10 způsobů, jak zpříjemnit vaši ložnici

Mít toho hodně doma a v práci může být občas opravdu moc. Pro své zdraví a pohodu si musíme dát čas na odpočinek.

Každý pokoj ve vašem domě má svůj vlastní účel. Například kuchyně často vydává rušnou pracovní atmosféru a obývací pokoj je živou místností pro shromažďování. Jasnou volbou, pokud si chcete odpočinout, je ložnice. Tam byste se měli cítit v klidu a měli byste být schopni vstoupit do své svatyně a nechat se zbavit stresu dne.

Zde je našich 10 nejlepších způsobů, jak udělat svou ložnici ještě uvolněnější.

Může to znít tak jednoduše, ale je to pravděpodobně nejlepší místo, kde začít. Vytvoření čistého prostoru je dobré nejen pro estetiku vaší ložnice, ale také pro hygienické účely. Čistá a uklizená ložnice také zmírňuje stres, protože nám pomáhá ovládat naše smysly a zastavuje otrávení očí nepořádkem. Otevírá prostor, takže můžete znovu vidět – a užívat si – svůj pokoj.

Příliš mnoho nepořádku také vyvolává stres a příliš mnoho věcí znesnadňuje pořádek v pokoji. Decluttering vám dá pocit kontroly nad svým životem. Odstranění toho, co nepotřebujete nebo nepoužíváte, zvětší váš prostor a dá vám prostor pro věci, které vás opravdu baví.

Jsme ekologové a doporučujeme vám darovat, co můžete.

Rozhodně byste se měli vyhnout práci ve své ložnici. Neměli bychom osvětlovat ložnici jako kancelář, protože naše mozky začnou tento prostor spojovat s prací a jak můžeme být při práci uvolněni a připraveni na spánek.

Navíc už ve své ložnici strávíte dostatek času a kvůli svému duševnímu zdraví je opravdu důležité navštívit jiné pokoje v domě, pokud můžete. Jsme si vědomi, že spousta lidí má pouze jednu místnost, a to se nedá pomoci. V takové situaci zkuste vytvořit jasně definovanou oblast pro práci tak daleko od postele, jak můžete zvládnout.

O notebooku jsme se již zmínili, ale pokud je to možné, měli byste se také snažit držet telefon mimo ložnici. Telefony jsou často spojeny se stresem a mohou ho také způsobit, protože modré světlo, které váš telefon vyzařuje, vám dává pocit, že jste vzhůru.

Pokud je to možné, udržujte telefon mimo ložnici. Pokud jej obvykle používáte jako alarm, zvažte nákup jiného produktu. Máme rádi solární noční lampičky, které simulují východ slunce.

Intenzivní osvětlení v ložnici není relaxační, proto se rozhodněte pro něco jemnějšího, pokud můžete. Noční lampy jsou dobrý nápad, zvláště pokud máte žárovky bez modrého světla. Stmívače jsou také vynikající, protože je můžete s večerem ztlumit a připravit tak tělo na spánek. Jen se ujistěte, že pokud čtete, nenamáháte se vidět, protože to může také zatěžovat vaše tělo.

Uklidnění vašich smyslů je skvělý způsob, jak relaxovat. Mysli na lázně. Představte si svíčky a krásné vůně, květiny a spoustu pohodlného nábytku, aby všechny vaše smysly zasáhly uklidňující prvky, když vstoupíte do své ložnice.

Pokud používáte svíčky, nezapomeňte je před spaním sfouknout. Možná budete chtít místo toho zvážit difuzor, protože tyto vydávají krásné vůně, aniž by hrozilo, že je ponecháte zapnuté.

Vůně doporučujeme jasmín nebo levanduli.

Protože trávíte třetinu svého života v posteli, je dobré zajistit si pohodlnou a zdravou matraci na spaní.

Matrace Ely jsou vyrobeny ze všech přírodních materiálů a jsou přirozeně hypoalergenní. Protože jsou prodyšné, odvádějí vlhkost, což je opravdu užitečné pro ty z vás, kteří se potíte.

Možná si neuvědomíte, že vaše současná matrace je nepohodlná, dokud ji nevyměníte za novou. Pokud je vaše matrace starší než šest let, určitě byste měli přemýšlet o pořízení nové.

Pokud máte zájem o novou matraci, přečtěte si více o našich třinácti vrstvách. Pokud jste připraveni koupit, prohlédněte si náš sortiment.

Ve vaší ložnici mohou skvělé zdi proměnit celý vzhled a atmosféru. Zvažte retušování vašich stávajících barev nebo tapet, nebo je vyměňte, aby byly stylové a aktuální. Změna stěn ve vaší ložnici je skvělý způsob, jak ji aktualizovat, aniž byste museli celé prase a zcela vymalovat.

Doporučujeme neutrální tóny a skandinávskou atmosféru pro relaxaci, která je v módě.

Polštáře jsou skvělý způsob, jak zvýšit pohodlí a úroveň relaxace ve vaší ložnici. Vypadají nejen skvěle, když jsou na sobě, ale jsou také skvělým místem, kde se můžete opřít, pokud trávíte čas ve své ložnici čtením nebo odpočinkem.

Pokud máte alergie, je důležité, abyste zůstali na čistotě svých polštářů, protože přitahují prach. Jednou za měsíc je vložte do pračky a nechte je vysát.

Pro větší pohodlí je posypte trochu hezky smradlavými.

Ve skutečnosti nejde o aktualizaci ložnice, ale příprava před spánkem dokáže s úrovní vaší relaxace zázraky. Zkuste se asi hodinu před spaním vyhnout technologii, začleňte do své rutiny správný spánkový cyklus a zkuste si před spánkem procvičit meditaci a všímavost, nejlépe ve své uklizené, chytré a příjemně vonící ložnici.

To vše pomůže vašemu tělu uvědomit si, že v ložnici se chodíte chill out.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *