Jak vás mohou ložnice inspirované umělci v Biltmore® inspirovat a vaši kreativitu

Dotkněte se své umělecké stránky, stejně jako George Vanderbilt, s skvělým spánkem

Triumfální oblouk Maximiliána I. George Vanderbilt
Tisková reprodukce nosorožců Albrechta Dürera

Pokud navštívíte překrásný Biltmore® v Asheville v Severní Karolíně, zanechání skvělých vzpomínek je jednou z věcí, na které se můžete těšit. A ze všech malebných věcí, které můžete vidět a prozkoumat v America’s Largest Home® – uvnitř i venku – ložnice nikdy nepřestanou ohromovat. Prohlídka domu vám umožní procházet se Georgem a jeho manželkou Edith’s, nádhernými ložnicemi a spoustou nádherných pokojů určených pro rodinu a přátele. Mezi nimi je šest ohromujících pokojů pojmenovaných po významných umělcích.

Ložnice Biltmore jsou plné jedinečných uměleckých děl, starožitností a mnoha pokladů, které George Vanderbilt zdědil nebo shromáždil ze svých cest po celém světě. Na začátku svého života si díky svým rodičům získal uznání za umění. Jeho domov z dětství, 640 Fifth Avenue v NYC, byl samotným uměleckým dílem a byl naplněn více než 200 vystavenými obrazy. George, nejmladší z osmi dětí, zdědil dům na Páté avenue, když jeho matka zemřela v roce 1897 (jeho otec zemřel dříve).

Když Vanderbilt začal zdobit své venkovské panství, které bylo dokončeno v roce 1895, přinesl s sebou některé z těchto kousků a přidal je do své vlastní značné sbírky. Od nejlepších prodejců v Paříži koupil umělecká díla od velkých jmen jako Renoir, Monet, Daumier a Maufra. On také vyvinul lásku k tisky od Albrechta Dürera, pozdně středověkého grafika. Zatímco části sbírky Dürer jsou dnes vystaveny v Ranním salonu a hudebních sálech domu Biltmore House, Biltmore Museum Services věří, že byly původně vystaveny v dnešní knihovně. To zahrnuje Dürerovy nosorožce a monumentální „vítězný oblouk Maximilliana I.“ George Vanderbilt také zadal portréty některých z nejpozoruhodnějších umělců své doby: James McNeill Whistler a John Singer Sargent.

Umělecké ložnice Biltmore

Není divu, že Vanderbilt pojmenoval řadu ložnic ve svém krásném novém domově po významných umělcích.

Claude ložnice BiltmoreThe Claude Room byl jmenován pro Clauda Gellée (také Lorrain), mistra krajinomalby ze 17. století, který ovlivnil další generaci umělců, jako J.M.W. Soustružník. V této místnosti najdete propracovaný nábytek, jako je italská komoda z počátku 18. století, krásná anglická komoda a italský barokní podnožka v barvě ebenu a palisandru vykládané slonovinou a perlou.

Ložnice Raphael biltmoreVanderbiltovu lásku k italské kultuře uznává také Raphaelův pokoj, pojmenovaný pro renesančního umělce Raphaela Sanzia (1483 – 1520) z italského Urbino, a po Raphaelově díle obsahuje několik tisků.

Earlomova ložnice biltmoreThe Earlom Room byl pojmenován po anglickém malíři a rytci Richardu Earlomovi, jehož díla vyhledával a sbíral Vanderbilt. V této ložnici je vystaveno devět umělcových rytin.

Morland ložnice biltmoreVanderbiltova známost s předními anglickými umělci se projevuje také v Morland Room, inspirovaný Georgem Morlandem (1762-1804), populárním žánrovým umělcem, jehož náladová díla inspirovala styl rokokového obrození, ve kterém je místnost zařízena. Přístřešek nad postelí, stejně jako odpovídající čalounění v celé místnosti, byly původně ručně malovanou indickou chintzovou látkou zdobenou zvířaty, květinami a loveckými scénami. Jejich výběr látky bezpochyby ovlivnil líbánky George a Edith Vanderbiltových v italské Stresě. Archivy Biltmore ukazují, že vila, kde zůstali, měla velmi podobné látkové panely.

van dyke ložnice biltmoreHolandský mistr Anthony Van Dyck (1599-1641) má také ložnici pojmenovanou na jeho počest, Van Dyck Room. Má eklektický sortiment amerického nábytku z 19. století a motiv Colonial Revival. Tapety a barvy byly replikovány z původních vzorků a damašek ze zelené bavlny byl reprodukován na základě historických vzorů.

Watsonova ložnice biltmoreA nakonec James Watson (1740-179), o kterém se říkalo, že je oblíbeným rytecem 18. století. portrétista Sir Joshua Reynolds, byl pravděpodobně muž, který zažehl Vanderbilta k vytvoření Watsonův pokoj. Watsonovy mezzotinty, z nichž některé byly neoklasicistního stylu, pomohly utvářet vzhled tohoto elegantního prostoru.

Z těchto šesti, velmi jedinečných a odlišných pokojů v Biltmore, si můžete vzít ponaučení o důležitosti navrhování pohodlných a příjemných pokojů, které pronikají do tvůrčího ducha. Ať už jde o umělce nebo historii, prostory, kde spíme, jsou nedílnou součástí emocionálního a fyzického zdraví. Spánek zase hraje klíčovou roli v naší kreativitě.

Spánek – spojení kreativity

spánek a kreativitaPevná noc spánku je palivo, které náš mozek potřebuje, aby viděl věci novými způsoby. Výzkumy ukazují, že zatímco odložíme, mozek je aktivním centrem sledování, ukládání a integrace informací, které jsme shromažďovali po celý den. Tato doba zpracování nám umožňuje vytáhnout nesouvisející pojmy z naší paměti a pochopit je. Pomáhá nám také být lepšími řešiteli problémů a kreativními mysliteli ve stresových situacích.

Experimenty ukázaly, že existuje přímá souvislost mezi spánkem a řešením problémů. Studie publikované Cardiffskou univerzitou zjistily, že dvě hlavní fáze spánku – REM a non-REM – jsou stejně důležité a spolupracují, abychom mohli přijít s řešením složitých situací. Každých přibližně 90 minut procházíme cyklem těchto dvou typů spánku.

Spánek bez REM nahrazuje vzpomínky, aby konsolidoval informace a stal se součástí naší stávající znalostní základny. Někteří vědci se domnívají, že snění je vědomým projevem tohoto přehrávání a vytváření vzpomínek. Je to něco, co se blíže studuje na University of Nottingham. Vědci pomocí umělé inteligence, aby se učili a chovali jako spící mozek, zkoumají fáze, které zažíváme, kvůli abstrakci a spojují věci dohromady.

Jádrem toho, co jsme se naučili, je skutečně důležitý kvalitní spánek. Potřebujeme to, abychom také vyčistili mozkovou mlhu a toxiny a abychom se cítili dobře. Dobře oddaný člověk je optimističtější ve svém postoji k životu a je schopen nechat svého tvůrčího ducha stoupat. Ať už kreslíte moderní mistrovské dílo, navrhujete krásné prostory pro svůj domov nebo se snažíte vymyslet cestu k řešení hádanek, je nejlepší na něm klidně spát.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *