Bezpěnové matrace jsou zdravým způsobem spánku

Je čas vážně zvážit matrace bez pěny. Před několika lety se zdálo, že každá další reklama v televizi je na pěnové matrace. Odborníci hovořili o výhodách pěny pro lidi s bolestmi krku a zad, podle teorie, že jejich měkká struktura znamenala pěnu tvarovanou do rámu jednotlivce, čímž zmírňovala tlak na těžké a zakřivené části těla. Říká se, že máte matraci z paměťové pěny, byl symbolem stavu.

Pokud jste někdy na jednom spali, budete vědět, že jde o neobvyklý zážitek. Nehýbají se ani netvarují tak, jak to dělají tradiční matrace. Ale jsou tak zdraví, jak každý říká? Zvláště nyní, když existují levnější alternativy, což znamená, že existují společnosti, které vyrábějí nestandardní verze toho, co bylo původně pěnou?

To si nemyslíme.

Pokud jde o nás, nejlepší je přírodní. Přežili jsme a vyvíjeli se stovky tisíc let pouze s tím, co příroda mohla nabídnout, a to je něco, o čem si myslíme, že by mělo být oslavováno a podporováno.

Ale máme také velké obavy ohledně pěny. Zde je důvod.

Pěnové matrace obsahují nepřirozené chemikálie

Pěnové matrace se vyrábějí za použití těkavých organických sloučenin (VOC), které se poté rozkládají a opouštějí matraci; proces zvaný „odplyňování“. To vede k neobvyklému zápachu, s nímž se setkáte během několika prvních dnů po získání matrace z paměťové pěny.

Ale zápach je to nejmenší z vašich starostí. Nejčastěji se v lepidlech vyskytují VOC přítomné v pěně chlorofluorované uhlovodíky, formaldehyd, benzen, methylenchlorid, toluen, trichlorethan, naftalen, perfluorované uhlovodíky a polyoly. Některé z těchto VOC způsobují po dlouhodobé expozici zdravotní potíže. A jaké další části vašeho nábytku jste vystaveni po dobu osmi hodin denně? Na matraci strávíte sakra spoustu času, takže poslední věc, kterou chcete, je, aby obsahovala potenciálně škodlivé chemikálie.

Je známo, že polyuretan, primární složka většiny matrací s paměťovou pěnou, způsobuje dýchací potíže a podráždění pokožky.

Ačkoli chemická pěna zdarma neexistuje, pokud trváte na matraci z paměťové pěny, nezkoušejte šetřit náklady. Snažte se o tak přirozený produkt, jak jen můžete, nebo se dožijte lítosti.

Přírodní matrace jsou vyráběny bez chemikálií, takže nehrozí nebezpečí vdechnutí něčeho nebezpečného z nich. Přirozeně zpomalují hoření, což znamená, že není ani nic přidáno, aby byly bezpečné; prostě už přirozeně jsou.

Pěnové matrace nejsou dobré pro lidi s bolestmi

Před několika lety nám lhali. Bylo nám řečeno, že matrace z paměťové pěny jsou dobré pro lidi s bolestmi, protože snižují tlak na klouby. Ale pokud jste někdy zkoušeli spát na matraci z paměťové pěny, budete vědět, že ten pocit potopení, který vám dává, může být ve skutečnosti docela nepohodlný, zvláště pokud se chcete pohybovat, když spíte.

Protože spousta lidí, kteří spí na matraci z paměťové pěny, se snaží vymanit se ze zarážky, kterou vytvořili, znamená to, že nejsou opravdu vhodné pro lidi, kteří jsou starší nebo mají problémy s klouby nebo svaly. Mohou být také špatné pro každého, kdo váží o něco více, protože byste se mohli ponořit dále do matrace a pak se musíte potýkat, abyste se dostali ven.

Pokud je vaše matrace z paměťové pěny příliš měkká, může to ve skutečnosti způsobit ztrátu zarovnání páteře, což způsobí, že vás bolí záda a klouby horší, než když jste je kupovali. To je zvláště frustrující pro lidi, kteří si z tohoto důvodu zakoupili matraci.

Přírodní matrace přicházejí v různých úrovních pevnosti a udrží svůj tvar, takže vám poskytnou podporu každou jednu noc, ať už jste ještě spáč nebo wriggler!

Pěna nereaguje na počasí

Možná jste nikdy nespali na matraci, která reguluje tělesnou teplotu, ale řeknu vám, je to absolutní sen, když to uděláte.

Pěna bohužel reaguje na teplotu negativně. Pokud je zima, ztvrdne. Pokud je teplo, je extrémně měkké. Podpora, kterou vám pěnová matrace poskytuje, závisí tedy zcela na tom, jaké je počasí, a kdo chce nechat spolehlivost dobré noci spát na tom, zda je zima nebo ne?

Konkrétně v Británii je naše počasí nepředvídatelné. Nevíme, jestli bude ze dne na den teplo nebo zima, takže matrace z paměťové pěny nejsou pro naše klima dobré.

Přírodní matrace mají na druhé straně vzduchové kapsy, díky nimž jsou prodyšné, což znamená, že regulují teplotu vašeho těla bez ohledu na počasí.

Nechte matraci Ely, aby se o vás postarala

Matrace Ely jsou přirozené a jsou odpovědí na matrace bez pěny, což znamená, že je pro vás bezpečné spát tak často, jak chcete.

Další informace o tom, co je v matraci Ely, naleznete v našich třinácti vrstvách.

Chcete-li si koupit matraci bez pěny, navštivte naši stránku Koupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *