Proč byste si neměli pořídit levnou matraci

Každý den spíte na matraci osm hodin. Je to pravděpodobně nejdelší čas, který strávíte na jednom místě. Jste tomu také velmi blízko a jste zranitelní, když tam jste. Opravdu se chcete ujistit, že vaše matrace je kvalitní a bezpečná, a jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je koupit si dražší matraci.

Od průmyslové revoluce a všech příležitostí, které přinesla k vydělávání peněz, není žádným tajemstvím, že mnoho důvtipných obchodníků začalo prodávat levně vyrobené produkty za dobré ceny a maximalizovat tak své zisky. Vždy to však mělo skončit slzami a také to skončilo. Na internetu existuje nespočet příběhů o lidech, kteří kupují levné produkty, které byly v nejlepším případě trapné a v horším případě zcela nebezpečné.

Pokud tedy kupujete matrace pro svou rodinu, chcete se ujistit, že jsou ty nejlepší, a myslíme si, že dobrým způsobem, jak to udělat, je přiklonit se k dražším matracím. Společnosti jako Ely prodávají luxusní matrace vyrobené z přírodních materiálů a nabízejí 0% finance, které vám pomohou rozložit náklady.

V čem ale vlastně spočívá problém levných matrací? V tomto článku si to vysvětlíme.

Levné matrace se prohýbají

Vzhledem k tomu, že levné matrace jsou vyrobeny z levných materiálů, tyto mají tendenci nedržet správně svůj tvar, což znamená, že jsou náchylné k prohýbání a ztrátě tvaru.

Smyslem vaší matrace je podpírat vás, když spíte, takže pokud je vaše matrace vyrobena z nekvalitních materiálů, zejména pokud jde o pěnu nízké kvality, je vysoce pravděpodobné, že se probudíte s bolestmi kloubů, které budou časem se zhoršovat.

Pokud máte levnou pružinovou matraci, možná zjistíte, že materiál mezi vašimi zády a závity se začne opotřebovávat, což znamená, že budete cítit, jak se kov lepí do vašeho těla.

Kromě toho, že prohýbající se matrace nízké kvality mohou vést k dlouhodobým bolestem a bolestem, mohou také snížit kvalitu vašeho spánku. Víme, že nedostatek spánku přispívá k řadě problémů, včetně špatné koncentrace, špatné nálady, úzkosti a přibírání na váze.

Nekvalitní matrace s větší pravděpodobností přitahují plísně a plísně

Protože levnější matrace jsou s větší pravděpodobností vyrobeny ze syntetických materiálů a ty nejsou prodyšné, znamená to, že pravděpodobněji podlehnou problémům s plísněmi a plísněmi. Je to proto, že vzduch nemůže procházet materiálem a udržovat jej suchý a čerstvý.

Plísně a plísně mohou způsobit různé respirační problémy a časem zničí vaši matraci.

Levné matrace mohou způsobit podráždění pokožky

Protože levné matrace nejsou obvykle vyrobeny z přírodních materiálů, znamená to, že obvykle nejsou přirozeně ohnivzdorné. To znamená, že aby je mohli prodávat ve Spojeném království, musí je výrobci postříkat chemikáliemi, které zabrání jejich vzplanutí v případě požáru ve vaší domácnosti.

Bylo prokázáno, že tyto chemikálie způsobují podráždění pokožky, když proniknou na kůži. To může začít jako svědění a stát se závažnějším kožním onemocněním. Příznaky jsou obvykle zvláště špatné pro ty, kteří mají ekzém nebo chronické akné.

Respirační problémy a rakovina

Některé levnější matrace uvolňují těkavé organické sloučeniny (VOC). Ty pocházejí z polyuretanu používaného k výrobě některých matrací, stejně jako z chemikálií používaných v retardérech hoření a někdy v plastech.

Pokud jste vystaveni vysokým hladinám VOC, můžete zaznamenat podráždění očí, nosu a krku, bolesti hlavy nebo poškození orgánů. Některé VOC byly také spojovány se zvýšeným rizikem rakoviny.

Vaše tělo je zde vaším nejhorším nepřítelem, protože bylo prokázáno, že tělesné teplo aktivuje VOC.

Co bych měl dělat?

Víme, že doba je těžká a ne každý si může dovolit utratit spoustu peněz za matraci, ale toto je jedna oblast vašeho zdraví, do které byste měli určitě investovat, pokud můžete.

Dobré společnosti vám nabídnou 0% finanční příležitost, která vám pomůže rozložit náklady.

Hledejte matraci vyrobenou z přírodních materiálů. Jsou nejen lepší pro vaše zdraví, ale pravděpodobně také déle vydrží. To znamená, že ačkoli vás vaše matrace může ze začátku stát více, peníze se vám vrátí, až vám vydrží deset let místo pěti.

Vyberte Ely

Matrace Ely jsou 100% přírodní a vyrobené z nejkvalitnějších materiálů. Naše matrace jsou vyrobeny z vlny, koňských žíní a bavlny a jsou odolné, hypoalergenní a přirozeně zpomalující hoření. Protože jsou prodyšné, odvádějí vlhkost, což zabraňuje růstu plísní a plísní.

Abychom vám pomohli rozložit náklady, nabízíme 0% financování.

Pokud jste připraveni nakupovat, prohlédněte si prosím náš obchod.

Pokud se chcete dozvědět více o Ely, přečtěte si o našich 13 vrstvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *