Jak často mám matraci otáčet nebo převracet?

Ať už jste vyrostli v době, kdy vám bylo řečeno, abyste si převrátili matraci, nebo jste ještě neslyšeli, že byste to měli dělat vůbec (díváme se na vás, Gen Z), jsme tu, abychom vám řekli, že toto je ve skutečnosti „věc“.

Převrácení matrace z ní dělá zdravější místo na spaní a prodlužuje její životnost.

V dnešní době jsou matrace často dvouvrstvé, což znamená, že místo jedné získáte skutečně dvě matrace. Převrácení matrací znamená, že každou stranu opotřebujete rovnoměrně, což znamená, že vydrží dvakrát tak dlouho, jako kdybyste měli pouze jednostrannou matraci.

Pokud nemáte oboustrannou matraci – takže pokud je jedna strana tvrdá, a proto není vhodná pro spaní – měli byste ji alespoň otáčet.

Možná si myslíte, že je to spousta nesmyslů, ale jsme tu, abychom vám řekli, že není. Pokud jste skeptičtí, zde jsou všechny důvody, proč byste měli matraci převrátit, a rady, jak často byste to měli dělat.

Proč bychom se měli otočit a převrátit matraci?

V posteli strávíte neuvěřitelnou třetinu svého života. Spánek je neodmyslitelně spjat s duševním zdravím a pohodou i s vaším fyzickým zdravím. Vaše matrace hraje velkou roli v tom, jak se cítíte a jak si vedete v jiných aspektech svého života, takže je opravdu důležité, abyste se o ni dobře starali. Je to jedno z důležitějších aktiv, které si koupíte.

Většinu nocí budete spát na stejné ploše matrace. To může vést k prohýbání, které zanechává dojem vašeho těla, kde jsou vaše větší a těžší kousky. Často rotující matrace vám dá příležitost zploštit se, i když máte partnera na druhé straně, protože způsob vašeho spánku bude jiný a vaše váha bude rozložena jinak.

Nejde však jen o zdraví vaší matrace. Pokud vaše matrace začne klesat v různých oblastech, vaše páteř bude během spánku nepodepřená a nevyrovnaná, což může vést k bolesti zad a šíje.

Jak často mám matraci otáčet nebo převracet?

Každá matrace je jiná, takže na tuto otázku ve skutečnosti neexistuje odpověď „univerzální pro všechny“.

Musíte pečlivě zvážit, jaký typ matrace máte, abyste věděli, kdy ji otočit a otočit, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Můžeme vám dát obecnou představu na základě typu vaší matrace, ale budete muset vzít v úvahu její stav a trvanlivost. Čím je horší stav, tím častěji budete muset otáčet a otáčet. Jakmile se vaše matrace začne cítit nepohodlně, měli byste ji zkusit otočit nebo otočit, abyste zjistili, zda se tím něco liší od vaší úrovně pohodlí.

Typ matrace

Pokud máte oboustrannou matraci, jste na vítězi. Matraci můžete nejen otáčet, ale můžete ji také převrátit. To znamená, že na vaší matraci můžete spát ve čtyřech samostatných oblastech, což znamená, že by měla vydržet déle.

Docela často dochází k rotaci, pokud není možné převrácení, například matrace Innerspring bez polštáře. Spirálové pružiny uvnitř matrace se časem začnou opotřebovávat, zvláště pokud máte tendenci spát na stejném místě (což většina z nás dělá). V takovém případě doporučujeme matraci střídat každé dva až tři měsíce.

Pokud je vaše matrace oboustranná, zkuste ji nejprve otočit, poté o několik měsíců otočit, poté otočit a znovu otočit, aby byla zpět na původní straně. Udělejte to každé tři měsíce a své původní pozici jste dali celý rok, aby se napravila.

Jak převrátím matraci?

Vaše matrace může přijít s pokyny, jak ji převrátit, protože některé přicházejí s vlastními způsoby a prostředky. Pokud nemáte k dispozici pokyny, doporučujeme opatrně vyzvednout matraci na jedné straně (pomocí rukojetí, pokud existují) a posunout ji přes základnu postele, dokud opačná strana nebude směřovat nahoru. Pokud si nejste jisti, že to děláte sami, měli byste vždy požádat o pomoc. Prosím buď opatrný. Matrace jsou těžké a jejich pohyb může způsobit zranění. Je důležité být jemný a pomalý nejen pro své vlastní zdraví, ale také pro zdraví vaší matrace.

Tip: Proč nevyužijte tentokrát trochu čištění? Pomocí podtlaku se zbavte prachu na matraci a kolem ní.

Jak otočím matraci?

Matraci byste měli otáčet alespoň jednou ročně. Je to velmi jednoduchá věc. Manévrujte to o 180 stupňů, s pomocí, pokud ji potřebujete. Než začnete, nezapomeňte přesunout překážky, například noční stolky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *