Důležitost trvale udržitelného spánku

Museli byste spát pod kamenem, abyste nevěděli, že planeta má potíže. Klimatické změny postupují alarmujícím tempem a my jsme nenápadně pobízeni, abychom převzali určitou odpovědnost a změnili způsob, jakým žijeme, abychom ze světa učinili bezpečné místo k životu pro další generace.

Naposledy byla planeta takto horká před 125 000 lety a atmosféra zachycuje více CO2 než za více než dva miliony let.

Lidské bytosti tu nebyly tak dlouho. Pokud natáhnete ruce ze strany na stranu, abyste vytvořili časovou osu a opilujte si konec jednoho z nehtů, byli jsme tu tolik času. Skutečnost, že jsme této planetě způsobili potenciálně nenapravitelné škody, z nichž většinu jsme způsobili za posledních zhruba sto let, je děsivá.

Pokud něco neuděláme, zcela přivodíme vlastní zánik. Není to o moc vážnější a je načase, abychom to vzali vážně. Tisíce druhů zvířat – kterým, stejně jako nám, trvalo tisíce let, než se vyvíjely – již vymřely kvůli naší nedbalosti.

Planetu to nezajímá. Neprojeví slitování. Bylo to tu mnohem dříve, než jsme byli my, a bude to pokračovat, až budeme pryč.

Udržitelnost je tedy něco, co byste měli praktikovat ve všech oblastech svého života, včetně spánku.

Jak spát neudržitelnost

Pokud chcete spát neudržitelně, pravděpodobně budete muset pokračovat tak, jak jste nyní. Každý rok končí miliony matrací na skládce. Ve Spojeném království je číslo tak vysoké, že kdybyste je naskládali na sebe, věž by byla vyšší než Ben Nevis. Tam hnisají mnoho a mnoho let. Pokud jste si dosud nekupovali udržitelné matrace, je vysoce pravděpodobné, že každá matrace, na které jste kdy spali, je stále někde venku a hnije.

Když věci hnijí, uvolňují plyny a tyto plyny znečišťují naši atmosféru.

Možná jste o tom dosud nepřemýšleli, ale opravdu je čas to udělat. Existuje i jiný způsob.

Jak spát udržitelně

Pokud chcete spát udržitelně, měli byste investovat do matrace vyrobené z přírodních materiálů. To znamená, že když vaše matrace dosáhne konce svého životního cyklu, může být recyklována. Jeho části, které nemohou být, se budou biologicky rozkládat mnohem rychleji a s mnohem menšími důsledky pro životní prostředí.

Matrace vyrobené z přírodních materiálů jsou také daleko méně škodlivé pro životní prostředí, když jsou ve výrobě, protože není potřeba věci spojovat dohromady nebo vyrábět nepřirozené materiály, aby se tvarovaly. To spotřebuje méně vody a méně energie.

A konečně, pokud si koupíte matraci vyrobenou z přírodních materiálů, můžeme téměř zaručit, že společnosti, u které kupujete, záleží na udržitelnosti. Proč by to jinak dělali, kdyby to nedělali? To znamená, že začlení udržitelnost do svých každodenních postupů, a to je druh společnosti, kterou byste v dnešní době měli podporovat.

Udržitelné postupy u matrací Ely

Všechny naše matrace vyrábíme ze 100% přírodních materiálů, což znamená, že bereme to nejlepší, co příroda nabízí, a využíváme to k výrobě pohodlné a odolné matrace, o které víme, že si ji zamilujete.

Používáme koňské žíně, bavlnu a vlnu, které se nacházejí v přírodě, protože jsou prodyšné, přirozeně hypoalergenní a nehořlavé a pevné. To znamená, že získáte suchý, dráždivý a pohodlný spánek po mnoho let.

Tím ale naše udržitelnost nekončí. Vaši starou matraci odvezeme k recyklaci, takže si můžete být jisti, že při přechodu do nové éry spánku děláte to nejlepší pro životní prostředí.

Nyní je čas

Nemáme ten luxus času. Každá maličkost, kterou uděláte, udělá rozdíl. Pokud hledáte novou matraci, doporučujeme vám zvážit nákup udržitelné matrace vyrobené z přírodních materiálů.

Víme, že můžete mít pocit, že pokud to nedělá každý, nemá smysl to dělat vy, ale to prostě není pravda. Potřebujeme několik miliard lidí žijících v nedokonalé udržitelnosti, abychom něco změnili.

Je to snadný způsob, jak být zodpovědným spotřebitelem a udělat něco navíc pro klima a planetu.

Naším posláním je minimalizovat uhlíkovou stopu. Šetrnost k životnímu prostředí je základem všeho, co děláme. Pokud si u nás zakoupíte matraci, můžete si být jisti, že děláte dobrou volbu pro jediný domov, který máme.

Pro více informací o Ely a o tom, jak pomáháme planetě, si přečtěte náš příběh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *