10 způsobů, jak toto léto porazit vedro a lépe spát

10 způsobů, jak toto léto porazit vedro a lépe spátKdyž léto začne ohřívat noci, udržíte si spánek v pohodě

Jak za rohem jara vykukuje léto, všichni myslíme na zábavu, slunce a dlouhé teplé noci před námi. Zvláštní, jak všichni zapomínáme, jak ty dlouhé teplé noci přecházejí od blažené relaxace na terase k mučení, když se snaží usnout.

Pokud se letos v létě ocitnete bez luxusu klimatizace – nebo chcete ušetřit peníze (a planetu) tím, že půjdete bez -, máme 10 úžasných způsobů, jak udržet váš spánek v pohodě. Bez ohledu na to, jak je horko.

1. Zamyslete se nad svými listy. Chcete-li spát v pohodě, vyberte si prostěradla světlejší barvy z prodyšných látek, jako je bavlna nebo len. Když teplo stoupne, budete vděční za proudění vzduchu mezi listy tam, kde to nejvíce potřebujete.

2. Upravte svůj noční šatník. Když teplota stoupne, naše potřeba pokrytí oblečením klesá. Vydejte se na vše a odložte si svůj narozeninový oblek nebo si vyberte volné bavlněné pyžamo, které umožňuje ventilaci a udržuje vás v chladu.

3. Nechte své fanoušky pracovat pro vás. Tolik tipů pro fanoušky ve vaší ložnici!10 způsobů, jak toto léto porazit vedro a lépe spát

  • Umístěte ventilátor směrem k oknu, aby tahal horký vzduch z vaší ložnice ven. To také vytvoří jemný vánek kolem vaší spací oblasti pro další chlazení.
  • Upravte stropní ventilátor tak, aby se otáčel proti směru hodinových ručiček, aby vytáhl horký vzduch nahoru a ven z místnosti, místo aby jej jen tlačil.
  • Pokud dáváte přednost ventilátoru obrácenému k sobě, postavte před něj misku nebo pánev s ledem. Foukací vzduch vezme chlad z ledu, když se roztaví a zamlžuje ho na vás, zatímco spíte.
  • Umístěte ventilátor naproti otevřenému oknu a vytvořte nádherný svět vířícího vzduchu s příčným vánkem.
  • Potřebujete vytvořit více vlastního chladného vánku? Umístěte více fanoušků po celé místnosti, aby vaše spací svatyně byla pohodlnější.

4. Přineste vychlazené nástroje do postele.

  • Naplňte si láhev s teplou vodou ráno a vložte ji do mrazničky. V době, kdy jste připraveni zavřít oko, budete mít chlazený ledový obklad, který ochlazuje vaše nohy během spánku.
  • Naplňte ponožku rýží, svažte ji a vložte alespoň na hodinu do mrazáku. Vytáhněte ji těsně před spaním a měla by zůstat chladná po dobu 30 minut, doufejme, že máte dost času na to, abyste usnuli.

5. Zavřete kuchyň a vařte jídlo venku. Nelze popřít, že zapnutí kamen nebo trouby zahřívá celý dům. Pomocí sociálních médií vyhledávejte jídla, která můžete podávat studená nebo při pokojové teplotě, například chutné letní saláty. A pak se přesuňte ven na gril – kdo nemá rád BBQ? Jíst těžké předměty, jako je biftek, způsobí, že vaše tělo bude produkovat více tepla, než kdybyste jedli ovoce nebo zeleninu, takže si pamatujte, co si před spaním zapijete.

6. Odpojte a ztmavte dříve večer. Část tohoto tipu je samozřejmá. Vypněte světla blíže ke spánku, abyste omezili teplo ve své ložnici. Vypněte také veškerou elektroniku a televizi 30 minut před tím, než skočíte do postele. Pomůže vám to ochladit se, že nemáte v ruce teplé zařízení, a pomůžete vám rychleji usnout bez rozptýlení technologie.

7. Spánek sólo (nebo alespoň dále od sebe). Možná budete muset svého milovaného vykopat z postele, ale pokud vás oba udržují vzhůru, zůstat v pohodě a spát je v tomto okamžiku výhodnější než mazlení. Když spíte s partnerem, přidávají tělesné teplo na prostěradla a matraci a na zpocených prostěradlech není nic sexy – ani zdravé. Pokud máte pro sebe celou matraci, budete se moci natáhnout a roztáhnout jako hvězdice, což umožní proudění vzduchu kolem vašeho těla a omezení potenciálního potu.

10 způsobů, jak toto léto porazit vedro a lépe spát8. Dejte si studené nohy. Vaše chodidla jsou vysoce citlivá a obsahují mnoho pulzních bodů v chodidlech a kotnících. Ochlaďte celé tělo ponořením nohou do studené ledové vody. Před spaním naplňte vanu ledovou vodou a namočte psy, dokud nebudete dostatečně v klidu na spaní.

9. Dopřejte si pulsy. Chcete-li se rychle ochladit, položte na své pulzní body, jako jsou zápěstí, krk, lokty, kotníky a za kolena, ledový obklad.

10. Nechte chill kaskádovat jako vodopádl. Pokud nemůžete snížit teplotu v místnosti, snižte svou tělesnou teplotu. Vezměte si studenou sprchu, opláchněte pot a snižte teplotu jádra o několik stupňů. Vysušte a skočte do postele, čisté a chladné.

11. Bonus: Zůstaňte hydratovaní. Boj s teplem není vždy jen bitva o teplotu – důsledné pocení může způsobit dehydrataci. Podvečer nezapomeňte vypít alespoň 8 uncí vody, abyste se udrželi hydratovaní. Dávejte si pozor na to, abyste pili příliš mnoho H2O těsně před spaním, protože se nechcete budit celou noc, abyste mohli používat koupelnu.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Toužíte po dalších informacích o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v konverzaci.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší jednotlivé okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a nemělo by se na něj spoléhat při rozhodování o vašem
zdraví. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc při hledání léčby kvůli něčemu, co jste
četli na webu Restonic.com. Pokud si myslíte, že můžete mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *