Příběh vlny Dorset a proč je to perfektní výplň matrace

Hledáte vlněnou matraci Dorset? Pokud sháníte novou matraci, možná uvažujete o matraci vyrobené z přírodních materiálů. Je to proto, že tyto neuvěřitelné látky – které nám poskytla matka příroda – jsou těmi nejúžasnějšími materiály pro spaní. Jsou zdravější a šetrnější k životnímu prostředí ve světě, který se stará o obojí.

Při zkoumání jste možná narazili na Dorset Wool jako výplň matrace a přemýšleli jste, zda je to dobrá výplň do matrace nebo ne.

Doufáme, že v tomto článku vás uklidníme. Dorset Wool je neuvěřitelný materiál pro matrace, ale jaký je jeho příběh? A co přesně to dělá tak neuvěřitelně dobrým?

Příběh Dorset Wool

Vzhledem k jeho názvu si možná myslíte, že Dorset Wool pochází z Dorsetských ovcí, které se narodily a vyrostly v… no, Dorset. Ale ovce Dorset Horn, ta, která nám dává Dorset Wool, byla ve skutečnosti dovezena do Anglie z Austrálie v roce 1891.

Pokud vás zajímá, jak vypadá Dorset Horn, mají ty nejneuvěřitelnější kudrnaté rohy vycházející z jejich hlavy a rostoucí ve velké smyčce, někdy zakrývající jejich vlastní tváře.

Z Dorset Horn přišel Poll Dorset, který byl vytvořen ve Spojeném království. Dohromady jsou to dvě nejstarší britská plemena ovcí a byla chována a udržována v průběhu let, protože vyrábějí tu nejneuvěřitelnější vlnu.

Jaká je Dorset Wool?

Dorset Wool je výjimečně kvalitní a je hustě pěstovaná. Na rozdíl od některých jiných vln má krátká vlákna, která jsou pružná na dotek, a má velmi zářivou a krásnou bílou barvu.

Protože je tak pohodlná a žádaná, používá se Dorset Wool pouze v těch nejkvalitnějších matracích.

Pokud nejste alergičtí na vlnu a nejste vegani, měli byste přemýšlet o koupi matrace, která ji obsahuje.

Výhody vlny v matraci

Vlna je naprosto fantastický materiál pro matraci pro její úžasné vlastnosti. Ačkoli to není tak tradiční materiál jako bavlna, vlna se k výrobě přikrývek, přikrývek, oblečení a matrací používá opravdu dlouho. To není náhoda; je to proto, že vlna hřeje a také chladí, je pevná, ale také měkká.

Díky tomu je dokonalým materiálem pro častý a pravidelný kontakt, zvláště pokud se osoba, která se ho dotýká, chce cítit pohodlně, jako byste leželi na matraci.

Průmyslová revoluce s sebou přinesla další materiály vyrobené levně, ale v dnešní době, kdy tolik lidí hledá kvalitu, se vlna znovu zrodila.

Hodnocení komfortu 10/10

Už jste někdy viděli plochou ovci? My taky ne. Je to proto, že jednotlivá vlákna na vlně jsou jako drobné pružinky a po skončení stlačení naskočí zpět do své původní polohy. Dokážete si představit, jak úžasné to je pro matraci. Znamená to, že se vaše matrace nakonec nezmáčkne, nepromáčkne nebo neztvrdne, jako to mohou matrace vyrobené z umělých materiálů.

Hodnocení prodyšnosti 10/10

Ačkoli je vlna typicky známá tím, že je teplým materiálem, ve skutečnosti může mít i opačný účinek, pokud je správná atmosféra. Protože je vlna prodyšná, umožňuje přes ni volně proudit vzduch, a to reguluje vaši teplotu, takže v zimě hřeje a v létě chladí.

Schopnosti požární odolnosti 10/10

Spousta moderních matrací vyrobených z umělých materiálů musí být postříkána chemikáliemi, aby byly ohnivzdorné, jinak jsou nebezpečné a nelze je prodat.

Vlna má další výhodu v tom, že je přirozeným zpomalovačem hoření, což znamená, že do ní není třeba nic přidávat, aby byla bezpečná.

To je důležité, protože chemikálie používané k tomu byly spojeny s řadou zdravotních problémů, včetně dušnosti a kožních onemocnění.

Nejlepší je zůstat přírodní, kde je to možné, s materiály jako vlna, bavlna a koňské žíně.

Hypoalergenní hodnocení 10/10

Pokud jste typ člověka, který kýchá životem, pravděpodobně máte obavy z nákupu něčeho nového, pokud jste na to alergičtí. Naštěstí je vlna přirozeně hypoalergenní. Protože je prodyšná, to znamená, že odvádí vlhkost, což vám zabrání pocení na matraci a vytvoří dokonalou živnou půdu pro plísně a roztoče.

Nakupujte u Ely vlněnou matraci Dorset

Vlna není jediný přírodní materiál, který používáme, používáme také bavlnu a koňské žíně. Pro více informací o materiálech našich matrací si přečtěte o našich třinácti vrstvách.

Jsme ekologicky uvědomělá společnost a naše odhodlání nekončí u materiálů, které používáme. Pomůžeme vám snížit vaši uhlíkovou stopu tím, že vaši starou matraci odvezeme a zrecyklujeme, což je důležité, protože miliony matrací se každý rok vyhodí na skládku.

Pokud jste připraveni nakupovat, prohlédněte si náš internetový obchod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *