Biltmore slaví umění s pohlcující multisenzorickou sérií

Od Renoira po Van Gogha, oslavte nejmilovanější umělce světa na časově omezené akci v Biltmore

Ocenění děl Van Gogha v BiltmoreLáska k umění je v Biltmore hluboká, především díky jeho původnímu zakladateli George Vanderbiltovi. Jeho vášeň pro design a krásu je vidět v celém majestátním domě, dokončeném v roce 1895 v Asheville v Severní Karolíně. Byl inspirován otcovou láskou k umění a byl plodným sběratelem, který sbíral umění, když cestoval po světě a získával krásné obrazy, grafiky a sochy od renomovaných mezinárodních umělců.

Vezměte si ložnici George Vanderbilta – jednu z 35 v domácnosti, například. Pozlacené stěny ozdobil 41 grafikami spolu s jemnými portréty ze 17čt a 18čt století. Zařadil také 19čt století bronzy a sádrové odlitky v prostoru. A když se v roce 1898 při civilním obřadu v Paříži oženil s Edith Stuyvesant Dresser, pár strávil čtyřměsíční líbánky v Itálii – navštěvoval galerie, obdivoval a nakupoval umění pro svůj domov, které si nyní každý rok užívají tisíce návštěvníků.

Díky tomuto silnému spojení s uměním je Biltmore Estate dokonalým místem pro pořádání řady multismyslových zážitků vytvořených k osvětlení pozoruhodných životů Vincenta Van Gogha, Clauda Moneta a Leonarda da Vinciho. Každá jednotlivá součást této série, kterou vyrábí Grande Experiences, nabízí fascinující vazby na kolekci George Vanderbilta.

Ocenění děl Van Gogha v Biltmore

Ocenění děl Van Gogha v BiltmorePrvní akcí v sérii je Van Gogh Alive, která potrvá do 5. března 2022. Zážitek je nejnavštěvovanějším multismyslovým zážitkem svého druhu na světě a je navržen tak, aby návštěvníkům pomohl vychutnat si a ocenit díla Vincenta Van Gogha v nový a vzrušující způsob. Mezi nejvýznamnější patří vychutnávání divů oblíbené „Hvězdné noci“ nizozemského postimpresionistického malíře a další mistrovská díla.

Přestože se Van Gogh narodil v Nizozemsku, většinu svého dospělého života prožil ve Francii, žil v Paříži a spřátelil se s dalšími umělci, jako je Paul Gauguin, poté se přestěhoval dále na jih do Arles, kde namaloval některá ze svých nejslavnějších děl, včetně těch zobrazujících slunečnice. a pšeničná pole.

Ocenění děl Van Gogha v BiltmoreGeorge Vanderbilt sdílel Van Goghův zájem o Francii a francouzskou kulturu. Často cestoval do Města světel. Bylo to koneckonců tam, kde se s Edith stali manželi a rodina tam měla domovy. Měl radost z poznávání francouzské kultury a tradic a uměl dobře mluvit francouzsky.

Není tedy divu, že se Vanderbilt inspiroval velkolepými zámky, které navštívil, a nechal svého architekta Richarda Morrise Hunta navrhnout 250pokojový Biltmoreův dům ve francouzském renesančním stylu, s velkým schodištěm vyrobeným z vápence, zdobenými lustry a zametáním. křivky, vysoké stropy, břidlicová střecha a měděné lemování s vyraženým znakem rodiny Vanderbilt.

Je zřejmé, že francouzská estetika Vanderbilta zaujala. Díky své přitažlivosti k Francii a radosti z toho, že je obklopen uměním, je Biltmore ideálním místem, kde můžete zažít událost Van Gogh Alive.

Při pohledu dopředu čeká další skvělé umění s dalšími dvěma zážitky

Ocenění děl Da Vinciho v BiltmoreMonet & Friends – Life, Light & Color (od 9. března 2022 do 10. července 2022) oslavuje díla Clauda Moneta a slavných impresionistických mistrů, jako jsou francouzští malíři Paul Cézanne, Pierre-Auguste Renoir a Camille Pissarro, kteří studovali a pracoval ve Francii jako mladí muži. Jejich mistrovská díla ožívají během Biltmore Blooms s pohlcujícím zážitkem, který jistě stimuluje smysly a vzbuzuje u návštěvníků úžas. Během svého pobytu si nenechte ujít prohlídku dvou originálních Monetových obrazů ze sbírky Biltmore, které budou vystaveny v Biltmore House.

Ocenění práce Moneta v BiltmorePoslední akcí v seriálu je Leonardo da Vinci – 500 let génia, která trvá od 14. července 2022 do 8. ledna 2023. Obdivujte génia Leonarda da Vinciho jako vynálezce, umělce, vědce, inženýra, architekta a filozof, protože jste obklopeni kreativitou a vynalézavostí. Až budete vnímat Da Vinciho umění, mějte na paměti, jak moc George Vanderbilt ocenil tradice Da Vinciho vlasti, Itálie.

Ocenění práce Moneta v BiltmoreZdobené vápencové sloupy v Biltmore obsahují velké množství grotesek, do kamene vyřezávaných fantazijních postav, původně nalezených v italských jeskyních v 16. století. Možná to bylo něco, co ho uvízlo během doby, kterou strávil ve vile v italské Lake District nebo v Benátkách během své líbánky v roce 1898. Malebné zahrady Biltmore Estate, nazývané Italská zahrada, jsou však ve skutečnosti více v souladu s formálními zahradami ve Francii. Původně nazývaná Terasová zahrada od Fredericka Lawa Olmsteda, kurátoři se domnívají, že italská zahrada mohla být přejmenována ve 20. letech 20. století kvůli vystavené mramorové soše – většina z nich byla objednána z Itálie.

Tato neuvěřitelná třídílná série potěší fanoušky umění a designu všech věkových kategorií. Oslavuje některé z nejváženějších světových umělců a díla, která vytvářejí pro budoucí generace, a také vizi George Vanderbilta, který se rád podělil o své ocenění krásy s hosty. Zůstává trvalým darem pro nás všechny.

Zarezervujte si tyto mimořádné pohlcující zážitky ještě dnes – jsou vyžadovány vstupenky. Aktualizace událostí najdete na biltmore.com.

Dobře si odpočiňte a probuďte se připraveni vyrazit!

Lepší spánek vede k lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte chuť na další informace o spánku? Mrkni do těchto příspěvků:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *