5 R udržitelnosti

V 80. letech se slova redukce, opětovné použití a recyklace nazývala tři R. Nyní je rok 2021 a tři R již nestačí.

S rychlým posunem ekonomického růstu a globalizace jsme zaznamenali nárůst odpadu. To upoutalo celosvětovou pozornost a zdůraznilo potřebu zavedení lepších postupů, které proti tomu působí.

V roce 2013 představila aktivistka Bea Johnston svou knihu „Zero Waste Home“, v rámci které představila pět R pro udržitelnost, a prosila nás všechny, abychom je vyzkoušeli. Zde jsou pro vaše potěšení a osobní rozvoj.

1. Odmítnout

První z pěti R je „odmítnout“. Když uvažujete o koupi něčeho, musíte určit, zda se jedná o potřebu nebo nedostatek. Pokud to nepotřebujete, neměli byste si je opravdu kupovat. Pokud jej nemáte, nemusíte se obávat jeho likvidace způsobem, který je bezpečný pro životní prostředí. Docela rovně, že?

S ohledem na to byste měli zajistit, aby vaše matrace žila co nejdéle tím, že se o ni budete řádně starat a že si koupíte matraci, která je kvalitní, a proto vydrží dlouho. Hledejte společnosti, které nabízejí dlouhé záruky a doživotní záruky.

Přírodní a organické matrace jsou velmi odolné a jejich rozpad trvá méně času než umělá vlákna, takže – až přijde čas – budete vědět, že likvidace vaší matrace nepoškodí životní prostředí. Také vydrží déle. Tradiční matrace vydrží kolem deseti let, kdy je známo, že přírodní a organické matrace vydrží při péči až dvacet.

Druhý z pěti R je „zmenšený“. Zde vám nedoporučujeme kupovat impulzy. Toto je podobné jako u odmítnutí, ale místo toho zdůrazňuje nutnost nekupovat něco, co nikdy nepoužíváte, aby se snížilo budoucí potenciální plýtvání, které byste mohli vytvořit. Pravidlo „zmenšit“ má za cíl tlačit vás k přírodním víceúčelovým produktům, které nabízejí trvanlivost a dlouhou životnost a jsou považovány za udržitelné nákupy.

Tady v Ely Matrace rozumíme problémům, kterým dnes čelí planeta, a proto dbáme na to, aby naše matrace byly dlouhodobé, což snižuje frekvenci, s jakou je musíte kupovat.

Třetím pravidlem je „opětovné použití“. Musí být ta stará matrace, kterou musíte opravdu hodit na skládku, nebo ji někdo může někde použít? A co vaše ložní prádlo, záclony nebo jiný měkký nábytek? Možná je nebudete chtít znovu použít sami, ale mohl by je použít někdo jiný, takže se zeptejte své rodiny nebo darujte věci charitativnímu obchodu.

Pokud je to možné, měli byste si koupit opakovaně použitelné předměty, jako jsou látkové pleny nad jednorázovými, opakovaně použitelné polštářky na obličej, skleněné nádoby a lahve, které můžete znovu použít, a odmítnout nákup plastů na jedno použití, jako jsou příbory a plastové tašky.

Čtvrté pravidlo je „recyklovat“. Toto je pravděpodobně ten, o kterém slyšíte nejvíce. Pokud je to možné, měli byste se ujistit, že je váš odpad recyklován, a proto znovu použit. Mohlo by být jednodušší likvidovat velké věci, jako jsou matrace, tradičním způsobem, ale existuje mnoho organizací, které vám vaši matraci rádi vezmou, odstraní z ní recyklovatelné materiály a ujistí se, že jsou v pořádku použití. Samostatné komponenty dále vytvářejí obrovské množství věcí.

Spolu s naším partnerem, společností The Recycling Group (TFR Group), vám vezmeme starou matraci, když vám přineseme novou, a zajistíme její řádnou recyklaci. TFR Group vaši starou matraci pečlivě a zodpovědně zbaví a recykluje její součásti. Doposud recyklovali více než milion matrací, což přispělo ke snížení enormních údajů o skládkách, k nimž matrace přispívají.

Posledním pravidlem je „hniloba“, což zahrnuje přechod na kompostování. To do značné míry souvisí s tím, co děláte se starým jídlem v ledničce. Místo toho, abyste ho vyhodili do koše, kde nevyhnutelně končí na skládce, proč nezkusit kompostování?

Kompostování bojuje proti změně klimatu, protože odpadky vyhazované na skládky jsou často uvězněny ve vzduchotěsných prostorech, což znamená, že se rozkládají bez kyslíku, což všichni víme, je pro naše přežití na Zemi zásadní. Když je váš odpad kompostován ve vaší zahradě, produkuje se méně metanu, což je pro planetu velmi důležité.

Můžete dokonce použít svůj kompost ke krmení půdy ve vaší zahradě. Vaše rostliny to budou milovat!

Pokud nemůžete kompostovat (možná nemáte zahradu), zkuste alespoň vybrat produkty, které přirozeně hnijí a jsou biologicky odbouratelné. Tímto způsobem víte, že nemají negativní dopad na životní prostředí, když se porouchají. Matrace Ely jsou vyrobeny z recyklovatelných, biologicky odbouratelných a přírodních materiálů, takže můžete snadno spát, protože alespoň znalost nákupu matrace činí svět lepším místem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *