Matrace bez chemikálií – Proč na tom záleží?

Zvažovali jste investici do matrace bez chemikálií? Asi třetinu svého života trávíme spánkem v posteli. Pokud to uvedete na pravou míru, je to spousta času stráveného na vaší pohodlné matraci. Z tohoto důvodu je důležité řešit jakékoli bezpečnostní problémy, které by mohly nastat v důsledku výběru vaší matrace. Víme, na co myslíte; jak nebezpečná může být vaše matrace? No, velmi. Zvláště pokud jde o chemikálie.

Nešťastnou realitou je, že vaše svatyně pohodlí a podpory – místo, kam chodíte odpočívat své tělo a mysl – může být nebezpečím pro vaše zdraví.

Je známo, že některé matrace uvolňují plynné chemikálie známé jako těkavé organické chemikálie (VOC). Pocházejí hlavně z polyurethanu, který se používá v plastech a zpomalujících hoření.

Když jsou tyto chemikálie ve vaší matraci, mohou projít procesem zvaným odplyňování. To je do značné míry problém s matracemi z paměťové pěny a matracemi vyrobenými z jiných syntetických materiálů.

Ale tyto chemikálie, často používané jako zpomalovače hoření, mohou být potenciálně škodlivé pro naše zdraví. Jsou spojeny ve vývojových problémech, neplodnosti a rakovině.

Co se stane, když spím na těchto chemikáliích?

Pokud je vaše matrace odplyněna, můžete dýchat škodlivé chemikálie a toxiny, které jsou pro vás špatné. Znečisťují vaše spánkové prostředí a dělají vás nebezpečným.

Zvláště škodlivé jsou matrace, které obsahují paměťovou pěnu. Obsahují isokyanáty, což jsou sloučeniny, které reagují za vzniku polyurethanových polymerů. Tyto sloučeniny polyuretanové pěny, spandexových vláken a polyuretanové pěny nejsou typy chemikálií, které chcete vdechnout. Jsou vyrobeny ze surovin zvaných izokyanáty, které přicházejí s riziky, jako je podráždění očí, těsnost na hrudi, svědění a bolest v krku, problémy s nosem a kůží a potíže s dýcháním.

Víme, že to pravděpodobně čtete a ptáte se, zda jste spali na matraci se škodlivými chemikáliemi. Možná ještě na jednom spíte. Chápeme, pokud máte pocit úzkosti. Snažte se nebýt; tento článek vás nemá vyděsit, jen pozitivně ovlivnit typ matrace, kterou si v budoucnu koupíte. Pokud však trpíte některým z výše uvedených podráždění, je pravděpodobně čas se poohlédnout po nákupu nového. Možná vás překvapí, jak rychle se vaše zdravotní problémy vyřeší.

Vaše matrace by vám měla přinést pocit pohodlí a podpory, neměla by být škodlivá pro vaše zdraví.

Co mám dělat, když moje matrace obsahuje chemikálie

První věcí, kterou byste měli udělat, je zkontrolovat, zda vaše matrace neobsahuje chemikálie. Pokud ne – a pokud to opravdu chcete změnit – doporučujeme hledat ekologickou matraci. Organické matrace jsou vyrobeny z přírodních materiálů a neobsahují vlákna GMO, barviva syntetických pesticidů a parfémy. Jsou to přirozenější způsob, jak se uklidnit.

Přirozeně zpomalují hoření, odvádějí vlhkost a přirozeně regulují tělesnou teplotu, takže vás v zimě zahřejí a v létě ochladí.

Organické matrace mají další výhody, například:

  • snížení rizika spánkové apnoe, chrápání a dalšího spánku
  • snižuje riziko alergických reakcí na parfémy, drsná barviva a ftaláty
  • snížení problémů s plodností, SIDS, bolesti zad a vývojové problémy u dětí
  • vyhýbání se plísním, roztočům a bakteriím bez použití chemikálií
  • lepší pohodlí
  • podpora ekologického zemědělství, výroby a plodin, které jsou příznivější pro životní prostředí
  • snížení dopadu na životní prostředí, když se vaše matrace ukládá na skládky.

Nyní víte, že vaše matrace může obsahovat chemikálie, které mohou poškodit vaše zdraví, a možná zjistíte, že je čas hledat jinou. Doufáme, že Ely zvážíte. Naše matrace jsou vyrobeny ze třinácti vrstev přírodních, organických materiálů, což znamená, že jsou pohodlné a lepší pro vaše zdraví.

Naše matrace jsou prodyšné, což znamená, že vysušují váš pot a snižují riziko vzniku plísní. Jsou přirozeně pružné, protože jsou vyrobeny z nejlepší vlny a vysoce kvalitních koňských vlasů, které jsou skákací. Protože jsou přirozené, snadno se recyklují, což znamená, že vás nepřežije, když sedíte někde na skládce. Existuje tolik výhod a žádné nevýhody, kromě skutečnosti, že mohou stát o něco více, ale je také pravděpodobné, že vydrží mnohem déle, takže si přijdete na své. Navíc vám nabízíme možnost zaplatit za nákup z financí a rozdělit náklady tak, aby se snížila zátěž vaší peněženky.

Matrace Ely přicházejí v různých velikostech, včetně naší matrace do postýlky Ely, která je dokonalým zdravým prostředím pro spaní vašeho dítěte. Poslední věc, kterou chcete, je malý spát na celé dávce chemikálií.

Naše matrace přicházejí s 30denní spánkovou zkouškou a – jsme si nimi tak jistí – desetiletou zárukou. Jsme tak oddaní tomu, aby se svět stal lepším místem, dokonce vám pomůžeme s recyklací vaší staré matrace. Dodáme přímo do místnosti, kterou si vyberete, a pro vaše pohodlí je k dispozici 0% financování.

Na co čekáš?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *