8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů

Čas George & Edith v Biltmore® má mnoho životních lekcí, které si stojí za to si půjčit, když začínáme další rok uzamčen v celosvětové pandemii

  8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů Pokud nás rok 2020 něčemu naučil, bylo to, že zůstat zdravý je nejvyšší prioritou. Pohybem vpřed do zbrusu nového roku plného naděje a slibů je vhodný čas na předělání našich stravovacích, pohybových, spánkových a relaxačních rutin. A stejně jako u mnoha věcí v životě, i v budoucnu je rozumné konzultovat minulost ohledně inspirace a nápadů.

Rodina Vanderbiltových se po celý život soustředila na své wellness, zejména při pobytu v Biltmore, svém zámku ve francouzském renesančním stylu postaveném v Asheville v Severní Karolíně v roce 1895. Od svého založení stavěl George Vanderbilt blahobyt své rodiny do jádra designu Biltmore. Tělocvična (s veslařským trenažérem a bradlami), vyhřívaný krytý bazén, venkovní bazén, dobře zásobená knihovna k odpočinku a elegantní pokoje, ideální pro odpočinek a pořádnou noc spánku.

Vášeň společnosti Vanderbilt pro zdravý životní styl může pomoci utvářet naše zvyky, když začneme nový rok.

Jak žít jako (zdravý) Vanderbilt

  8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů 1. Trávte více času venku. Výzkum jasně říká o výhodách relaxace a aktivní činnosti v přírodním prostředí, od snížení krevního tlaku po zvýšení nálady. George Vanderbilt si užíval venku. S manželkou Edith si užívali pěší turistiku, jízdu na kole, kempování a procházky po složitě navržených zahradách přímo na místě. Největší zahrada, kterou vytvořil Frederick Law Olmsted, který byl považován za otce americké krajinářské architektury, se rozprostírala na více než 15 akrech a představovala jednu z nejpůsobivějších kolekcí původních azalek v zemi. Můžeme si jen představit krásu historické růžové zahrady Biltmore s více než 200 dědičnými a hybridními odrůdami, které překvapí a potěší.

  8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů 2. Jezte jídlo vyrobené z místních zdrojů. Edith Vanderbiltová byla zastáncem zdravého stravování pro rodinu a nájemce panství. Povzbuzovala pěstování ovoce a zeleniny pořádáním každoroční soutěže semen, kde udělovala peněžní ceny za nejlepší produkty. Edith se aktivně podílela na plánování toho, co bude zasazeno do zahrad na statku, a Buckspring Lodge, lovecké chatky postavené na hoře Pisgah v roce 1896.

  8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů 3. Odpojte se od rušného života. Vanderbiltové pochopili, že zůstat zdravý znamená pravidelně ustupovat od požadavků hektického rozvrhu. Jejich čas v Biltmore byl spoustou jednoduchých potěšení – čtení knihy, skicování a usrkávání čaje s přáteli. V dnešní době, kdy jsou chytré telefony vždy připraveny, je zásadní je občas vypnout a vrátit se k základům. Zastavte se, dýchejte a užijte si ten okamžik – může to být nejmocnější rada, kterou můžeme během této krize použít.

  8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů 4. Spojte se se zvířaty a divočinou. Studie ukazují, že i prosté mazlení psa nebo kočky pro vás může být dobré. Vanderbiltovci milovali zvířata – domácí i divoká. Záznamy z statku popisují, jak vzít děti ke krmení labutí nebo na koni z jedné ze stájí na pozemku. Cornelia Vanderbilt, jediné dítě Edith a George, měla jak domácího osla, tak koně. Ať už sledujete ptáky nebo si adoptujete domácího mazlíčka, mít zvířata ve vašem životě přináší radost a smysl.

8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů 5. Přijměte pravidelné cvičení. Vanderbiltovci byli po celý rok aktivní rodinou. V zimě brusleli na rybníku nebo trávili čas ve své tělocvičně nebo si zaplavali ve svém krytém bazénu naplněném pramenitou vodou. V létě vyplňovaly dny procházky po stezkách, jízda na kole a jízda na koni. Po vyjmutí stránky z příručky pro Vanderbilt vidíme, že tajemství, jak překonat nudu při cvičení, je zaměnit váš výběr činností. Znovu navštivte věci, které vás bavily v mládí, nebo vyzkoušejte něco úplně nového.

  8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů 6. Přijměte radost, kterou přátelství nabízejí. George a Edith byli milostiví hostitelé, objímali přirozené teplo, které posilovalo jejich pouta s rodinou a přáteli a díky nimž se všichni cítili vítáni ve svém domě. Hosté v Biltmore si užívali společný čas, ať už si povídali nad příjemnou snídaní nebo hráli karty po večeři. S návštěvníky by se také zapojili do trochu přátelského soutěžního sportu, včetně lukostřelby, kroketu, tenisu, golfu nebo bowlingu na trávníku. Zpráva Vanderbilts s sebou přináší, že udržování pevných vztahů je základním kamenem pro obohacení života mnoha způsoby.

  8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů 7. Nakrm svou duši. Stejně jako záleží na výběru zdravých potravin, je péče o vaše emoční zdraví stejně důležitá jako priorita. George Vanderbilt byl vášnivým čtenářem a celoživotním oddaným literatury a učení. Udržoval podrobné deníky, aby si všiml všech knih, které četl, od velkých klasik, jako jsou ty, které napsal Charles Dickens, až po literaturu faktu o předmětech, jako je francouzská historie. Georgeova vlastní sbírka se skládala z více než 22 000 svazků, které byly vystaveny na ořechových knihovnách jeho knihovny, což pro něj bylo velkou osobní hrdostí. V době své smrti v roce 1914 přečetl 3 159 knih – průměrně 81 knih ročně. Studie potvrzují, že čtení je dobrý způsob, jak se večer ukončit a dát si dobrý spánek. Čtení a relaxace jsou pro tuto další kapitolu pandemie na začátku roku 2021 ideální, že?

  8 zdravých návyků pro rok 2021, inspirováno rodinou Vanderbiltů 8. Buďte velkorysí, buďte laskaví a vraťte svou komunitu zpět. George a Edith Vanderbiltovi byli neuvěřitelně velkorysí a díky své filantropické práci si získali národní reputaci. Jejich charitativní dary byly značné a pomohly podpořit organizace zaměřené na věci blízké a blízké páru, včetně gramotnosti, vzdělávání a umění. Během svého života pomáhali s budováním knihoven a galerií, najímáním učitelů pro vzdělávání chudých městských dětí a vytvářením stipendijních fondů – abychom jmenovali alespoň některé. Taková gesta mají prospěch jak pro dárce, tak pro příjemce. Výzkum ukazuje, že charitativní činnosti, ať už jde o dary neziskovým organizacím nebo gesta laskavosti vůči ostatním, mají pozitivní fyzické a emoční účinky, včetně snížení úrovně stresu, zvýšené sebeúcty a snížení úzkosti a deprese. Udělejte si svůj další zdravý návyk a sklízejte ocenění.

V roce 2020 COVID zpomalil náš svět – a přinutil nás zpomalit. Nyní může být ten správný čas začít cvičit nějakou (tolik potřebnou) péči o sebe. Naším posláním v roce 2021 je zůstat zdravý – fyzicky i psychicky.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Přepravní matrace na spaní Biltmore

Biltmore® a obrázky Biltmore House jsou ochranné známky společnosti The Biltmore Company a jsou používány společností Restonic® na základě licence. © 2021 všechna práva vyhrazena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *