlenky a náš mozek se jich chce rychle zbavit. Je pravděpodobnější, že se ve skutečnosti jen zaneprázdníme a zapomeneme nepodstatné informace, což se děje po většinu našeho života. Kdybychom si pamatovali úplně všechno, měli bychom plné hlavy.

Pokud si rádi pamatujete své sny nebo je chcete analyzovat, je dobré mít u postele notebook a zapsat si své sny, jakmile se probudíte.

Vaše osobnost je spojena s vaší polohou ve spánku

Podezřelé jsou spíše boční pražce. Žaludeční spáči jsou dobrodružnější. Spáči na zádech jsou silní, tichí a soustředění lidé, kteří nemají rádi rozruch. Tady je toho víc.

V zásadě bylo zjištěno, že poloha, ve které spíte, souvisí s typem osoby, kterou jste. Připadá nám to fascinující a opravdu, opravdu zvláštní.

Pokud usnete za méně než 15 minut, pravděpodobně jste nevyspalí

Pokud každou noc padnete do postele a okamžitě odpadnete, pravděpodobně to znamená, že máte nedostatek spánku. Měli byste se snažit postupně zvyšovat počet hodin spánku každou noc, dokud se nedostanete do bodu, kdy vám bude trvat patnáct až dvacet minut, než usnete.

Čím více vyděláte, tím lépe spíte (do určité míry)

Spánková rada zjistila, že lidé, kteří vydělávají 65 000 až 75 000 liber ročně, mají nejlepší spánek. Možná je to dokonalá rovnováha mezi vyděláváním dost peněz na to, abyste mohli žít, aniž byste měli tolik zodpovědnosti, že se začnete probírat stresem.

Většina nočních můr není děsivá

Můžete si spojovat noční můry s extrémním strachem, ale nejčastěji zakoušenými emocemi v nočních můrách jsou ve skutečnosti smutek, vina a zmatek.

Vaše tradiční názory na to, co se počítá jako noční můra, mohou být mylné. Definice noční můry je sen spojený s negativními pocity, což je místo, kde přichází na řadu výše uvedené.

Pokud chcete zlepšit kvalitu svého spánku, možná je čas pořídit si novou matraci. Matrace Ely jsou vyrobeny ze 100% přírodních a recyklovatelných materiálů. Jsou prodyšné, odolné a přirozeně hypoalergenní. Přicházejí s třiceti nocí spánku zkušební a jsou k dispozici ke koupi na 0% financování.

Pro více informací o našich úžasných matracích si přečtěte o našich třinácti vrstvách.

Pro více informací o spánku si prosím přečtěte naše další blogy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *