Vysoké náklady na nedostatek spánku

A bláznivé úžasné zdravotní výhody dobrého spánku!

Vysoké náklady na nedostatek spánkuPokud jde o to, jak dlouho budete žít, na pravdě je hodně pravdy, že genetika je nabitá zbraň – ale nelze popřít, že výběr životního stylu je velkým spouštěčem. Všichni nosíme geny pro řadu nemocí, ale ať už je získáme nebo ne, do značné míry závisí na tom, jak žijeme. Dieta, cvičení A spánek jsou tři pilíře zdravého a dlouhého života, a pokud nejsou v rovnováze, mohou být výsledky zničující.

Naše těla potřebují spánek, aby se vzpamatovaly z každodenního života, zatímco náš mozek spoléhá na spánek, aby si utřídil a uložil vzpomínky a vyřešil problém. Pod rouškou spánku jsou naše žíly zaplaveny věkově vzpírajícími se lidskými růstovými hormony, zatímco armádní T buňky jsou zvedány a posílány do boje v boji proti nachlazení a infekci. A co víc, spánek snižuje riziko téměř každého děsivého zdravotního problému, jak stárneme.

Co se stane, když uspáváte a budujete spánek? Stručně řečeno, cena, kterou zaplatíte za deficit spánku, není jen ztracená produktivita. Nemyslíte si, že je čas se probudit a zjistit, proč je spánek tak důležitý?

Dobrou zprávou je, že pokud jste na této straně trávy, máte čas na změnu. Jste připraveni nakopnout špatné zdravotní návyky a začít žít zdravěji?

Získejte lepší noční spánek1. Získejte lepší noční spánek. Žádný překvapivý spánek není na našem živém seznamu. Spánek uzdravuje vaše tělo před zneužíváním dne, načerpá ho do dalšího dne a posiluje vaše orgány v boji proti budoucímu stresu a nemocem. Když není dostatek spánku prioritou, všechno trpí. Jsme náchylnější k nehodám (pomalejší reakční doby), snadno se stresujeme (nedostatek hormonální regulace) a dlouhodobá onemocnění mají příležitost rozkvést.

Jíst snídani2. Jezte snídani. Zdravá snídaně povzbuzuje vaše tělo k výdeji kalorií – aniž byste je v případě nouze hordovali. „Snídaně je zásadní, protože odcházíte přes noc rychle a vaše zásoby glykogenu v játrech jsou vyčerpány,“ říká Dr. Barry Sears, přední autorita v protizánětlivé výživě, autor knižní řady Zone Diet a prezident nezisková Nadace pro výzkum zánětu. „Protein je rozhodující pro produkci sytosti při snídani, abyste se nepřejedali na oběd nebo v dopoledních hodinách.“

Omezit konzumaci alkoholu3. Omezit konzumaci alkoholu. „Nebylo to tak dávno, co lékaři doporučili„ noční pláště “pro nespavce nebo jiné, kteří mají problémy se spánkem,“ říká Dr. Rosenberg, zakladatel a generální ředitel společnosti NeuroTrials Research v Atlantě. „Ale užívání alkoholu na spánek je špatný nápad.“ Mění to kvalitu vašeho spánku. I když po pití celou noc spíte, nemusíte se ráno cítit odpočatí. Alkohol zesvětluje spánek a potlačuje tak důležitý REM spánek (kde začíná veškeré těžké zvedání uzdravení). Chlast také naruší celkovou dobu, kdy spíte. Můžete se probouzet často a mít problémy s usínáním, protože alkohol prochází vaším systémem. Ti, kteří mají spánkovou apnoe, by si měli být vědomi toho, že alkohol stav zhoršuje.

Užijte si duhovou dietu4. Užijte si duhovou dietu. Barva vašeho výběru jídla je stejně důležitá jako vyříznutí sladkého a slaného občerstvení. Když budete jíst všechny barvy duhy, přidáte do těla živiny a vitamíny pro boj s chorobami. Když už jsme u toho, přijetí vegetariánského nebo flexitariánského (většinou bez masa) vám také pomůže vyhnout se nemocem, jak stárnete.

Projděte 10 000 kroků denně5. Projděte 10 000 kroků denně. V roce 2001 zahájil americký chirurgický generál program 10 000 kroků – ambiciózní cíl pomoci utvářet převážně sedavý národ. Mohlo by se zdát ohromující uvažovat o chůzi 1 ½ hodiny denně, ale bezpočet studií poukazujících na skutečnost, že potřebujeme pohybovat těly, abychom zůstali zdraví. Podle LiveScience „minulý výzkum ukázal, že větší chůze může snížit riziko nadváhy a obezity a vzniku inzulínové rezistence, což sníží vaše celkové riziko cukrovky.“

Nechte práci v práci6. Nechte práci v práci. Dlouhodobý stres je jako pomalý únik plynu ve vaší domácnosti. Zatímco zapomínáte, že žijete svůj život nahoře, suterén se plní výbušným plynem – a stačí jen jiskra, aby se celá věc rozfoukla na kováře. Možná si myslíte, že se stresem vyrovnáváte v pohodě – přestože se vám v rameni zalomí – ale to, co nevidíte, vás může zabít. Neexistuje žádná odpověď, která bude fungovat pro každého, ale pár vylepšení vašeho plánu vám může pomoci snížit stres a žít déle.

Buďte více sociální7. Buďte více sociální. Dobří přátelé jsou pro vás dobří, ale nemluvíme o Facebooku. Studie za studií ukazuje, že zdravé osobní vztahy mohou zvýšit sebeúctu a odvrátit depresi. Nové studie ukazují, že přátelství nám může skutečně pomoci vyhnout se rakovině, zpomalit agresivní růst rakoviny a zlepšit účinnost chemoterapie. Kdo přežil infarkt se zdravým systémem podpory, žije déle a bohatší život ve srovnání s těmi, kteří vedou izolované životy.

Investujte do celoživotního učení8. Investujte do celoživotního učení. Váš delší život může mít ve skutečnosti více společného se sebeurčením než formálním vzděláváním. Lidé, kteří s věkem dělají učení součástí svého každodenního života, mají větší kontrolu nad tím, co se s nimi stane, protože aktivně vyhledávají informace, které jim pomohou s chytřejšími rozhodnutími. „Vysoký pocit kontroly téměř ničí výchovné rozdíly, pokud jde o úmrtnost.“ Osoba s nižším vzděláním, ale s vysokým smyslem pro kontrolu, je prakticky k nerozeznání od osoby s vysokým vzděláním, “říká Margie Lachman na webu ConciousLifeNews.com.

Projděte se po slunné straně ulice9. Projděte se po slunné straně ulice. Špatné věci se stávají každému, ale to, jak tyto „špatné“ věci vnímáme, nám může prodloužit nebo zkrátit život. „Víte, že se cítíte lépe, když je váš přístup zaměřen na optimismus a vděčnost.“ Výzkum nyní potvrzuje, že pocit vděčnosti může nejen zvýšit vaši kvalitu života tím, že budete chytřejší, zdravější a energičtější, ale může vám optimismus pomoci také žít déle, “uvádí OptimumWellness. Založte si deník vděčnosti – stačí vám jedna šťastná myšlenka denně, abyste si mohli vyleštit své růžové brýle.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Nakupujte Scott Living Matrace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *