Alternativy dolů versus dolů – Zjistěte, jaký typ lůžkovin je pro vás nejlepší

Alternativy dolů versus dolů – Zjistěte, jaký typ lůžkovin je pro vás nejlepšíV závislosti na vašem rozpočtu, preferované teplotě spánku a individuálním vkusu se naučte, jak si vybrat přikrývku svých snů

Jakmile budete mít dokonalou matraci a čelo postele, je čas dotvořit oázu vaší ložnice o luxusní ložní prádlo a polštáře. V dnešním světě máme k dispozici spoustu možností v různých cenových relacích, ale může být náročné vědět, do kterých se vyplatí investovat a které zajistí nejlepší noční spánek. Díky spoustě odborných rad máme odpovědi, které potřebujete.

Pojďme se ponořit!

Vzestupy a pády spodního ložního prádla

Pro mnohé je luxusní, načechraná přikrývka třešničkou na dortu luxusní postele – ideální završení. Mezi Američany je to oblíbená volba. Průzkum společnosti Sleepjunkie.com zjistil, že pro více než 58 % respondentů byly nadýchané přikrývky (neboli peřiny) tou, kterou si vybrali. Jen 11 % si vybralo přehozy.

Mnoho druhů přikrývek a přikrývek je vycpaných speciálním druhem peří zvaným plumules, což jsou lehké, nadýchané shluky z podbřišku kachen nebo hus. „Péřové povlečení nabízí spoustu výhod, takže je pro mnoho lidí tou nejlepší volbou,“ říká Janet Coleman, odbornice na zdraví z TheConsumerMag.com. „Je odolný a snadno se čistí, což znamená, že vám poskytne roky kvalitního používání, ať už jej budete používat každou noc, nebo jen příležitostně pro větší pohodlí.“

Alternativy dolů versus dolů – Zjistěte, jaký typ lůžkovin je pro vás nejlepšíA zatímco peří může poskytnout teplo v hlubinách zimy, je to dobrá volba po celý rok díky své prodyšnosti a nízké hmotnosti. S tímto přírodním materiálem si užijete lepší regulaci tělesné teploty, protože prachové peří nevytváří teplo. Omezí však vaše vlastní tělesné teplo, což většinu lidí udržuje v pohodlí, ale někdy může způsobit přehřátí horkých spáče. Při posuzování různých možností mějte na paměti, že nejkvalitnější prošívané přikrývky z prachového peří používají design přepážky, díky kterému je prachové peří uloženo v individuálně prošitých přihrádkách. To zajišťuje, že se náplň nebude v průběhu času pohybovat a nebude hrudkovat.

Na druhou stranu, přikrývky z prachového peří mohou být dražší než syntetické alternativy, takže si před nákupem budete chtít určit rozpočet. Někteří lidé mohou mít obavy o dobré životní podmínky zvířat a váhají, zda si vybrat z kachen a hus. V poslední době přibývá výrobců, kteří přijali udržitelnost a přijali etické postupy týkající se zacházení s ptáky. Hledejte zboží s certifikací RDS (Responsible Down Standard) nebo GTDS (Global Traceable Down Standard).

Problémem mohou být také alergeny. „Hlavní nevýhodou prachového peří je jeho náchylnost k roztočům, které jsou častým záporákem mnoha alergických reakcí,“ vysvětluje Coleman. „Pokud se nějaké množství přikrývky dotkne podlahy, musí se co nejrychleji umýt, jinak by se do přikrývky mohly nastěhovat štěnice nebo roztoči a způsobit uživateli problémy. Kromě toho mohou někteří jedinci zaznamenat reakci na peří, která způsobí nepohodlí nebo podráždění.“

Oddaní péřů by se měli ujistit, že jejich lůžkoviny jsou bez alergenů tím, že je vyperou v horké vodě (alespoň 130 stupňů Fahrenheita). Účinnou strategií je také 15 až 20 minut bubnování v horké sušičce. Někteří důvtipní spotřebitelé dávají tenisové míčky do sušičky s péřovými přikrývkami, aby je znovu načechrali a pomohli si déle udržet luxusní pocit.

Chytré alternativy peří

Ať už jde o obavy z alergenů nebo o zvážení ceny, snížení pro vás nemusí být to pravé. Naštěstí existuje několik dobrých alternativních možností. Pěkná věc na těchto dalších alternativách je cenová dostupnost. „Umělé peří může být vhodnější pro lidi s omezenějším rozpočtem,“ říká Alex Savy, certifikovaný kouč v oblasti spánku a CEO/zakladatel SleepingOcean.com. „Alternativy prachového peří obvykle používají tenká polyesterová vlákna. Mohou napodobovat pocit peří (do určité míry), ale stojí mnohem méně.“

Alternativy dolů versus dolů – Zjistěte, jaký typ lůžkovin je pro vás nejlepšíAlternativní lůžkoviny z prachového peří často používají tenká polyesterová vlákna k napodobení nadýchaného pocitu prachového peří. Některé populární značky zahrnují Thinsulate, PrimaLoft, FullRange a PolarTec Alpha. Neregulují teplo tak dobře jako prachové peří a mohou ve vaší posteli vytvářet více tepla než peřina. Sledujte také ekologičtější možnosti, jako jsou prošívané přikrývky Tencel vyrobené z polyesterových vláken ze 100% recyklovaných materiálů, které mohou zachránit až 40 lahví na vodu, aby se dostaly na skládku.

Některé společnosti používají v lůžkovinách různé druhy vlny, jako jsou vlákna pocházející z alpak v peruánských Andách nebo ovcí Merino. Nabízejí lepší proudění vzduchu než syntetika, což pomáhá chránit spáče před přehřátím.

Většina alternativ prachového peří se také snadno čistí. Dobře snesou, když je hodíte do pračky a poté do sušičky. A co víc, zachovávají si svůj tvar a nadýchanost bez jakékoli další údržby.

Jedním z hlavních důvodů, proč se kupující rozhodnou pro syntetické alternativy, jsou jejich hypoalergenní vlastnosti. Pokud jste někdo, kdo zažívá narušený spánek kvůli přetížení, může být chytřejší volbou.

Sečteno a podtrženo? „Materiál ložního prádla hraje hlavní faktor v oblastech, jako je pohodlí a odolnost, ale rozhodujícími faktory jsou obvykle věci jako osobní preference a životní styl,“ poznamenává Coleman. „Výjimkou není ani výběr mezi prachovým a alternativním povlečením. Než přejdete z podestýlky dolů na alternativní, zvažte řadu faktorů, které k tomuto rozhodnutí přispívají. Celkově záleží na individuálním vkusu.“

Dobře si odpočiňte a probuďte se připraveni vyrazit!

Lepší spánek vede k lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte chuť na další informace o spánku? Mrkni do těchto příspěvků:

Scott Living Shipable Sleep

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *