Bolí vás matrace v zádech?

Cítíme vaše bolesti (záda) a myslíme si, že je čas, abyste to napravili!

Bolí vás matrace v zádech?Bolest zad? Všichni jsme alespoň jednou trpěli. Možná jste žili se svými tak dlouho, že jste se naučili ignorovat bolest. Zdá se, že jsou to vždy stejné důvody. Spal jsi v divné poloze, seděl 9 hodin u počítače nebo tě konečně dohnala veškerá práce na dvoře z víkendu. Ale co když to nejsou všechny tyto věci?

Co když za vaše špatná záda může vaše matrace?

Pokud trpíte bolestmi zad, zraněním nebo autoimunitní poruchou, dobrý noční spánek může být silnější a trvalejší než myorelaxancia. Pokud však vaše stará a prověšená matrace stojí mezi vámi a nejlepším možným spánkem, mohou být obětí vaše záda. Svaly, vazy, šlachy a ploténky mohou plně odpočívat a pracovat na tom, abyste byli zdravější, pouze když spíte. A pak jste chyceni v nekonečné smyčce bezesných nocí a bolestí plných rán.

Výběr nejlepší matrace pro vaše špatná záda

Živé matrace ScottPokud trpíte bolestmi zad, může být zahájení hledání nové matrace frustrující. Co když uděláte špatnou volbu? Dobrou zprávou je, že existuje matrace, která může zmírnit bolesti zad.

Pohodlí spánku je velmi osobní zkušeností, což vysvětluje, proč jsou na trhu tak různé typy matrací. Co je dobré vám, nemusí být dobré vašemu nejlepšímu příteli nebo prodejci – a to je v pořádku.

Vědět, co hledat, vám může pomoci vybrat tu nejlepší matraci pro vás a vaše záda.

  • Na podpoře záleží. Vaše nová matrace by měla podporovat nejtěžší části vašeho těla, kde se nacházejí vaše přirozené křivky (hlava, ramena a boky). Nejlepší matrace podpoří vaši páteř ve všech bodech a zároveň jí umožní zachovat její přirozenou křivku „S“. Tip: Je to podpůrná matrace, pokud si můžete pohodlně lehnout na záda, aniž byste napínali svaly.
  • Na velikosti záleží. Podle odborníků se každý večer při spánku hýbeme 40–60krát. Pokud spíte s partnerem, možná budete potřebovat více prostoru, abyste umožnili všechno to houpání a válení. Matrace velikosti King nabízejí roztahovačům možnost volně se pohybovat po celou noc, aniž by rušili svého partnera. Tip: položte se s partnerem na matraci a natáhněte ruce. Pokud se cítíte stísněně, když jste vzhůru, bude to horší, když spíte
  • Na pohodlí záleží. Jak pevná nebo měkká by měla být vaše matrace? Tady to může být složité. Naše volby pro osobní pohodlí se tak dramaticky liší, že neexistuje jedna velikost (nebo pohodlí), která by vyhovovala všem, pokud jde o matrace. Tip: Při cestování věnujte pozornost tvrdosti matrace a tomu, jak se během dne cítíte. Porovnejte to s tím, jak se cítíte jako doma, a budete vědět, jestli potřebujete být pevnější nebo měkčí.

Důležitý je také výběr správné matrace na základě vaší přirozené polohy spánku. Vaše nová matrace musí být dostatečně pevná, aby poskytovala oporu páteři, ale zároveň dostatečně měkká, aby tvarovala vaše tělo. Jednoduché, že?

  • Proměňte svou ložnici v hotelový pokojPevná matrace pro vaše špatná záda? Příliš tvrdá matrace může způsobit, že části vašeho těla, které jsou v přímém kontaktu s matrací, pocítí zvýšený a nepohodlný tlak a nepohodlí – jako jsou ramena, záda a boky. Na druhou stranu mohou ostatní části vašeho těla, které nejsou v přímém kontaktu s vaší matrací, postrádat správnou podporu a tlačit na vaši páteř. Au!
  • Plyšová matrace pro vaše špatná záda? Pokud je matrace příliš měkká, bude vaše páteř po celou noc dostatečně podepřená. Můžete mít pocit, že se propadáte do matrace, takže je těžší se v noci převrátit. Kdo se chce probudit jen proto, aby se převrátil? Tento uvíznutý pocit může vést k pocitům necitlivosti, brnění a bolesti.
  • Moc těžký? Příliš měkký? No, Zlatovlásku, co je pro tebe to pravé? Pokud jde o nákup nové matrace pro vaše špatná záda, středně pevná podpůrná matrace vám pomůže uvolnit tlakové body a zároveň podpoří vaše svaly a strukturu kostí. Matrace, která nabízí jak podporu, tak pohodlí, s dnešní nejnovější kombinací technologie matrací je hybridní matrace. Díky latexu a paměťové pěně, které zpříjemňují a drží kontury vašeho těla, a vnitřním pružinám pro podporu a zmírnění tlakových bodů, může být hybridní matrace tou nejlepší volbou pro vás a vaše špatná záda.
  • Pomůže nastavitelná základna mým špatným zádům? Mnoho lidí s chronickými zdravotními problémy a oslabujícími problémy se zády podpírá svou matraci nastavitelnou základnou. Schopnost nezávisle nastavit pohyb hlavy a nohou postele vám umožňuje vybrat si různé polohy spánku po celou noc, což snižuje tlak a bolest na svaly, klouby a kosti.

Pokud máte problémy se zády, naše nejlepší rada je zajít do obchodu s matracemi a před nákupem to vyzkoušet. Zatímco podpora může být občas vědecká (nemluvě o matoucí), pohodlí bude vždy subjektivní. Trávit čas na různých matracích v obchodě je nejlepší způsob, jak najít to, co vám sedí.

Dobře si odpočiňte a probuďte se připraveni vyrazit!

Lepší spánek vede k lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte chuť na další informace o spánku? Mrkni do těchto příspěvků:

Toužíte po dalších informacích o spánku, které můžete skutečně použít?
Připojte se k našim komunitám
Facebook a Twitter
a pokračujme v rozhovoru.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařské rady. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší individuální okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou radu, diagnózu nebo léčbu a nemělo by se na ně spoléhat při rozhodování o vás
zdraví. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou radu při hledání léčby kvůli něčemu, co vy
četl na Restonic.com. Pokud si myslíte, že byste mohli mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svému
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *