7 lehkých a lahodných svačinek před spaním, které vám pomohou lépe spát

Zdravé svačiny před spanímOblíbené nápady na noční občerstvení zaručeně uspokojí, než vás pošlou do říše snů

Je 11 hodin a najednou to slyšíte (a cítíte) – kručí vám v břiše. máte hlad. a je pozdě. Jíst či nejíst? To je ta otázka. Všichni jsme slyšeli, že jíst před spaním pro nás není dobré a může být dokonce přímou cestou k přibírání na váze. Ale na druhou stranu, kdo může usínat s tím prázdným kručením v břiše?

Máme pro vás skvělou zprávu. Malá, výživná svačina je nejen dobrý nápad, ale může vám pomoci lépe spát. Skvělá zpráva: mnoho běžných zdravých potravin obsahuje živiny, které přispívají k dobrému spánku. Nevíte, co si dopřát? Zde je několik skvělých nápadů pro rychlý, snadný a lehký noční nos.

Zdravé svačiny před spanímTart třešně

Podle Healthline tart chery jsou jednou z nejlepších svačin před spaním. Tyto šťavnaté malé kousky štěstí jistě uspokojí vaše pozdní noční touhy po sladkém a koláči. Nejen, že jsou výživné a obsahují protizánětlivé výhody, mohou vám také pomoci lépe spát – a kdo by to nechtěl? Jak? Malé plody obsahují malé množství melatoninu a také fytochemikálii prokyanidin B-2, o které se předpokládá, že pomáhá tělu produkovat melatonin. Nemůžete najít třešně? Zkuste místo toho popíjet čistou třešňovou šťávu.

Zdravé svačiny před spanímJablka nebo banány s mandlovým máslem

Toto je jedno z našich oblíbených občerstvení, bez ohledu na denní dobu. Proč? No, milujeme ovoce a také milujeme mandlové máslo. Dejte je dohromady a výsledek je naprostá mňamka. Ale kromě toho existují nutriční výhody, které nelze této lahodné svačině upřít. Mandlové máslo má super vysoký obsah bílkovin a dobrých tuků a navíc obsahuje nějaký hořčík, o kterém je známo, že podporuje spánek. Banány jsou bohaté na serotonin, který nás uvolňuje a může se přeměnit na melatonin. Nemáte rádi banány? Jablka jsou další chytrou možností, protože jsou dobrým zdrojem draslíku a vitamínu B6, které oba pomáhají při spánku.

svačiny před spaním pomáhají lépe spátŘecký jogurt a bobule přelité mandlemi

Chcete něco trochu podstatnějšího? Co takhle snídaně před spaním? Už víme, že mandle nám pomáhají produkovat melatonin, takže když je dáme dohromady s řeckým jogurtem bohatým na bílkoviny a šťavnatým lesním ovocem, máme perfektní svačinovou kombinaci bílkovin, tuků a zdravých sacharidů. Vzhledem k tomu, že všechny 3 tyto potraviny mají nízký glykemický index, pomohou vám udržet hladinu cukru v krvi stabilní a hladinu – a vaše trávení hladké –, když půjdete spát.

Zdravé svačiny před spanímAvokádový toast

Přemýšlíte, že byste si chtěli dát něco pikantnějšího a vydatnějšího? Věnujte 5 minut tomu, abyste si připravili svůj oblíbený hipsterský brunch. Tenhle vás pokryje zdravými tuky a komplexními sacharidy (samozřejmě pokud opékáte celozrnný chléb). Avokádo je fantastickým zdrojem hořčíku, o kterém víme, že nám pomáhá relaxovat při spánku – a komplexní sacharidy v toastu pomohou udržet hladinu cukru v krvi během spánku stabilní.

Popcorn

Popcorn, jedna z nejklasičtějších svačinek z nějakého důvodu, je hrdinou, pokud jde o uspokojující křupání. Ale je to dobrá svačina před spaním? Vsadíte se – jestli je to domácí a lehké na přidaném másle, oleji a soli (obv). Zahoďte mikrovlnnou verzi a jděte do staré školy s hrncem s těžkým dnem, kokosovým olejem a varnou deskou. Poděkujete nám, zatímco si ho budete strkat po hrstičkách do pusy (och, no tak, víme, že nejíte popcorn jako jemný popcorn, jen jedno zrnko…) Udělejte velkou dávku a uložte do vzduchotěsný sáček na několik dní. Jestli to vydrží tak dlouho…

Zdravé svačiny před spanímOvesné vločky

Jo, ještě jednou snídaně ke svačině. Existuje důvod, proč jsou ovesné vločky tak dobrým startérem dne. Je bohatý na komplexní sacharidy a vlákninu – obě živiny, které vás udrží syté a nabité na celý den. Věděli jste ale, že má také vysoký obsah melatoninu, o kterém víme, že nám pomáhá relaxovat kvůli spánku. Divné, že? Protože to, co dělá klasickou snídani, z ní dělá i dokonalou svačinku před spaním. Doplňte lesním ovocem nebo několika mandlemi podporujícími spánek, ale nezapomeňte, že se držte dál od rafinovaných cukrů a udržujte svou porci správnou velikost, aby měla méně než 200 kalorií.

Cereálie s mlékem

Pokud jste jedním z mnoha vyznavačů sklenice mléka před spaním, bude se vám tato svačina před spaním líbit. Už víme, že mléko je superrelaxační a že vápník, který obsahuje, podporuje tvorbu melatoninu v našem těle. Ale když máme hlad, tekutina nemusí stačit. Nalijte si tedy sklenici mléka na své oblíbené cereálie s vysokým obsahem vlákniny a nízkým obsahem cukru a dejte si lžičku. Překvapivě ta vysoká glykemie sacharidy v cereáliích mohou dokonce pomůže vám rychleji usnout! Jako vždy pamatujte na rozumnou velikost misky. Bohužel, dobrých věcí může být až příliš.

Dobře si odpočiňte a probuďte se připraveni vyrazit!

Lepší spánek vede k lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte chuť na další informace o spánku? Mrkni do těchto příspěvků:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *