Chcete si odpočinout? Declutter Your Bedroom!

Ano, je to věc – uspořádejte a odložte svou ložnici pro lepší spánek

Naše ložnice jsou naší nejosobnější a nejosobnější svatyni, určenou ke spánku a další věci, které tam děláme. Ale pokud vaše zásuvky přetékají, podlaha je v nepořádku a nepořádek zakrývá vaši postel, můžete se probudit zmatení a unavenější než před spaním.

Jak uspořádat vše ve vaší ložniciVěděli jste, že i když usínáte, váš mozek si je vědom svého okolí. Na podvědomé úrovni může váš mozek katalogizovat práci, kterou potřebuje k vyčištění prostoru, třídění prádla nebo možná úklid hromád knih. Jak říká Marie Kondo, naše domovy by měly být pro osobu, kterou se stáváme, a nikoli osobu, kterou jsme kdysi byli. Ve smyslu, že si skutečně vážíte věcí, které si vážíte, musíte nejprve odhodit ty věci, které přežily svůj účel. Pokud jde o vaši ložnici, měla by to být svatyně, kde dobijete energii, omladíte ducha a ocitnete se v klidu, než sladce spadnete do hlubin říše snů. „Nepořádek není jen věcí na vaší podlaze – je to cokoli, co stojí mezi vámi a životem, který chcete žít.“

Bez ohledu na to, jak se cítíte v chaotické místnosti, pokud nepořádek vytváří stres nebo bzučí v pozadí jako otravná muška v uchu, chaos v ložnici ovlivní vaši schopnost zdravého spánku.

Je na čase odkrýt ložnici a vzít si spánkovou útočiště

Zaměřte se na funkci vaší ložnice – odpočinek, relaxaci a obnovu. Některé jednoduché hacky organizace DIY vám pomohou zařídit a přeskočit vaši ložnici pro maximální spánek. Pojďme společně vyřešit vaši ložnici.

Jak uspořádat svůj šatník

Jak uspořádat svůj šatníkOtevřít svůj šatník, aby vás bombardovaly vlnou oblečení, je noční můra. Místo házení, hromadění a hrabání vyzkoušejte tyto jednoduché tipy na organizaci skříněk pro kutily a přiveďte si sladké sny.

 • Vyprázdněte skříň. Tento hack na uložení v ložnici může znít stresující, ale nebojte se, máte to. Zcela vyprázdněte skříň a zbavte se všeho, co jste za 6 měsíců nenosili. Buďte nemilosrdní. Pokud jej nenosíte, darujte ho. Přebytek je nemesis organizace. Přeneste své dary do nejbližšího charitativního centra.
 • Vyzvánějte šály. Na podlaze není místo pro šály. Kupte si nějaké sprchové kroužky navíc, navlékněte je na věšák a zavěste na dveře skříně.
 • Vydržte s plánem. Náhodné zavěšení oblečení do vaší skříňky neznamená, že máte pořádek. Zavěste kalhoty do jedné oblasti a šaty do jiné. Pokud opravdu chcete mít pořádek, rozdělte to podle délky, příležitosti nebo sezóny.
 • Kód podle barvy. Jakmile se naučíte, jak viset s plánem, uspořádejte vše podle barev. Ano, vypadá to zdlouhavě, ale když spěcháte a hledáte konkrétní košili, která by odpovídala vašemu vzhledu, najdete ji okamžitě.
 • Uložte si kufry. Otevření skříně a úder obrovským kufrem není dobré. Přesuňte je do jiné části domu, kde vám budou z cesty až do příští cesty.

Jak uspořádat komodu

Jak uspořádat komodu Zásuvkové skříně jsou podobné skříni plné oblečení, protože máme tendenci se nacpat co nejvíce. Když je prádelník neuspořádaný, je těžké něco rychle najít, ale protože dokážeme nepořádek snadno skrýt, je to poslední věc, kterou máme tendenci organizovat. Zde je několik tipů na skladování v ložnici, které vám pomohou zefektivnit ranní rutinu a možná dokonce zachytit několik mrknutí navíc.

 • Rozděl a panuj. Při práci zacházejte se svými zásuvkami podobně jako s kartotékou. Označte vícebarevné přepážky a oddělte vše od ponožek po trička. Váš komoda bude barevně odlišená a super organizovaná.
 • Vonné zásuvky. Už jste někdy otevřeli komodu a dostali závan zatuchlého vzduchu? Osvěžte si komodu vložením nepoužitých vonných svíček nebo mýdla.
 • Kufr to. Je vaše komoda nahromaděna různými košilemi (jako když jste běhali před 5 tis. Lety), které tam jsou čistě pro jejich sentimentální hodnotu? Až budete příště na výprodeji ve dvoře, podívejte se na kufr, který ho uložíte před postel, a úhledně do něj vložte všechny ty náhodné košile.

Jak uspořádat vše ostatní ve vaší ložnici

Jak uspořádat vše ostatní ve vaší ložniciChcete se probudit se špinavým spodním prádlem na obličeji nebo náušnicí vystrkující oko? Nemyslel jsem si to. Je čas odpočívat a vytvořit si ve své posteli a kolem ní dokonalou svatyni.

 • Vyměňujte příšery za základní věci. Podívejte se pod postel – ne na příšery, ale na prázdné místo. Je čas vyčistit a maximalizovat každý centimetr vašeho pokoje. Obuv, peněženky a povlečení lze snadno uložit do krabic nebo úložných kontejnerů pod postelí.
 • Kupte si nábytek, který plní dvojí povinnost. Při výběru vybavení ložnice hledejte řešení, která vaší spánkové svatyni dodají úložný prostor a další prostor. Čelo postele, které slouží jako police na knihy nebo hodí polštář na cedrovou truhlu k sezení.
 • Zavěste své příslušenství. Tradiční šperkovnice je skvělým místem pro stylové doplňky, ale kousek nedokončené překližky a navlečený na háčky působí zábavným strážcem šperků.

Vaše ložnice je vaše spánková svatyně, ne prádelna. Klíčovým krokem k nastavení tónu pro lepší spánek ve vaší ložnici je odpojení a uspořádání. Když je vaše ložnice čistá a jasná, pravděpodobně upadnete do zoufalého spánku a probudíte se odpočatí. Perfektní, že?

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Toužíte po dalších informacích o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v konverzaci.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší jednotlivé okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a nemělo by se na něj spoléhat při rozhodování o vašem
zdraví. Při hledání léčby nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc
četli na webu Restonic.com. Pokud si myslíte, že můžete mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *