Proč byste si měli vybrat netoxickou matraci

Pokud nejste fanouškem Britney Spears a nevychutnávali jste si singl toxic z roku 2003, jak často si spojujete toto slovo s něčím jiným než špatným? Nejznámější definice slova považují za špatnou věc. Toxický znamená něco jedovatého, a konkrétněji něco, co může způsobit, že onemocníte. Používá se také k popisu velmi špatných vztahů, při nichž se otrávené mysli snaží navzájem si ublížit. V tomto případě je toxicita škodlivá pro vaše duševní zdraví. Zřídka se toto slovo používá pozitivně.

Mohlo by vás tedy znepokojovat, když slyšíte slovo „toxický“, které se používá k popisu matrace. Ve skutečnosti je velmi pravděpodobné, že ne. Žádný poskytovatel matrací, který má správnou mysl, nepřidá do svého marketingového materiálu „toxické“, když se ho snaží prodat. Je pravděpodobnější, že místo toho uslyšíte opak; netoxický. Ti, kdo vyrábějí netoxické matrace, rádi křičí o výhodách.

Co je v toxických matracích?

Protože doufáme, že hledáte netoxické matrace, mohlo by být nejlepší říct vám, co byste měli zajistit, aby ne ve své matraci. Syntetický latex a polyurethanová pěna se obvykle mísí s konvenční bavlnou, aby se vytvořil koktejl materiálů, které mohou způsobit mnoho problémů.

Ne vždy tomu tak bylo. Za starých časů byly matrace plněné přírodními materiály. V dnešní době se spousta výrobců více zajímá o ziskové marže než o pohodlí a bezpečnost, a proto chtějí vyrábět matrace, které mohou prodávat za méně peněz a pro více lidí.

Důsledky této změny jsou někdy vážné.

Toxické matrace jako takové nebudou označeny, ale musíte vědět, na co si dát pozor, a možné důsledky nákupu matrace, která tyto produkty obsahuje.

Chemické zpomalovače hoření / PBDE

PBDE mohou být velmi nebezpečné a jedním z hlavních důvodů je to, že nezůstávají v matraci. Tyto chemikálie se mohou rozpustit v externí materiály, včetně vás! Po absorpci zůstávají PBDE v těle a mohou se časem hromadit. Pokud k tomu dojde, může to mít mnoho negativních dopadů na zdraví. Studie ukazují, že u postižených mohou nastat problémy, jako jsou problémy s reprodukcí, stejně jako problémy s neurovým vývojem a štítnou žlázou.

Propylenoxid a TDI

Tyto chemikálie, často spojené s matracemi s pamětí a polyuretanovou pěnou, jsou zodpovědné za obrovské množství odplynění. Uvolňují těkavé organické sloučeniny. Bylo prokázáno, že expozice těmto chemikáliím zvyšuje riziko nádorů u malých zvířat, i když u lidí ještě ne. Široce se doporučovalo, aby lidé omezili expozici těmto chemikáliím. Protože na matraci trávíme hodně času – a měli bychom se vyhnout těsnému kontaktu s těmito chemikáliemi – nedoporučujeme vám kupovat si takové, které je obsahují.

Toluen

Toluen může být přítomen v pěnových matracích. Výzkumné studie naznačují, že silná expozice může mít vážné dopady na lidské tělo, včetně kognitivních poruch, ztráty sluchu a záchvatů. Nedávná studie také ukázala, že ženy vystavené vysokým hladinám toluenu během těhotenství mohou zaznamenat zpoždění vývoje u svých dětí nebo dětí.

Dimethylformamid

Dimethylformamid se přidává při výrobě matrací a může být absorbován kůží. Zde je to však nebezpečnější, protože se uvolňuje do vzduchu jako těkavá organická sloučenina a může se vdechovat. Způsobí poškození jater pouze při velkém vdechování, ale doporučujeme vám, abyste se mu i tak vyhnuli.

Benzen

Benzen se nachází v matracích z polyuretanové pěny a uvolňuje se jako součást procesu odplyňování, kterými tyto matrace procházejí. Nejčastěji se vyskytuje v paměťové pěně a hybridních matracích, stejně jako v pružinách. Krátkodobé působení malého množství benzenu může způsobit bolesti hlavy a mírné závratě. Dlouhodobá expozice však může být docela nebezpečná, protože může vést k dysfunkci imunitního systému nebo anémii.

Polyoly

Chemikálie se používají k výrobě polyethylenové pěny, která je nyní hlavní součástí moderních matrací. Polyoly jsou považovány za zdraví méně škodlivé než mnoho jiných toxických chemikálií a přesto přicházejí s varováním. Lidé, kteří jsou silně vystaveni polyolům, mohou mít alergické reakce. Existuje možnost, že pocítíte nevolnost, potíže s koncentrací, bolesti hlavy a závratě. Tyto účinky mohou být opravdu nepříjemné a lze jim snadno zabránit. Jen si s nimi matraci nekupujte.

Možná si neuvědomujete svou citlivost na různé chemikálie, ale pravděpodobně tam jsou. Pokud chcete být na bezpečném místě, je dobré se jim úplně vyhnout. Naštěstí tam jsou netoxické přírodní matrace a jsou bez zdravotního varování. Hledejte matrace vyrobené z vlny a koňských vlasů, které se pyšně chlubí tím, že jsou přírodní.

Přírodní matrace jsou bezpečnější a lepší pro životní prostředí. Mají přirozené vlastnosti zpomalující hoření a neuvolňují plyny do atmosféry ani na povrch, což znamená, že nebudou absorbovány pokožkou. Přírodní matrace jsou také často hypoalergenní a odvádějí vlhkost, takže je malá šance, že budete kýchat a prskat celou noc.

Rádi bychom s vámi mluvili o našich přírodních netoxických matracích a jejich výhodách. Další informace najdete v našich třinácti vrstvách nebo nás kontaktujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *