Běžné poruchy spánku a jak se jich zbavit

Spánek je tak neuvěřitelně důležitý. Ve skutečnosti je to pravděpodobně to nejdůležitější, co během dne uděláte. Pokud to děláte správně, potřebujete asi osm hodin spánku za dvacet čtyři hodin, což znamená, že byste měli prospat třetinu svého života.

Je to proto, že spánek je pro vaše zdraví nejdůležitější. Lidé, kteří nemají dostatek spánku, častěji zemřou dříve a budou trpět duševními problémy.

Pokud máte poruchu spánku, je opravdu důležité, abyste ji vyřešili co nejdříve. Dlouhodobé poruchy spánku se mohou stát mnohem většími problémy. Stačí pár nocí rušeného spánku. Jakmile to začne, udělejte vše pro to, abyste to zastavili.

Zde jsou některé z nejčastějších poruch spánku a jak je můžete zastavit.

Nespavost

Každý měl noci, kdy nemohl usnout, ale pokud se vám to stává často, můžete mít skutečnou poruchu spánku ve formě nespavosti.

Pro osoby trpící nespavostí je obtížné usnout a zůstat tam, jakmile to usnou.

Existují dvě samostatné klasifikace; akutní a chronické.

Akutní nespavost je krátkodobá a může být způsobena věcmi jako jet lag nebo trauma. Chronická nespavost trvá déle než měsíc a může být způsobena řadou věcí, psychických i fyzických. Je to mnohem obtížnější vyřešit.

Nespavost může být způsobena léky, nadměrnou konzumací alkoholu, užíváním nikotinu, stresem, problémy s duševním zdravím a nepříjemným prostředím pro spánek.

Některé z nich lze snadno opravit. Máte-li nepříjemné prostředí pro spánek, musíte udělat maximum, abyste to napravili. Ukliďte si pokoj, vymalujte, pokud můžete, a zvažte výměnu matrace za něco vhodnějšího.

Matrace Ely jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Jsou pohodlné a prodyšné a přicházejí s třicetidenní zkušební dobou na spaní a 0 % financí. Pro více informací si přečtěte o našich třinácti vrstvách.

Pokud si myslíte, že je vaše nespavost způsobena léky, závislostí nebo problémy s duševním zdravím, je důležité, abyste kontaktovali svého lékaře.

Spánková paralýza

Spánková paralýza je často děsivý zážitek. Je to místo, kde se probouzí vaše mysl a vaše tělo, aby vás chránilo před konáním vašich snů, zůstává dočasně paralyzováno. Mnoho lidí, kteří se potýkají s touto spánkovou paralýzou, vidí nebo prožívají děsivé věci, když jsou paralyzováni, o čemž si odborníci myslí, že by to mohl být pokus vašeho mozku šokovat se do pohybu.

Internet je plný návrhů, jak můžete zastavit spánkovou paralýzu, z nichž nejčastější je zůstat v klidu a přijmout to, co se děje, a počkat, až se pohyb vrátí.

Existuje určitá domněnka, že pití alkoholu, únava a hluk v pozadí jsou běžnými příčinami spánkové paralýzy, takže pokud spíte, zatímco jste ovlivněni některým z výše uvedených faktorů, zkuste změnit své chování, abyste je odstranili.

Stres může narušit váš spánek

Možná vás opravdu překvapí, jaký vliv může mít stres na váš spánek. Nadměrná stimulace vás může udržet vzhůru, i když se cítíte vyčerpaní.

Mezi běžné příčiny patří nevyzpytatelné plány a příliš mnoho práce, což může znamenat, že jakýkoli spánek, který děláte, není posilující, protože vaše úzkost může znamenat, že sníte o práci, kterou jste dělali, nebo o jiných stresových situacích, ve kterých se nacházíte.

Dobrým způsobem, jak to vyřešit, je začlenit plán spánku do vaší rutiny. To znamená dát svému tělu a mozku znamení, že spánek brzy přijde, a to provedením stejných rituálů několik hodin předtím, než půjdete spát. To může znamenat vypnutí technologie nebo koupel.

Půl hodiny před spaním byste se také měli pokusit ztlumit světla co nejníže, protože modré světlo může narušit váš cirkadiánní rytmus a udržet vás vzhůru. Pravidelná meditace, i když to není přímo před spaním, může také pomoci, pokud jde o čas odložení.

Sebesabotáž

V dnešní době vedeme tak zaneprázdněné životy, že často zůstáváme dlouho vzhůru, protože je to jediná chvíle, kdy se můžeme dostat sami k sobě.

Musíte přehodnotit svůj pocit ze spánku.

Pamatujte, že spánek je velmi důležitý pro vaše celkové zdraví a pohodu, takže se musíte ujistit, že to děláte, i když to znamená, že ztrácíte čas na jiné věci, jako je sledování televize nebo čtení knihy.

Zkuste si nastavit pravidelnou dobu spánku, a pokud je to možné, přísný čas na zastavení všeho, co děláte, ať už je to práce nebo domácí práce, a odpočiňte si. Přeorganizujte svůj den tak, abyste neměli na výběr mezi spánkem nebo vědomou relaxací.

Pamatujte, že nežijete, abyste pracovali, pracujete proto, abyste žili. V nejhorším případě si možná budete muset promluvit se svým šéfem o přepracování nebo si promluvit s partnerem o sdílení neplacené práce u vás doma, abyste měli více volného času.

A jděte klidně sami na sebe. Nikdo není dokonalý a den rozhodně nemá dost hodin pro moderní život, takže se starejte o své čínské točící se talíře a nechejte ty plastové spadnout, pokud je to mezi manipulací s nimi a dobrým spánkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *