Drew a Jonathan Scott, hostitelé společnosti HGTV Property Brothers, Talk Bedroom Decor Trends

Všechny žhavé barvy a moderní vzhled ložnic se v roce 2022 dostaly na titulky

V posledních několika letech tráví mnoho Američanů více času doma, ať už jde o práci na dálku, nebo o pomoc svým dětem při výuce online. A tento trend hnízdění měl dopad na naši touhu zdobit, inovovat a renovovat naše obytné prostory – včetně ložnic.

Podle výzkumné firmy McKinsey & Company se trend investovat do našich domovů v dohledné době nezpomalí. Je dobrý čas zamyslet se nad tím, jak vám vaše ložnice funguje.

Potřebuje vaše ložnice osvěžení nebo trochu modernizace, aby byla aktuální? I když je funkční, je prostě hezké občas představit některé ze současných trendů v dekoraci pro nový vzhled. Jonathan a Drew Scottovi, hostitelé TV Property Brothers, mají několik chytrých nápadů, jak to udělat.

Jedna z největších otázek, kterou můžete mít, je: „Kde začnu vymalovávat svou ložnici?“ Jonathan navrhuje najít kus nábytku, kolem kterého chcete paletu postavit. Může to být vaše postel nebo komoda. I dekorativní polštář, závěsy nebo nástěnné obrazy mohou sloužit jako inspirace a nasměrovat vás správným směrem při výběru barev. „Jakmile budete mít tuto sadu, bude snazší vyzdobit zbytek místnosti,“ říká.

Je snadné být zelený, od nádherných nefritů po uklidňující šalvěj

Drew a Jonathan Scottovi, hostitelé Property Brothers, Talk Bedroom Decor TrendsZelená je trendem od loňského roku. V letním čísle magazínu Drew + Jonathan Reveal bratři vysvětlili, jak je to barva, která přináší zdraví a harmonii v domácnosti a spojuje nás s přírodou. „Zelená může podporovat pocity bezpečí, naděje a oživení, což je přesně to, co chceme, aby se každý cítil, když vstoupí do našeho domova,“ napsali.

V ložnici můžete zavést jeden odstín zelené nebo více odstínů pomocí tapety nebo čalouněného čela postele. Nebo si vyberte jen několik dekorativních předmětů, jako je váza nebo přehoz, a použijte zelenou jako zdůrazňující barvu. Pokud si myslíte, že nejste fanouškem barvy, možná jste ještě nenašli tu správnou zelenou pro vás. Zelená se pohybuje od jemné šalvěje a oliv až po klasickou loveckou zelenou a smaragdovou, se základními tóny žluté, modré nebo hnědé.

Odvážně v ložnici

Drew a Jonathan Scottovi, hostitelé Property Brothers, Talk Bedroom Decor TrendsObecně platí, že dochází k odklonu od tlumených a neutrálních barev k dynamičtějším a odvážnějším možnostem barev. Barva roku 2022 Pantone – Very Peri, červenofialová s modrými podtóny – je příkladem tohoto přechodu. Jak vysvětluje Jonathan: „Jakkoli chcete, aby váš domov byl místem odpočinku a regenerace, měl by také odrážet vaši osobnost. Pokud máte výrazný vzor nebo design, který chcete začlenit, ujistěte se, že jej používáte v něčem, co lze snadno změnit.“

Někdy může být současný vzhled vaší ložnice přesným opakem toho, co je trendy – a to je v pořádku. Možná není ve vašem rozpočtu začít úplně od začátku a vše předělat. Naštěstí existuje šťastná střední cesta.

„Skvělé místo, kde začít s modernizací vaší ložnice, je vyměnit ložní prádlo a kryty oken nebo vymalovat stěny,“ poznamenává Drew. „Jsou to jednoduché změny, které mohou skutečně proměnit místnost.“

Vaše matrace – nejdůležitější prvek krásné ložnice

Co je hybridní matrace?Když jste v režimu vymalování celé ložnice, jedním z prvních rozhodnutí, které budete chtít udělat, je vaše postel. „Jak jsme již řekli dříve, měli byste si vybrat oblíbený kus nábytku, který bude designovým kotvou, ale také již brzy zvažte velikost matrace vaší postele,“ říká Drew. „Jako úložiště je důležité, záleží také na prostoru. Příliš velká matrace vám ponechá celou postel a žádný prostor.“ Určitě se budete chtít ujistit, že můžete pohodlně vstát a vstát z postele, aniž byste do něčeho naráželi.

Prostor je vždy důležitým faktorem. Budete chtít mít věci po ruce a zároveň zajistit, že budete mít místo, kam všechno schovat.

Drew říká, že pokud máte nedostatek místa, měli byste se zaměřit na uspořádání svého šatníku, abyste maximalizovali úložný prostor. Darujte, darujte nebo prodejte jakékoli kusy oblečení, které vám již nesedí, vyšly z módy nebo které jste nenosili déle než rok. Uspořádejte doplňky do košů a krabic a použijte stojany k zavěšení šátků, pásků a šperků.

Další dobrou možností skladování je pořídit si rám postele se zásuvkami pod ním, navrhuje Drew. Pro odkládání nepořádku má Jonathan rád noční stolky, které mají alespoň jednu zásuvku.

Na konci dne…je noc

Dobře navržená ložnice by neměla být jen příjemná na pohled. Musí být také funkční a připravit půdu pro dobrý noční spánek. Odborníci na spánek doporučují tmavou ložnici, protože světlo může narušit cirkadiánní rytmus těla, který řídí váš cyklus probuzení a spánku. Výzkum ukazuje, že pobyt v plně osvětlené ložnici před spaním způsobuje zpoždění nebo zkrácení spánku.

Drew a Jonathan Scottovi, hostitelé Property Brothers, Talk Bedroom Decor TrendsPokud jde o vaši ložnici, je dobré zablokovat co nejvíce světla. Existují nové způsoby, jak toho dosáhnout. „Pokud jste citliví na světlo, můžete si kromě zatemňovacích stínítek a závěsů zakoupit produkty, které se připevňují na okenní ostění,“ vysvětluje Drew. „Může tam proniknout stínítko a zablokovat prosakující zbývající světlo.“

Bez ohledu na to, jak zdobíte nebo jaké barvy si vyberete, skvělý spánek v pohodlné posteli je vždy top trend, který budete chtít následovat.

Dobře si odpočiňte a probuďte se připraveni vyrazit!

Lepší spánek vede k lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte chuť na další informace o spánku? Mrkni do těchto příspěvků:

Scott Living Shipable Sleep

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *